HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Výroba dřevěné vany aneb každý kus je originál

Dřevěnou vanu nemá doma každý. Někteří lidé k ní možná chovají nedůvěru, protože je dobře známo, že dřevo a vlhkost nejde moc dohromady. Hlavním důvodem proč se ale s dřevěnou vanou jen tak někde nesetkáte, jsou hlavně finance. Výroba dřevěné vany je zadávaná na zakázku, a proto každý kus je originál.


V první fázi projektu nové dřevěné vany je nejprve třeba ji navrhnout a digitálně nakreslit. Pomocí digitálního modelu je už možné vypočítat potřebné množství dřeva a jeho náklady v závislosti na výběru druhu dřeva. Nejtěžší a nejdůmyslnější práce spočívá v profesionálním lepení dřeva.

Jakmile je materiál nachystaný a fréza naprogramována, je možné začít s opracováním. Na závěr je třeba vanu vybrousit a ošetřit lakem, který nejen že dodá dřevu intenzivní odstín, ale hlavně chrání dřevo před vodou.

Cena takového modelu se může pohybovat i kolem 20 000 euro. Můžete si být ale jisti, že každá vana bude originální a jedinečná, protože výroba probíhá vždy na zakázku.

Zajímalo by nás, co si o dřevěných vanách myslíte vy. Napište nám do diskuze.

Autor:

Redaktorka portálu

Vydáno dne:

1 -2

Hodnocení: 5/5 (374 hodnocení)

Podělte se s námi o Váš názor:

Související články:

Zvažte prosím deaktivaci AdBlocku pro tento web.

Přístup k obsahu tohoto portálu je zdarma. Naším zdrojem příjmu je totiž bannerová reklama.

Používáním systému AdBlock nás připravujete o finanční zdroje, bez kterých nebudeme schopni portál nadále provozovat.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonu ruky na červené značce a zvolte 'Nespouštět na stránkách na této doméně'. Děkujeme!

PŘEČETL JSEM A CHCI PŘEJÍT NA PORTÁL