HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Výroba dřevěné vany aneb každý kus je originál

Dřevěnou vanu nemá doma každý. Někteří lidé k ní možná chovají nedůvěru, protože je dobře známo, že dřevo a vlhkost nejde moc dohromady. Hlavním důvodem proč se ale s dřevěnou vanou jen tak někde nesetkáte, jsou hlavně finance. Výroba dřevěné vany je zadávaná na zakázku, a proto každý kus je originál.


V první fázi projektu nové dřevěné vany je nejprve třeba ji navrhnout a digitálně nakreslit. Pomocí digitálního modelu je už možné vypočítat potřebné množství dřeva a jeho náklady v závislosti na výběru druhu dřeva. Nejtěžší a nejdůmyslnější práce spočívá v profesionálním lepení dřeva.

Jakmile je materiál nachystaný a fréza naprogramována, je možné začít s opracováním. Na závěr je třeba vanu vybrousit a ošetřit lakem, který nejen že dodá dřevu intenzivní odstín, ale hlavně chrání dřevo před vodou.

Cena takového modelu se může pohybovat i kolem 20 000 euro. Můžete si být ale jisti, že každá vana bude originální a jedinečná, protože výroba probíhá vždy na zakázku.

Zajímalo by nás, co si o dřevěných vanách myslíte vy. Napište nám do diskuze.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
08.03.2018

2

Mohlo by Vás zajímat: