HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Česká roubenka ve stylu amerického ranče. Kovbojové by mohli závidět

Sídla s luxusními interiéry, která znáte z amerických filmů, už nejsou pouhým snem za oceánem. Mohutné vikýře, prosklené plochy, masivní dřevěné stěny, obrovské ohniště a monumentální schodiště. Luxusní roubenka, která je mimo jiné dokonale dispozičně vyřešená, nabízí komfort až pro pěti nebo šestičlenné rodiny. Ptáte se, kolik stojí?


Roubenka 6+kk
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Bydlete jako na divokém západě

Za „divokým západem“ už nemusíte jezdit daleko. Ticho, klid, přírodu a luxus máte na dosah ruky. Není novinkou, že se v České republice rozmáhá výstavba masivních dřevěných domů, mezi něž patří také srubové a roubené domy. Jedním z nich je právě tato úžasná roubenka.

Roubenka na klíč 6+kk

Roubenka s názvem R10 má zastavěnou plochu 163 metrů čtverečních. Její dispozice 6+kk a užitná plocha 208 metrů čtverečních poskytuje velice příjemné, útulné a luxusní bydlení. Jedná se o výjimečnou masivní konstrukci z vysušených smrkových či borovicových lepených hranolů BSH se sedlovou střechou. Podívejte se na půdorys i vizualizace bungalovu z masivu zde.

Popis půdorysu

Po vstupu hlavními dveřmi se ocitnete v zádveří (6,5 m2), kde je prostor pro vestavěnou skříň. Ze zádveří se dostanete do technické místnosti a do hlavního obytného prostoru o ploše 67 m2. Nachází se zde obývací pokoj, jídelna, spíž a kuchyně do tvaru písmene U. Součástí místnosti je masivní schodiště, uprostřed kterého je navržený krb s komínem prostupujícím až do prvního patra. Za konstrukcí schodiště naleznete ložnici, koupelnu a samostatné WC.

V prvním patře je schodiště středem větší haly. Naleznete tu dva dětské pokoje, pracovnu, ložnici, velkou šatnu, koupelnu a samostatné WC.

A teď to nejdůležitější – cena

Cena roubenky ve variantě hrubé stavby je 5.487.800,- Kč, cenu na klíč a další podrobnosti o stavbě nalezete zde. Uvedená cena je včetně DPH. Důležité je také zmínit, že součástí ceny je i cena za základovou desku. Stavební společnost sídlící v Jihomoravském kraji staví z nadčasového materiálu, který v sobě snoubí respekt k přírodě i návrat k tradici. Od roku 2011 přešli k výstavbě roubených domů z masivních, strojně opracovaných, vysušených hranolů, jež považují za pomyslný vrchol kvality v tomto odvětví.

Dlouhá životnost masivních dřevostaveb

Celkově lze říci, že kvalitně navržená a postavená, správně udržovaná a dobře ochráněná roubenka může mít dlouhou životnost, která může přetrvat několik generací. Faktory ovlivňující životnost roubenek jsou tyto:

Použité dřevo a kvalitní dodavatel
Důležité je zvolit kvalitní dřevo, což zajistí jeho odolnost vůči hnilobě, dřevokazným houbám a dalším nepříznivým vlivům. Zásadní je volba zkušeného dodavatele, který má se stavbou dřevostaveb z masivu dlouholeté zkušenosti a zná ověřené postupy jejich výstavby. 

Správná konstrukce
Důkladné spoje a izolace, ochrana proti vlhkosti a správné odvodnění jsou klíčové prvky. Vlhkost je hlavním nepřítelem roubenek. Zajištění správného odvodnění okolí, zajištění správného větrání a použití ochranných nátěrů a impregnace může pomoci ochránit dřevo před vlhkostí a hnilobou. Z hlediska konstrukční ochrany jsou také důležité dostatečné přesahy střechy.

Údržba
Pravidelná údržba, jako je ochranný nátěr dřeva, opravy poškození a kontroly případných problémů, prodlouží životnost roubenky.

Místní klima
Klimatické podmínky, zejména expozice dešti, sněhu a větru, ovlivní rychlost opotřebení dřeva. Proto je důležité zvážit správnou orientaci a návrh stavby a konzultovat vše s odborníkem.

Zaujal vás tento dům? Kompletní přehled zajímavých roubenek na klíč najdete v katalogu domů.

P.S. Řešíte stavbu domu, možnosti větrání a vytápění? Navštivte online stavební veletrh Veleton, který se uskuteční 26. – 29. ledna 2024. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní na tomto odkazu (počet vstupenek je limitován). Těšit se můžete na množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery.


Seriál Nejoblíbenější domy v Česku

Zaostřeno na rodinné domy, které získaly nejvíce hlasů od našich čtenářů. Kompletní přehled těchto typových domů naleznete v soutěžním katalogu.


Vydáno dne:
02.10.2023

Photocredit: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

2

Slavný horolezec si se svou ženou postavil moderní roubenku z borovice

Navštivte s námi překrásnou moderní roubenku postavenou z netradičního dřeva – z alpské borovice. Majitelem této roubenky není nikdo jiný než legendární horolezec Zoltán Demján. Jak se mu bydlí ve dřevě?.. Číst více →Pavel a Mirka postavili roubenku z borovice. Ukrývá opravdový klenot

Pavel a Mirka si postavili roubenku nedaleko Brna. Zvolili dřevo borovice a spoustu věcí si dělali svépomocí. Jaký klenot se ukrývá uvnitř jejich domu?.. Číst více →Navzdory snům o skromném bungalovu mají luxusní roubenku. Výsledku nelitují

Navštívili jsme roubenku z masivního borovicového dřeva, kterou si Gabriela s Martinem nechali postavit na Šumavě. Má úchvatný interiér, který si majitelka sama navrhovala. Jaké jsou jejich zkušenosti se stavbou dřevostavby a bydlením v roubence?.. Číst více →Typová roubenka (153 m2) poutá veřejnost svým bohatě prosvětleným podkrovím

Prohlédněte si luxusně řešený typový dům s dispozicí 5+kk, který je z masivního dřeva. Jaká je cena na klíč?.. Číst více →Tradiční roubenka v moderním stylu vyhoví i přísným podmínkám CHKO

Prohlédněte si oblíbený typový dům s dispozicí 5+kk, který je z masivního dřeva a vyhoví i přísným podmínkám CHKO... Číst více →Roubenka s obrovským prosklením navržena pro manažery

Proč se rozhodnout pro bungalov z masivního dřeva? Představujeme vám moderní a luxusní přízemní roubenku s dispozicí 4+kk. Prohlédněte si bohatou fotogalerii i prakticky řešený půdorys... Číst více →Typovou roubenku postavíte za dostupnou cenu i na pozemcích s omezením

Plánujete začít stavět vlastní dům a hledáte kvalitu za dobrou cenu? Prohlédněte si oblíbený typový dům s dispozicí 3+kk, který je z masivního dřeva... Číst více →