HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Řešíte malý dětský pokoj? Víme, jak vyzrát na nedostatek místa

Místo pro hru, odpočinek, ale i učení se. Právě tyto funkce by měl splňovat dětský pokoj. Avšak jeho zařizování je pro rodiče někdy až výzvou. A proč? Na vině jsou malé prostory, kde doslova svádíme boj s každým centimetrem navíc. O to hůř, když se do malého pokoje mají vlézt hned dvě až tři děti. Pokud i vy přemýšlíte, jak zařídit malý dětský pokoj, jste na správném místě.


dětský pokoj
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Victoria_Borodinova

Zařizování malého dětského pokoje může být obtížné, ale ne nereálné. Pokud i vy stojíte před výzvou v podobě rekonstrukce dětského pokoje, nebo se stěhujete do nového bytu či domu, kde není místa nazbyt, jsou rady, které jsme pro vás v tomto článku sepsali, tím pravým pro vás. Pro vizuální inspiraci můžete také nahlédnout do naší fotogalerie.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Victoria_Borodinova, Aurelie LeBerre, Shore Thing Laser, Etsy

Stěny a podlahy dětského pokoje

Nejideálnější barvy do malého dětského pokoje jsou ty světlé. Pokud použijeme vhodný odstín naší oblíbené barvy, může i malý pokojíček působit vzdušně. Mezi ideální barvy patří například různé odstíny bílé či béžové barvy. Dále pak pastelové odstíny růžové, modré či zelené. Pokud chcete pokoj vymalovat dvěma barvami, můžete výraznější z barev kombinovat například s šedou. Naopak nevhodnou barvou do dětského pokoje je hnědá (pro malé děti jde o příliš nudnou barvu, naopak dospívající ji mohou ocenit). O optické zvětšení prostoru se může postarat i tapeta se svislým vzorem, která pokoj opticky prodlouží. Pokud chcete pracovat i se sytějšími barvami, zkuste pokojíček zařídit v kombinaci více odstínů té samé barvy.

V případě, že chcete, aby pokoj vypadal co nejvíce prostorně, zaměřte se i na strop a podlahu. Podlaha by měla být o trochu tmavší než výmalba. To však neznamená, že by měla být tmavá. Strop nechte v bílé barvě.

Mohlo by vás zajímat: Dětské pokoje: Inspirace a fotogalerie

TIP: Dalšího optického zvětšení pokojíčku dosáhnete použitím zrcadel. Vždy se ale snažte, aby se v odrazu neukazovalo přehnané množství věcí. Pokoj by působil ještě plnější.

Nábytek do dětského pokoje

Co se týče nábytku, dříve se běžně praktikovalo zařizování pokojíčku z toho, co bylo v jiných místech našich domovů zbytečné. Při zařizování malého dětského pokoje je však třeba věnovat pozornost výběru kvalitního nábytku, který se do pokoje dokonale vejde. Jednou z možností je výroba sestavy nábytku na míru. Pokud se rozhodnete do zařizování pokoje svépomocí s tím, co si sami nakoupíte, snažte se o to, aby byly všechny velké kusy nábytku umístěny u stěn. Středová část pokoje by měla zůstat, pokud je to možné, volná. Aby si mělo dítě kde hrát. Snažte se využít každého výklenku i rohu.

Mohlo by vás zajímat: Vybíráte psací stůl? Podívejte se na pár tipů, jak na to

Velmi dobře mohou vypadat zavěšené skříňky, pod kterými lze velmi snadno vytírat. Podobného efektu dosáhnete i při použití nábytku na nožičkách. Při využívání prostoru na maximum se nebojte do pokoje umístit i skříň, která bude sahat až ke stropu. Horní police mohou sloužit k uskladnění méně používaných věcí. 

Dětská postel

Postel je něčím, co může zabrat i většinu prostoru, který v dětském pokoji máme. Proto se snažte pořídit takovou postel, kterou celý pokoj „nezaplácáte“. Můžete pořídit například dětskou postel, která bude zabudovaná ve výklenku mezi skříněmi. Další možností je postel, která je součástí nábytku jako takového. V případě vyvýšené postele lze využít prostor pod ní vytvořený k uskladnění hraček. V případě více vyvýšené postele lze místo pod ní vzniklé využít k umístění psacího stolu. Ten by však měl být dokonale osvětlený.

Tipy pro vás

  • Dětský pokoj se snažte zařídit v co možná nejsvětlejších barvách. I vhodně zvolené osvětlení může pokoj pohledově zvětšit. Kromě centrálního světla se snažte mít v pokoji o lokální světla – například lampička na nočním stolku.
  • Snažte se vyhnout divokým kombinacím výrazných barev, ale i robustnímu nábytku z masivu. Pokoji budou svědčit zejména police a skříně z lehčích konstrukcí.
  • V případě, že chcete, aby mělo dítě v noci v pokoji dokonalou tmu, kupte rolety či žaluzie. Velké závěsy by zabraly zbytečně mnoho místa.

P.S. Vybavujete interiér ve Vašem domě či bytě? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
22.09.2019

Photocredit: Victoria_Borodinova

6

Domy ve stromech nejsou jen pro děti

Mít své vlastní malé obydlí v korunách stromů je snad sen každého dítěte

Dětské pokoje: Inspirace a fotogalerie

Jak vybavit dětský pokoj pro své potomky? Přinášíme malou inspiraci.

Dětské židle k psacímu i jídelnímu stolu: Jak nesáhnout vedle

Hledáte dětské židle k psacímu nebo jídelnímu stolu? Přečtete si tento článek s důležitými informacemi a bohatou fotogalerií pro inspiraci.

Dětský nábytek: Jak ho vybrat a na co si dát pozor?

Vybíráte dětský nábytek? V tomto článku se dozvíte jak dětský nábytek vybrat, čím se při nákupu řídit a navíc se budete moci inspirovat ve fotogalerii.

Jak vybrat dětské hřiště na zahradu?

Dětské hřiště na zahradě je sen. Zatímco dospělí hledí především na bezpečnost, děti se chtějí bavit. Jak dětské hřiště vybrat?

Jaké dětské hračky pořídit na zahradu?

Vyberte svému dítěti hračky na zahradu, které ho budou bavit, podnítí jeho fantazii a zabaví ho. Vybírejte z fotogalerie.

Vybíráte psací stůl? Podívejte se na pár tipů, jak na to

Psací stůl je nedílnou součástí každé kanceláře, pracovny, nebo i dětského pokoje. Jaké jsou druhy a možnosti při výběru psacího stolu se dozvíte v našem článku.

Dětské pískoviště: 5 kritérií, jak vybrat to nejlepší

Pískoviště ke šťastnému dětství patří. Svým dětem ho můžete pořídit na zahradu, malý dvorek i na terasu. Tady je 5 kritérií, jak dětské pískoviště vybrat.

Zahradní domek pro děti – koupit, nebo postavit svépomocí?

Zahradní domek ocení každé dítě. Je to jenom jeho prostor, do kterého si může pozvat kamarády a spolu se pořádně vyřádit. V dnešním článku se podíváme blíže na to, jak ho pořídit a vyrobit.

Odkladiště nábytku proměnili v originální pokojíček s horolezeckou stěnou

Zanedbaný pokoj plný starého nábytku proměnili během několika měsíců k nepoznání. Malý syn dostal od rodičů perfektní dětský pokoj s horolezeckou stěnou.