HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Zahradní nábytek z umělého ratanu: Dejte si pozor na nejlevnější kousky

Vedle zahradního nábytku z přírodního ratanu můžeme najít také nábytek z umělého ratanu, který je vhodný především na zahradu. Jaké jsou jeho přednosti? Jak se odlišuje od klasického ratanu? Kolik stojí a jak dlouho nám vydrží? Všechny odpovědi naleznete v tomto článku.


nábytek z umělého ratanu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Archiv redakce

Ratanový nábytek na zahradě je velmi populární. Není divu – je lehký, snadno se přenáší, je pohodlný, jednoduše se udržuje a navíc velmi dobře vypadá. Mnohem lépe než například plastové židle a stoly. Ratanový nábytek se prostě stane ozdobou každé terasy, balkonu nebo zimní zahrady a vytvoří nám prostředí, ve kterém se budeme cítit pohodlně a dobře.

 

Proč zahradní nábytek z umělého ratanu?

Klasický ratan, který pochází ze vzdušných kořínků palmy Calamus rattan, stále častěji nahrazuje ratan umělý. Přináší stejné užitné vlastnosti mnohdy za nižší cenu. Umělý ratan stejně dobře vypadá, je vzdušný, pohodlný a nenáročný na údržbu. Dokonce se na zahradu doporučuje zejména umělý ratanový nábytek, protože lépe odolává povětrnostním vlivům – dešti, větru, slunci.

Bude Vás zajímat: Nábytek z palet: Fotogalerie plná nápadů a inspirace

Zahradní nábytek z umělého ratanu pečlivě vyberte

Na druhou stranu, vše s sebou nese nějaká ale. Při nákupu zahradního nábytku z umělého ratanu bychom měli být více obezření. Na trh totiž zahradní nábytek z umělého ratanu dodává řada výrobců – a jejich výrobky se liší svojí kvalitou. Pro běžného spotřebitele může být velmi složité rozeznat drobné nuance v kvalitě. Na co si dát tedy pozor?

Konstrukce umělého zahradního nábytku z ratanu

Nejlevnější, ale nikoli nejkvalitnější jsou dřevěné konstrukce. Tento ratanový zahradní nábytek se prodává nejčastěji v supermarketech a různých hobby centrech. Má mnohem nižší hmotnost a snadněji podléhá povětrnostním vlivům nebo zvýšené vlhkosti. Jeho jedinou devizou tak je vlastně nízká cena. Dalším typem je železná konstrukce, která už je vhodnější, protože déle vydrží, i když může snadno podléhat korozi. Nevýhodou je, že takový ratanový nábytek je samozřejmě těžký.  Nejkvalitnější a tudíž nejlepší konstrukce je v případě umělého ratanového nábytku vyrobena z hliníku. Slibuje delší životnost a nejlépe odpovídá originálnímu ratanu.

Výplet umělého zahradního nábytku z ratanu

Na konstrukci navazuje výplet. I zde je na výběr několik typů. Sledujte vždy, jak dlouhou životnost uvádí výrobci – někteří garantují pouze jeden rok, ale poctiví a kvalitní výrobci, jako jsou například značky Viro, Rehau, VinTech slibují životnost až 10 let.

Kolik stojí umělý zahradní nábytek z ratanu?

Stejně jako je rozdílná kvalita zahradního nábytku z umělého ratanu, liší se i cena. Jak ukazuje srovnání cen ratanového nábytku na Heureka.cz, levnější jsou hlavně zahradní soupravy vyrobené z plastu, které lze pořídit za nějakých 3 000 až 5 000 Kč. Za luxusnější a pravděpodobně i kvalitnější sety umělého ratanového nábytku na zahradu zaplatíte od cca 8 000 Kč do 15 000 Kč

Podívejte se na cenový přehled sedací soupravy z umělého ratanu.

Zde si můžete prohlédnout cenový přehled sedací soupravy NEVADA z umělého ratanu.

Jaké jsou vaše zkušenosti se zahradním nábytkem z umělého ratanu? Podělte se s své zkušenosti a názory v naší diskusi.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
25.01.2016

2

Mohlo by Vás zajímat: