HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Botníky do předsíně: Inspirujte se, kam schovat boty

Hromadí se vám doma páry bot? Je jich už bezpočet a občas to ve vaší předsíni vypadá, že hostíte velkou společnost? Zakopáváte o boty, jen co překročíte práh vašeho domova? Podívejte se, jaké šikovné botníky do předsíně pojmou spoustu párů botasek, lodiček i gumovek. Fotogalerie nabídne i příklady, jak botníky nedělat.


botník na boty
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Idomyselph.com

Botníky jsou vedle věšáku klíčovou součástí předsíňového vybavení. Měly by přitom splňovat hned několik parametrů – musí pojmout všechny páry bot, vejít se do často malé předsíně a ladit s dalším zařízením interiéru. Ještě než se vydáte botník kupovat, měli byste udělat revizi svých bot: kolik párů vlastníte, jak velké a rozměrné boty jsou? Doporučovaná hloubka botníků je většinou 35 až 40 cm. Základním předpokladem úspěchu je i přehlednost botníku – vhodné je, aby každý pár bot měl svůj box.

Druhy botníků do předsíně

Samozřejmě, můžete se spokojit jen se skříňkou, kam boty poskládáte, ale není to zrovna praktické řešení. Navíc dnes můžete opravdu vybírat z pestré škály botníků – ať už podle důmyslného řešení, materiálu nebo designu.

  • Botníky dveřové – klasické řešení botníku. Při jeho pořízení je třeba zohlednit, na jakou stranu se dveře otevírají a kolik prostoru potřebují.
  • Výklopné botníky – v poslední době stále oblíbenější, protože jsou méně náročné na prostor a pojmou velké množství obuvi.
  • Závěsné botníky – jsou vhodné do menších prostor – upevnit je lze například na dveře nebo na zeď.

Odvětrávání botníku je klíčové

Nebudeme si nic nalhávat, boty nejsou zrovna voňavá věc. Proto je důležitým předpokladem každého botníku vhodně řešené odvětrávání, které se objevuje zejména po stranách. Kromě zápachu odvede i přebytečnou vlhkost z obuvi.

Sedátko u botníku je praktické

Nízké botníky jsou často řešené i jako sedátko – stačí je vybavit polštářky a hned je předsíň útulnější. Pokud ale zvolíte botník na výšku, je vhodné si vedle postavit židli, stoličku nebo jiné sedátko. Tuto pomůcku oceníte zejména při obouvání dětí a uvítají ji starší osoby.

Inspirace: Botníky, které (ne)mají styl

Botník můžete snadno pořídit v každé prodejně nábytku, nebo si ho nechat vyrobit na míru. V důmyslný, praktický a originální botník ale můžete proměnit i staré nevyužité skříňky a prostě si ho vyrobit doma. Připravili jsme pro vás inspiraci, jak takové botníky mohou vypadat.

Prohlédnout fotografie v galerii

p.s. Zajímají vás novinky z oblasti stavby, rekonstrukce a bydlení? Přijďte se inspirovat na Stavební veletrh ONLINE, který začíná již tento pátek 22.–23. 1. 2021. Vstupenku si můžete zatím registrovat zdarma, jejich počet je však omezen.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Helena Stejskalová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
16.11.2016

2 -1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE