HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Dobrovolníci zasadili v Praze lípy a vytvořili rekord

V neděli 16. září se v Michelském lese v Praze setkali příznivci lesa a dřeva, kteří si říkají „dřevorádi“. V rámci Světového dne ochrany ozonové vrstvy je na tzv. „Den dřevorádů“ pozvala Nadace dřevo pro život, aby společně s nimi poukázala na to, jak prospěšné je pro naši planetu využívání obnovitelných surovin, mezi něž se řadí i české dřevo. Podívejte se v galerii, jak akce probíhala.


Dobrovolníci zasadili v Praze lípy
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »

Eifellova věž ze dřeva

Na začátku programu probíhala seznamka pro firmy, které jsou zapojené do projektu Dřevo je cesta. Kromě klasického networkingu, během kterého dostali zástupci firem prostor seznámit se navzájem, jsme si pro ně připravili i netradiční soutěž. V týmech museli stavět nejvyšší stavby z čehokoliv, co našli v okolí. Naši nositelé se s úkolem vypořádali znamenitě a vznikla nečekaná umělecká díla. Tým Král dub postavil „Eifellovu věž ze dřeva“, Dřevomorky ztvárnily „Totem na věčnost“ a Dřevorádi nám ukázali, jak vypadá „Oživení suché větve“. Jejich originální stavby si můžete prohlédnout v galerii výše.

Lavičky na dobrou věc

Na palouku u 60letých sekvojovců se sešlo 72 nadšenců, kteří měli během slunečného odpoledne napilno. Sázeli lípy, závodili v dřevácích, učili se měřit stromy a také stavěli dřevěné lavičky pro tři dobročinné organizace z okolí. Mezi obdarované organizace patřila Thomayerovu nemocnice, Domov pro seniory Krč a Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická.

Republikový rekord

Třešničkou na pomyslném dřevěném dortu bylo vytvoření republikového rekordu v počtu dřevorádů na jednom místě. 

Hledáme další dřevorády. Nejste to náhodou vy?

 

Autor:

Vydáno dne:


Photocredit: Nadace dřevo pro život

0 0

Hodnocení: 0/5

Podělte se s námi o Váš názor:

Související články:

Zvažte prosím deaktivaci AdBlocku pro tento web.

Přístup k obsahu tohoto portálu je zdarma. Naším zdrojem příjmu je totiž bannerová reklama.

Používáním systému AdBlock nás připravujete o finanční zdroje, bez kterých nebudeme schopni portál nadále provozovat.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonu ruky na červené značce a zvolte 'Nespouštět na stránkách na této doméně'. Děkujeme!

PŘEČETL JSEM A CHCI PŘEJÍT NA PORTÁL