HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Odborný seminář Dřevostavby 2019: O čem se mluví ve světě dřevostaveb?

Dřevostavitel vás jako hrdý mediální partner srdečně zve na odborný seminář Dřevostavby ve Volyni. Již 23. ročník této mezinárodní akce se uskuteční tradičně před Velikonocemi v úterý 16. dubna a ve středu 17. dubna 2019 v areálu VOŠ a SPŠ Volyně. Na co se letos můžete těšit?


Dřevostavba na kamenných základech

Hlavními tematickými pilíři semináře jsou: dřevostavby jako stavební systém budoucnosti; dřevo – surovina moderního člověka; ekologie, úspory energií a suchá výstavba. Na semináři se vám představí i zajímaví odborníci ze zahraničních zemí – z Kanady, Finska, Norska, Německa, Rakouska, Itálie, Slovenska a České republiky. Simultánní překlad pro české účastníky bude zajištěn.

Z letošního pestrého a nabitého programu vybíráme tyto konkrétní přednášky:

  • Why to use wood & When to use wood
  • The future of buildings: How digital data will change timber construction planning
  • Häuser aus Holz für unsere Lebensräume von Morgen 
  • Požární odolnost vícepodlažních dřevostaveb
  • Praktické příklady sanace dřevěných střech
  • Prodloužení životnosti halových staveb
  • Působení dřevěných konstrukcí v nepříznivých podmínkách
  • Izolace dřevostaveb přírodní izolací nebo hydrofobizovanou?
  • Dlouhodobá spolehlivost vzduchotěsnících opatření – výsledky opakovaného měření čtyř pasivních domů s dřevěnou konstrukcí
  • a mnoho dalšího

Dřevostavby pod rentgenem

I v letošním roce mají všichni účastníci možnost navštívit souběžně pořádané workshopy. V úterý odpoledne workshop VVÚD Praha s názvem Dřevostavby pod rentgenem, ve středu dopoledne workshop na téma Stavebně-fyzikální souvislosti dřevostaveb ve spolupráci s UCEEB (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov). Workshopy probíhají souběžně se seminářem Dřevostavby v prostorech vzdělávacího centra v suterénu školy a jsou pro účastníky semináře Dřevostavby bezplatné. Další částí doprovodného programu je výstava Stavby století republiky, která bude instalována ve dvou podlažích hlavní budovy školy.

CNC technologie v praxi

V rámci semináře Dřevostavby bude rovněž představeno Vzdělávací středisko (nadregionálního významu) pro zpracovatelský průmysl. V uvedeném prostoru je umístěna CNC technologie na výrobu dřevěných konstrukcí, krovů i celých dřevostaveb. Jsou připraveny ukázky použití CNC technologie v praxi.

Kdo si tu přijde na své?

Seminář je určen architektům, projekčním, investorským a realizačním firmám, které se zabývají
problematikou dřevostaveb, ekologie a úsporami energií, řídícím pracovníkům
resortu stavebnictví a dřevozpracujícího průmyslu, pedagogům odborných škol
a široké odborné veřejnosti. Seminář je akreditován v rámci projektu celoživotního vzdělávaní členů České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a ohodnocen dvěma body.

Přihlášku, podrobný program a více informací naleznete zde.

Těšíme se s vámi na setkání ve Volyni.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Petra Pacáková

Vydáno dne:
21.03.2019

Photocredit: Archiv redakce (100 dřevostaveb)

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE