HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Odkladiště nábytku proměnili v originální pokojíček s horolezeckou stěnou

Na začátku této zdařilé proměny stál tříletý Bruník a jeho rodiče, kteří mu chtěli zařídit zbrusu nový dětský pokoj. Během několika měsíců jsme společnými silami vytvořili z pokoje plného starého nábytku a hraček perfektní chlapecké doupě, které zabaví malé dítě a časem poskytne zázemí i většímu školákovi.


Dětský pokoj
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: InLab | Interiérová laboratoř

Pastelově tyrkysová jako hlavní téma

Proměna pokoje měla být takzvaně od podlahy, takže byl nutný komplexní přístup a na míru vyráběný nábytek. I proto se majitelé rozhodli využít služeb designérky. Pokoj se nachází ve zrekonstruovaném domě ve starší vilové zástavbě. A jak to obvykle u dětských pokojů zpočátku bývá, zařízen byl starším nepoužívaným nábytkem, který nejenže nevyhovoval potřebám dítěte, ale už dávno nedělal ani velkou parádu. Hlavním motivem celého návrhu byla pastelově tyrkysová barva, kterou rodiče synovi do pokoje vybrali.

Zůstaly jen dveře a podlaha

Přestože proměna pokoje měla být „od podlahy“, samotná podlaha zůstala netknutá. Kvalitní parketové vlysy neztrácí ani po letech svůj půvab a jdou bez problémů začlenit i do jinak moderních interiérů. Tyto byly dokonce v tak dobrém stavu, že ani nevyžadovaly rekonstrukci. Stejně tak beze změny zůstaly i masivní dveře. Oba tyto klasické dřevěné kousky měly za cíl zútulnit jinak jednoduchý moderní kabát, který měl pokoj dostat.

Naopak nábytek byl kompletně vystěhován a předán do dalších rukou. Před zařízením pokoje novým nábytkem byly nutné také drobné úpravy elektroinstalací.

Postel jako centrum pokoje

Jedním z požadavků rodičů byla velká postel a v ideálním případě také další lůžko pro případné přenocování rodičů nebo návštěvy. Jelikož pokoj má standardní velikost, středobodem pokoje se stalo právě toto rozšířené lůžko, pod nímž se nachází další výsuvná postel.

Ležení je součástí velké nábytkové stěny, která byla vyráběna kompletně na míru. Ale jelikož Bruník stejně jako každý správný předškolák uvítá na matraci spíše dovádění nežli odpočinek, nechali jsme mu k posteli vyrobit pořádnou lezeckou stěnu. Ke šplhání slouží také speciální osvětlené čelo postele, které plní funkci žebříku, odkládacích polic a čtecí lampičky. Prostorná matrace tak kromě odpočinku poslouží také jako bezpečné dopadliště malého horolezce.

Uklizeno za pár minut

Zbytek pokoje je zařízen spíše minimalisticky s důrazem na to, aby se dal rychle uklidit a působil čistě. Vsadili jsme proto na velkou vestavnou skříň, která slouží jak k ukládání oblečení, tak k úschově hraček. Nahradila tak otevřené skříně a regály, které v dětských pokojích často působí neuspořádaně. K vystavení svých kreativních výtvorů může malý Bruno použít police nad stolem. Na jeho jedinečnou sbírku autíček jsou určeny designové kartonové poličky. Přestože předškolák zatím velký pracovní stůl nepotřebuje, nechali jsme u truhláře vyrobit i ten, aby měl později chlapec dostatečný prostor pro učení.

Nerovné zdi nebyly problém

Realizaci proměny si vzali na starost šikovní truhláři, takže vše probíhalo rychle a bez větších komplikací. Dokázali se dobře vyrovnat i s nerovnostmi zdí a stropu. Ty nejsou sice u starších domů žádnou zvláštností, komplikují ale výrobu a montáž některých typů nábytku, jako jsou například použité bezsoklové vestavné skříně.

Dekorace od maminky

Do realizace pokoje se s chutí zapojila také Bruníkova maminka, která s citem vybírala dekorace a koberec. Ten byl nakonec zvolen s pestrým potiskem, aby pokoj rozveselil a zároveň byl praktický a ukryl drobné provozní nečistoty. „Do pokojíčku chodíme stále rádi, a i když je to nějaká doba od realizace, pořád se na něj nemohu vynadívat!“ dodává máma Zuzka.

A jak pokoj hodnotí po více než roce zabydlování malý Bruno? V pokoji prý nejraději spí a leze na stěně a podle jeho slov je „všechno super“.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
09.12.2019

Photocredit: InLab | Interiérová laboratoř

5

Dětské pokoje: Inspirace a fotogalerie

Jak vybavit dětský pokoj pro své potomky? Přinášíme malou inspiraci.

Dětské židle k psacímu i jídelnímu stolu: Jak nesáhnout vedle

Hledáte dětské židle k psacímu nebo jídelnímu stolu? Přečtete si tento článek s důležitými informacemi a bohatou fotogalerií pro inspiraci.

Dětský nábytek: Jak ho vybrat a na co si dát pozor?

Vybíráte dětský nábytek? V tomto článku se dozvíte jak dětský nábytek vybrat, čím se při nákupu řídit a navíc se budete moci inspirovat ve fotogalerii.

Vybíráte psací stůl? Podívejte se na pár tipů, jak na to

Psací stůl je nedílnou součástí každé kanceláře, pracovny, nebo i dětského pokoje. Jaké jsou druhy a možnosti při výběru psacího stolu se dozvíte v našem článku.

Dětské pískoviště: 5 kritérií, jak vybrat to nejlepší

Pískoviště ke šťastnému dětství patří. Svým dětem ho můžete pořídit na zahradu, malý dvorek i na terasu. Tady je 5 kritérií, jak dětské pískoviště vybrat.

Jak na barvy v interiéru, aneb ultramarínovou nebo tyrkysovou?

Barvy definují náš interiér a významně ovlivňuj naši psychiku. Přinášíme vám rádce, jak správně pracovat s barvami v jednotlivých místnostech.

Zařizování dětského pokoje od plenek až po maturitu

Manuál, jak vytvořit kvalitní a funkční prostor, kde si pohraje batole, vyroste školák a dospěje teenager.

Zahradní domek pro děti – koupit, nebo postavit svépomocí?

Zahradní domek ocení každé dítě. Je to jenom jeho prostor, do kterého si může pozvat kamarády a spolu se pořádně vyřádit. V dnešním článku se podíváme blíže na to, jak ho pořídit a vyrobit.

Řešíte malý dětský pokoj? Víme, jak vyzrát na nedostatek místa

Zařizujete pokoj pro své dítě či teenagera? V tom případě se vám budou hodit rady, jak zařídit i malý pokoj tak, aby byl hezký a praktický.

Překližka jako nedoceněný materiál – tipy na její využití v interiéru

Nechte se inspirovat a využijte ve svém interiéru překližku. Nábytek, obklady i malé drobnosti z ní vypadají opravdu skvěle.