HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Bungalov do L (5kk) je čím dál oblíbenější u mladých rodin. Lákavá je i možnost bydlet do 4 měsíců

Prosvětlený obývací pokoj, tři vstupy na venkovní terasu, kuchyně do L, šatna, pracovna a dva dětské pokoje k tomu. Takto navržený typový dům může stát do 4 měsíců na vašem pozemku. Nadčasový bungalov o rozměrech 13,25 x 13,25 metrů je navržený do praktického tvaru písmene L s částečně zastřešenými venkovními plochami. Prohlédněte si dispozici dřevostavby níže v článku.


Bungalov do L (5kk)
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Jste čtyři nebo je vás pět?

Energeticky nenáročný bungalov 5+kk nabízí svou dispozicí dostatek prostoru pro 4–5člennou rodinu na užitné ploše 121 m2 (zastavěná plocha je přitom 143 m2). Dřevostavba je postavená sloupkovým konstrukčním systémem (prefabrikace), což znamená, že bude dům postavený velice rychle.

Bydlet můžete už za 4 měsíce. A od kdy?

Modulové domy jsou obecně postaveny zhruba do čtyř měsíců od doby, kdy si se stavební společností schválíte projekt. Tyto domy začaly být velmi oblíbené převážně v době největšího zdražování materiálů, jaké pamatujeme. Ceny pozemků, a především stavebních materiálů, stoupaly velmi rychle nahoru a s nimi i celkové rozpočty na rodinný dům. Nebyl čas otálet. Instalace a realizace modulového bydlení však trvá v řádech pouhých hodin.

Všichni dobře víme, že rozpočet na rodinný dům ve skutečnosti nikdy není opravdu konečný a pořád naskakují nějaké další položky. Jak bylo již zmíněno výše, ceny rychle skáčou. A abychom drželi krok, musíme rychle i stavět. Nemluvě o tom, že v dnešní době je téměř nereálné bydlet současně v nájemním bytě, stavět dům a táhnout ve dvou hypotéku.

Dispozice moderního bungalovu 5+kk

Představte si, že vstoupíte do zádveří. Po vaší pravé ruce bude vstup do šatny a na samostatné WC. Naproti vám se bude rozléhat obytný prostor, ale vy se vydáte doleva. Ocitnete se v cca 5m chodbě, odkud je možné se dostat do ložnice, dvou dětských pokojů a do prostorné koupelny se záchodem.

Pokud byste se rozhodli vydat zpět do obytného prostoru, narazíte předtím ještě na vstup do technické místnosti a do prosvětlené pracovny. Samotný obývací pokoj je decentně propojený s kuchyní a jídelnou. Mimo to jsou zde tři vstupy na venkovní terasu.

Částečně zastřešená venkovní terasa do tvaru L

Venkovní terasa je vždy příjemným doplňkem rodinných domů. Můžete zde trávit volné letní chvíle nebo si užívat večerní pohodu se svou drahou polovičkou. Terasa je orientovaná směrem do zahrady a je částečně zastřešená. Pokud byste si přáli kompletní zastřešení, nebude to problém. Veškeré individuální úpravy lze komunikovat a v případě nutnosti navrhnout.

Předností bungalovu je i dostatek úložného prostoru

O úložné prostory je v domě vždycky nouze. Aktuální typový dům má však tento problém vyřešený již v návrhu, a sice vestavěnými skříněmi. Dostatek místa na oblečení, sezónní věci, spotřebiče a mnoho dalšího budete mít v:

  • šatně,
  • pracovně,
  • ložnici,
  • dvou dětských pokojích.

V domě je mimo jiné prostor i na umístění vysokých šatních skříní a komod. Moderní rodiny si velmi často pořizují šatní skříně se zrcadlem, na jejichž cenové porovnání se můžete podívat zde. Pro zajímavost jsme vám připravili i cenové porovnání skříní s posuvnými dveřmi, které si můžete prohlédnout zde.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Martin s maminkou si vytvořili zahradu snů. Je v ní bazén, gril, udírna, dílna, i posezení s WC

Cena rodinného domu 5+kk

Průměrná cena dřevostavby 5+kk o užitné ploše 121 m2 se pohybuje od 3.493.056,- Kč do 5.294.688,- Kč. Další podrobnosti o domě nalezete zde. Uvedená cena je včetně DPH. Důležité je také zmínit, že součástí ceny není základová deska.

A kolik stojí základová deska?

Cena základové desky, kterou by vám pravděpodobně nabídla spousta stavebních společností, se pohybuje okolo 4 300 Kč/m2 vč. 15% DPH při výšce 0,2 m od upraveného terénu. Vy si ji ale můžete realizovat i svépomocí, a ušetřit tak statisíce korun.

Zaujal vás tento dům? Kompletní přehled zajímavých rodinných domů s dispozicí 5+kk a 5+1 najdete v katalogu domů.

Seriál Nejoblíbenější domy v Česku

Zaostřeno na rodinné domy, které získaly nejvíce hlasů od našich čtenářů. Kompletní přehled těchto typových domů naleznete v soutěžním katalogu.

Vydáno dne:
20.04.2024

Photocredit: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

5

Dům 5kk s garáží a terasou zaujal veřejnost velmi přívětivou cenou

Pořízení rodinného domu je velký životní krok a tomuto rozhodnutí předchází obvykle nejen velké plánování, ale i obstarání finančních prostředků... Číst více →Úsporný bungalov (154 m2) šetří díky promyšlenému návrhu 400 000 Kč

Geniálním návrhem dispozice tohoto rodinného domu ušetřili majitelé minimálně 400 000 Kč. Jak toho docílili?.. Číst více →Nový bungalov nabírá na popularitě. Díky malé zastavěné ploše ušetří rodiny na ceně pozemku

Díky malé zastavené ploše domu můžete investovat do menšího a levnějšího pozemku, a ušetřit tak statisíce korun. Jaká je finální cena?.. Číst více →Senioři odmítají žít v domově důchodců. Zaujal je bungalov (119 m2) na stáří, kde mohou bydlet plnohodnotně jako doposud

Dnes se podíváme pod pokličku moderního bungalovu, který je jako stvořený pro manželský pár v nejlepším věku. A to jak dispozičně a vzhledově, tak i cenově... Číst více →