HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Výroba dřevěné vany aneb každý kus je originál

Dřevěnou vanu nemá doma každý. Někteří lidé k ní možná chovají nedůvěru, protože je dobře známo, že dřevo a vlhkost nejde moc dohromady. Hlavním důvodem proč se ale s dřevěnou vanou jen tak někde nesetkáte, jsou hlavně finance. Výroba dřevěné vany je zadávaná na zakázku, a proto každý kus je originál.


V první fázi projektu nové dřevěné vany je nejprve třeba ji navrhnout a digitálně nakreslit. Pomocí digitálního modelu je už možné vypočítat potřebné množství dřeva a jeho náklady v závislosti na výběru druhu dřeva. Nejtěžší a nejdůmyslnější práce spočívá v profesionálním lepení dřeva.

Jakmile je materiál nachystaný a fréza naprogramována, je možné začít s opracováním. Na závěr je třeba vanu vybrousit a ošetřit lakem, který nejen že dodá dřevu intenzivní odstín, ale hlavně chrání dřevo před vodou.

Cena takového modelu se může pohybovat i kolem 20 000 euro. Můžete si být ale jisti, že každá vana bude originální a jedinečná, protože výroba probíhá vždy na zakázku.

Zajímalo by nás, co si o dřevěných vanách myslíte vy. Napište nám do diskuze.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Kristina Nešporová
Redaktorka portálu

Vydáno dne:
08.03.2018

2 -2

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE