HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Dobrovolníci zasadili v Praze lípy a vytvořili rekord

V neděli 16. září se v Michelském lese v Praze setkali příznivci lesa a dřeva, kteří si říkají „dřevorádi“. V rámci Světového dne ochrany ozonové vrstvy je na tzv. „Den dřevorádů“ pozvala Nadace dřevo pro život, aby společně s nimi poukázala na to, jak prospěšné je pro naši planetu využívání obnovitelných surovin, mezi něž se řadí i české dřevo. Podívejte se v galerii, jak akce probíhala.


Dobrovolníci zasadili v Praze lípy
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život

Eifellova věž ze dřeva

Na začátku programu probíhala seznamka pro firmy, které jsou zapojené do projektu Dřevo je cesta. Kromě klasického networkingu, během kterého dostali zástupci firem prostor seznámit se navzájem, jsme si pro ně připravili i netradiční soutěž. V týmech museli stavět nejvyšší stavby z čehokoliv, co našli v okolí. Naši nositelé se s úkolem vypořádali znamenitě a vznikla nečekaná umělecká díla. Tým Král dub postavil „Eifellovu věž ze dřeva“, Dřevomorky ztvárnily „Totem na věčnost“ a Dřevorádi nám ukázali, jak vypadá „Oživení suché větve“. Jejich originální stavby si můžete prohlédnout v galerii výše.

Lavičky na dobrou věc

Na palouku u 60letých sekvojovců se sešlo 72 nadšenců, kteří měli během slunečného odpoledne napilno. Sázeli lípy, závodili v dřevácích, učili se měřit stromy a také stavěli dřevěné lavičky pro tři dobročinné organizace z okolí. Mezi obdarované organizace patřila Thomayerovu nemocnice, Domov pro seniory Krč a Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická.

Republikový rekord

Třešničkou na pomyslném dřevěném dortu bylo vytvoření republikového rekordu v počtu dřevorádů na jednom místě. 

Hledáme další dřevorády. Nejste to náhodou vy?

 

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Terezie Poláková

Vydáno dne:
05.10.2018

Photocredit: Nadace dřevo pro život

1 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE