HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Výroba dřevěné vany aneb každý kus je originál

Dřevěnou vanu nemá doma každý. Někteří lidé k ní možná chovají nedůvěru, protože je dobře známo, že dřevo a vlhkost nejde moc dohromady. Hlavním důvodem proč se ale s dřevěnou vanou jen tak někde nesetkáte, jsou hlavně finance. Výroba dřevěné vany je zadávaná na zakázku, a proto každý kus je originál.


V první fázi projektu nové dřevěné vany je nejprve třeba ji navrhnout a digitálně nakreslit. Pomocí digitálního modelu je už možné vypočítat potřebné množství dřeva a jeho náklady v závislosti na výběru druhu dřeva. Nejtěžší a nejdůmyslnější práce spočívá v profesionálním lepení dřeva.

Jakmile je materiál nachystaný a fréza naprogramována, je možné začít s opracováním. Na závěr je třeba vanu vybrousit a ošetřit lakem, který nejen že dodá dřevu intenzivní odstín, ale hlavně chrání dřevo před vodou.

Cena takového modelu se může pohybovat i kolem 20 000 euro. Můžete si být ale jisti, že každá vana bude originální a jedinečná, protože výroba probíhá vždy na zakázku.

Zajímalo by nás, co si o dřevěných vanách myslíte vy. Napište nám do diskuze.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
08.03.2018

2

Video: Jak se zrodí anděl ze dřeva?

Vyřezávání dřevěných soch je velkým uměním. Obzvláště pak pomocí motorové pily! Podívejte se v krátkém sestřihu, jak probíhá výroba sochy anděla.

Video: Řezbářské bohatství z Krušných hor

Nenechejte si ujít video o výrobě unikátních vyřezávaných stromků z dřevěných hoblin z oblasti Krušných hor! Jsou překrásnou inspirací nejen na Vánoce.

Video: Výroba ohýbaného dřeva mechanicky a bez paření

Zajímá vás tajemství výroby ohýbaného dřeva? Podívejte se na video, ve kterém je tento specifický postup přehledně a názorně ukázán. Děje se mechanicky, bez potřeby předešlé úpravy dřeva.

Video: Jak si vyrobit dřevěný trezor

Dřevěný zámek si asi nedáte na dveře od bytu, ale rozhodně stojí za to se podívat, jak takový zámek vyrobit a jak může fungovat.

30+ originálních nápadů netradičního vybavení pro dům, kuriózní nábytek a dekorace

Patříte mezi ty, kteří milují originální nábytek, ocení jeho nápadité provedení a nejraději si ho vyrobíte sami? Inspirujte se v naší galerii nápadů.