HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Typová roubenka (153 m2) poutá veřejnost svým bohatě prosvětleným podkrovím

Prosvětlený dům si přeje snad každý zájemce o moderní bydlení. Ne vždy je však možné těmto snům vyhovět a to obzvláště u novostaveb z masivního dřeva, jimiž jsou roubenky a sruby. Dnes vám však představíme výjimečnou roubenku, která upoutala pozornost široké veřejnosti právě díky svému luxusnímu pojetí, návratu k tradici a maximálně prosvětlenému interiéru. Kolik tento diamant mezi typovými domy stojí?


Rodinný dům 5kk
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Skvost mezi rodinnými domy s dispozicí 5+kk

Roubenka má zastavěnou plochu 104 metrů čtverečních. Její dispozice 5+kk a užitná plocha 153 metrů čtverečních poskytuje příjemné a útulné bydlení. Jedná se o výjimečnou masivní konstrukci ze smrkových či borovicových lepených hranolů BSH se sedlovou střechou s vikýři. Podívejte se na půdorys i vizualizace domu z masivu zde.

Půdorys roubenky – popis

Po vstupu hlavními dveřmi se ocitnete v zádveří (6,3 m2), kde je prostor pro vestavěnou skříň. Ze zádveří se dostanete do menší chodby, odkud vedou dveře do šatny a následně technické místnosti, koupelny a do obytného prostoru. Zde se nachází obývací pokoj s jídelnou a velikou kuchyní do tvaru písmene G. Také je zde navržené schodiště s úložným prostorem pod ním. 

V patře se rozprostírá obdélníková chodba. Nachází se tu samostatné WC, koupelna, dva dětské pokoje, velká pracovna a ložnice. Prohlédněte si blíže půdorys zde v naší galerii.

Aby mohlo být podkroví obytné, musí splňovat pár podmínek

Abyste mohli efektivně využívat podkroví vašeho domu, budete muset splnit několik konstrukčních podmínek. Jedná se zejména o:

  • splnění požadavků na větrání – hodnota CO2 musí být min 1500 ppm,
  • ideálním typem střešní konstrukce pro vytvoření obytného podkroví je sedlová střecha (sklon 35–55°),
  • minimální světlá výška místnosti musí být min. 2,3 m na 50 % plochy podkroví.

Tento typový projekt s názvem R8 všechny podmínky splňuje, a proto nebude nutné provádět žádné další individuální úpravy. Důležitou podmínkou pro splnění normy vztažené k obytnému podkroví je prosvětlení plochy. Díky monumentálnímu vikýři je podkrovní prostor dokonale prosvětlený a vytváří navíc fantastický architektonický vzhled celého domu.

Obytné podkroví – inspirace a tipy, na co myslet při rekonstrukci staré půdy

Rodinný dům 5+kk – cena

Cena rodinného domu ve variantě hrubé stavby je 4.558.600,- Kč, cenu na klíč a další podrobnosti nalezete zde. Uvedená cena je včetně DPH. Důležité je také zmínit, že součástí ceny je i cena za základovou desku. Stavební společnost sídlící v Jihomoravském kraji staví z nadčasového materiálu, který v sobě snoubí respekt k přírodě i návrat k tradici. Od roku 2011 přešli k výstavbě roubených domů z masivních, strojně opracovaných a vysušených hranolů, jež považují za pomyslný vrchol kvality v tomto odvětví.

Navzdory snům o skromném bungalovu mají luxusní roubenku. Výsledku nelitují

Jaký je rozdíl mezi roubenkou a „maskovanou“ dřevostavbou?

masivní konstrukci (roubené či srubové domy) se používají jednoduché, silné a nepřerušené materiály, jako jsou např. dřevěné opracované hranoly (roubené domy) či kulatiny (srubové domy). Dřevo je tedy většinou přiznané zvenku i zevnitř stavby.

Mezi moderní prefabrikovanou (tzv. maskovanou) dřevostavbou a klasickým zděným domem byste naopak pravděpodobně nenašli rozdíl. Tyto dřevěné rodinné domy mají sendvičovou konstrukci, která se skládá ze dvou nebo více vrstev různých materiálů (obvykle s izolačním materiálem mezi nimi).

Přirozená regulace vlhkosti v roubenkách

Přirozená regulace vlhkosti v roubenkách je založena na využití vlastností dřeva a správných konstrukčních prvků, které umožňují proudění vzduchu a vlhkosti skrz konstrukci. Dřevo je schopné absorbovat a uvolňovat vlhkost v závislosti na okolním prostředí. Pomáhá udržovat vlhkost v interiéru na stabilní úrovni. V neposlední řadě jsou tepelně-izolační vlastnosti dřeva vynikající, tepelný komfort je tak zajištěný v létě i zimě.

Zaujal vás tento dům? Kompletní přehled zajímavých rodinných domů (bungalovy i patrové) najdete v katalogu domů.

P.S. Řešíte stavbu domu, možnosti větrání a vytápění? Navštivte online stavební veletrh Veleton, který se uskuteční 26. – 29. ledna 2024. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní na tomto odkazu (počet vstupenek je limitován). Těšit se můžete na množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery.


Seriál Nejoblíbenější domy v Česku

Zaostřeno na rodinné domy, které získaly nejvíce hlasů od našich čtenářů. Kompletní přehled těchto typových domů naleznete v soutěžním katalogu.


Vydáno dne:
25.09.2023

Photocredit: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

5

Roubenka v Karlově: Co obnáší stavba dřevostavby v srdci Jeseníků?

Roubenky jsou krásné nejen na pohled, ale i pro život. Přečtěte si rozhovor s majiteli, kteří si roubenku postavili a podělili se o své zkušenosti z výstavby. A co by příště udělali jinak?.. Číst více →Slavný horolezec si se svou ženou postavil moderní roubenku z borovice

Navštivte s námi překrásnou moderní roubenku postavenou z netradičního dřeva – z alpské borovice. Majitelem této roubenky není nikdo jiný než legendární horolezec Zoltán Demján. Jak se mu bydlí ve dřevě?.. Číst více →Pavel a Mirka postavili roubenku z borovice. Ukrývá opravdový klenot

Pavel a Mirka si postavili roubenku nedaleko Brna. Zvolili dřevo borovice a spoustu věcí si dělali svépomocí. Jaký klenot se ukrývá uvnitř jejich domu?.. Číst více →Navzdory snům o skromném bungalovu mají luxusní roubenku. Výsledku nelitují

Navštívili jsme roubenku z masivního borovicového dřeva, kterou si Gabriela s Martinem nechali postavit na Šumavě. Má úchvatný interiér, který si majitelka sama navrhovala. Jaké jsou jejich zkušenosti se stavbou dřevostavby a bydlením v roubence?.. Číst více →Česká roubenka ve stylu amerického ranče. Kovbojové by mohli závidět

Sídla s luxusními interiéry, která znáte z amerických filmů, už nejsou pouhým snem za oceánem. Prohlédněte si úžasný typový dům s dispozicí 6+kk z masivního dřeva. Známe cenu... Číst více →Tradiční roubenka v moderním stylu vyhoví i přísným podmínkám CHKO

Prohlédněte si oblíbený typový dům s dispozicí 5+kk, který je z masivního dřeva a vyhoví i přísným podmínkám CHKO... Číst více →Roubenka s obrovským prosklením navržena pro manažery

Proč se rozhodnout pro bungalov z masivního dřeva? Představujeme vám moderní a luxusní přízemní roubenku s dispozicí 4+kk. Prohlédněte si bohatou fotogalerii i prakticky řešený půdorys... Číst více →Typovou roubenku postavíte za dostupnou cenu i na pozemcích s omezením

Plánujete začít stavět vlastní dům a hledáte kvalitu za dobrou cenu? Prohlédněte si oblíbený typový dům s dispozicí 3+kk, který je z masivního dřeva... Číst více →