HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Dřevo jako obnovitelný materiál

Celý svět si začíná uvědomovat, že se k naší planetě musíme chovat ohleduplně a chránit její přírodní bohatství. Zhoršování stavu našeho životního prostředí zapříčiňují převáženě skleníkové plyny, mezi nimiž je nejvýznamnější oxid uhličitý (CO2). Při výrobě materiálů na bázi dřeva je však uvolněno znatelně méně emisí CO2 do ovzduší než při výrobě jiných materiálů.


Díky slunečnímu záření a fotosyntéze stromy zachycují a přeměňují CO2 z atmosféry.

Po dobu životnosti dřevěného výrobku je v něm uhlík uzamčený. Dřevěné stavby a dřevěné výrobky tak stejně jako naše lesy až po desetiletí uchovávají tuny CO2. Po skončení životnosti se stavba či výrobek ze dřeva rozloží nebo spálí a uhlík se přirozenou cestou vrací do ovzduší.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
25.05.2017

0

Udržitelná dřevostavba, co to vlastně znamená?

Ekologická, šetrná, zelená. Co to ale znamaná? Napovíme v tomto článku.

Ekologické stavby jako utopie nebo budoucnost?

Zajímají vás ekologické stavby a domy? Podle čeho se měří míra ekologie

Video: Dřevo jako obnovitelný materiál

Dřevo má uzavřený životní cyklus, který ho činí obnovitelným a šetrným k životnímu prostředí. Zásadní roli v tomto cyklu hraje prvek uhlík.

Video: Dřevo pro lepší životní prostředí

Dřevo je obnovitelná surovina, která má nespočet výhod jak z konstrukčního, tak i z environmentálního hlediska. A právě na ty se ve videu zaměřujeme.

Video: Lesní dům inspirovaný japonskou architekturou

Jaké asi je bydlet v domě, který je ze všech stran obklopen lesem? Někdy je méně více. Tento malý lesní dům je toho přímým důkazem.

Video: Moderní dřevěná 3D stavebnice není jen pro děti

Podívejte se na celodřevěný 3D model plně funkční továrny robotů. Takovou hračku ocení nejeden dospělý. Pojďte si s námi zavzpomínat na dětská léta s dřevěnou stavebnicí.

Moderní bungalov na stáří – 360° videoprohlídka domu

Navštivte s naší 360° kamerou zajímavý bungalov, který si nechal postavit starší manželský pár. Stavba byla velmi rychlá, a to i díky tomu, že přesně věděli, jak má stavba vypadat.