HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Proč studovat na České lesnické akademii v Trutnově?

Protože je to škola, která má co nabídnout. Lesnická škola poskytuje střední vzdělání v oblasti lesnictví a ochrany přírody v učebních a maturitních oborech ukončených závěrečnou a maturitní zkouškou. Jako jediná lesnická škola v České republice zajišťuje výuku operátorů těžebně dopravních strojů. Úzce spolupracuje s lesnickými fakultami a zahraničními lesnickými školami.


Proč studovat na České lesnické akademii v Trutnově?
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: veeterzy

Důvodů, proč studovat právě v Trutnově, je několik:

 • Jsme škola s dlouholetou tradicí a zároveň moderním přístupem k výuce.
 • Náš zkušený pedagogický tým tě perfektně připraví na státní maturitu.
 • Nabízíme kvalitní výuku cizích jazyků, což oceníš především na zahraničních praxích.
 • S námi se na trhu práce neztratíš, jako náš absolvent rychle najdeš uplatnění.
 • Zapaříš si v moderně vybavené učebně se simulátory pro výuku harvestorových technologií a naučíš se pracovat s harvestorem a vyvážecí soupravou.
 • Během studia získáš zdarma u vybraných oborů řidičský průkaz skupiny B, C a T, zbrojní průkaz nebo oprávnění pro práci s motorovou pilou a křovinořezem.
 • Svůj volný čas využiješ smysluplně, protože naše nabídka zájmových kroužků je opravdu pestrá. S námi se po skončení vyučování rozhodně nudit nebudeš.
 • Naše lesnická škola ti pro učňovský obor Lesní mechanizátor nabízí jednorázový příspěvek 3 000 Kč a dále stipendium až 3 000 Kč měsíčně a 8 000 Kč ročně.
 • Existují ještě spousta dalších důvodů, proč studovat na naší škole. Přidej se k nám a zjisti, které to jsou!

Fotogalerie:

ⓘ Foto: veeterzy

Nabídka maturitních oborů:

 • Lesnictví
 • Ekologie a životní prostředí
 • Mechanizace a služby

Učební obor:

 • Lesní mechanizátor

Po několika letech opět zahajujeme výuku na vyšší odborné škole 

V srpnu 2019 se vedení školy ujal Ing. Miloš Pochobradský, lesní inženýr a zároveň absolvent trutnovské lesárny, který má se školou velké plány a jehož cílem je definitivně ukotvit Trutnov v čele žebříčku mezi lesnickými školami. „Chci se soustředit zejména na rozvoj cizích jazyků, praktickou výuku s erudovanými odborníky a na zahraniční praxe. Velmi důležité je, aby studenti chodili do školy s nadšením. Mým cílem je, aby byl absolvent naší školy připraven perfektně po odborné stránce, aby byl jazykově vybaven, nebál se promluvit a byl slušně vychovaný. Chci vytvořit optimální prostředí, kde se budou dobře cítit jak studenti, tak pedagogové. Začali jsme společně se skvělým týmem, který tu na škole je, připravovat projekty ve všech oblastech. Čeká nás spousta práce v oblasti investic, kompletní rekonstrukce domova mládeže, přestavba tříd, nákup nových učebních pomůcek apod. Prozatím se nám podařilo z velké části obnovit vozový park školy, zejména pak vozidel určených pro přepravu žáků do lesa. Zrekonstruovali jsme dvě třídy, nakoupili nábytek do domovů mládeže, obnovili strojní techniku na školním polesí a také jsme zrekonstruovali střelnice na Babí a ve Svobodě nad Úpou. Chceme se věnovat sportovní střelbě a všechny naše střelnice nabídnout široké veřejnosti. Momentálně připravujeme propagační akci, protože málokdo v Trutnově a okolí ví, že ta možnost tu je. Skvěle jsme nastartovali marketing školy a daří se nám lépe prezentovat. Uspořádali jsme první ročník letního tábora, který je zaměřen na přírodu a sport. Pozitivní zpětná vazba je odměnou pro všechny, kteří se podíleli na organizaci, a zároveň je to pro nás závazek do dalších let. Chci se věnovat i dětem a dospívajícím, pracovat s nimi a budovat v nich pozitivní vztah k přírodě. Letní tábor je určitě správným krokem.“

Dny otevřených dveří 2020/2021

 • sobota 21. 11. 2020
 • sobota 12. 12. 2020
 • pátek 22. 1. 2021

Máš rád/a přírodu a máš vztah k lesu? Pak je Česká lesnická akademie tou správnou volbou pro tebe. Naše aktivity je možné sledovat na našem webu, FB a IG.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
02.09.2020

Photocredit: veeterzy

2

Prokázáno: Stromy mají zásadní vliv na výsledky žáků ve školách!

Jak pomoci žákům základních škol k lepším výsledkům? Američtí psycholové radí: Zasaďte jim pár stromů na školním pozemku!

V některých školách naměřili nebezpečné množství oxidu uhličitého

Vysoká koncentrace oxidu uhličitého v interiéru způsobuje únavu, otupělost a dokonce zdravotní problémy. V tříleté studii se prokázalo, že toto je na většině českých škol velký problém.

Berlínská škola vyměnila beton za dřevo – vytvořila příjemný a bezpečný prostor pro vzdělávání

Prohlédněte si berlínskou základní školu, která se k modernímu vzdělávání postavila čelem. Pro své žáky zbudovala překrásné prostředí, ve kterém bude radost se učit.