HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dokonalý mobilní domek k celoročnímu bydlení brázdí Francii

Mobilní domy můžou být za určitých podmínek dobrou a levnou variantou celoročního bydlení. Především v Severní Americe jsou mobilheimy velmi rozšířené, bydlí v nich až 20 milionů Američanů a mají přímo speciální lokality, na kterých se můžete s domkem na kolečkách usadit, připojit se na inženýrské sítě a určitou dobu tam pobýt. 


Mobilhouse na míru
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Baluchon

Seniorka Marie snila o bydlení v mobilním domku mnoho let. Někteří lidé zkrátka dají přednost poklidu přírody před ruchem velkoměsta. Mobilní domky jsou díky tomu v dnešní době stále více oblíbené. Seniorka z našeho příběhu si svůj sen splnila a postavila si mobilní domek s modrou střechou. Nechala si jej vyrobit na klíč. Žije v něm jako aktivní důchodkyně s přítelem.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Baluchon

Mobilhouse na klíč

Marie žije v mobilhousu už několik let. Původně si pořídila obyčejný malý domeček na kolečkách z druhé ruky pouze dočasně, než se vyřeší problémy s rozvodem a ona si najde trvalé bydlení. Ale mobilní bydlení na vlastním pozemku se jí nakonec zalíbilo natolik, že při něm už zůstala. Pouze se po pár letech rozhodla si pořídit pořádný komfortní tiny house, který bude dost veliký pro ni a přítele, který u ní občas pobývá, a bude poskytovat veškerý komfort trvalého bydlení. Oslovila studio Baluchon, které se specializuje na mobilní domky na klíč, a nechala si od nich navrhnout svůj vysněný domek na kolečkách. Prohlédněte si ho v naší fotogalerii.

Střecha v barvě oblohy a výrazné dřevěné obložení

Marie nechtěla žádný obyčejný přepravní kontejner. Chtěla něco výjimečného, tak aby ji na cestách nikdo nepřehlédl. A architekti fantazií nešetřili. Její domeček má výraznou střechu v azurové modři, nápadná podlouhlá či kulatá okna s černými rámy a zajímavé dřevěné obložení z různých barevných odstínů. Obložení je z červeného cedru, má protihořlavou úpravu a nátěr odolný UV záření. Jedinečnost ještě zdůrazňují dřevěné venkovní květináče, které jsou připojeny k obložení domku, a majitelka v nich pěstuje bylinky.

Praktické rozdělení vnitřního prostoru

Vstoupíte-li po schodech do domku, narazíte hned na prostornou kuchyň, kterou si majitelka přála oddělit od obývacího pokoje. Kuchyň má svoje vlastní okna, která umožňují majitelce výhled i během vaření. Obývací pokoj je vybaven malým psacím stolkem na počítač přidělaným ke stěně, konferenčním stolkem a velkou pohovkou, která se dá v případě potřeby rozložit a ubytovat tak další dvě osoby. Také tento pokoj je vybaven vysokými okny, které poskytují dokonalý výhled do okolí přímo z pohovky. Veškeré vnitřní obložení, podlahy i nábytek jsou vyrobeny z masivního smrku, jedle a dubu.

Schody, které nezabírají prostor

Koupelna se nachází přímo ve středu prostoru a odděluje tak dvě základní části interiéru – kuchyň a obývací pokoj. Je vybavena suchou toaletou s nerezovým vnitřkem, odkládacím a úložným prostorem a samozřejmě sprchou o rozměrech 80 x 80 centimetrů. Ke koupelně jsou přitisknuty schody, které vedou do ložnice. Jsou částečně zasunovací tak, aby nezabíraly prostor v době, kdy se nepoužívají. V ložnici je pouze velká postel a poličky na odkládání knih a dalších věcí. Ložnice má také velké okno, které se dá otevřít dokořán, takže se místnost může rychle vyvětrat. A samozřejmě nabízí hned po ránu či večer parádní výhled na okolní krajinu.

Pořádná izolace pro studené zimy

Celý domek je 6 metrů dlouhý a má kolečka i veškeré vybavení k tomu, aby mohl jezdit z místa na místo. Po většinu roku ale stojí poblíž Anger, městečka na severozápadě Francie. Není to žádná teplá oblast, takže aby se dalo v mobilheimu bydlet po celý rok, musel být pořádně izolován. Má nejen dvojitá okna, ale také podlaha je izolována ovčí vlnou, stěny bavlnou, plátnem a konopím a strop dřevěnými vlákny. Díky tomu poskytuje svým obyvatelům dokonalý komfort po celý rok.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
01.10.2018

Photocredit: Baluchon

43

Mobilní domy – jsou vhodné pro celoroční bydlení?

Líbí se vám mobilní domy? V České republice je to rostoucí trend. Hodí se mobilní dům k celoročnímu bydlení?

Maringotka k bydlení nebo jako chata: Za kolik je na prodej?

Maringotky k bydlení nebo jako chata jsou stále populární. Maringotka na prodej je možná za odvoz nebo i za statisíce. Jak se v nich bydlí? Dozvíte se zde.

Rekonstrukce zapomenuté maringotky: Kolik stojí a jak na to?

Máte starou maringotku, se kterou nevíte co dál? Toužíte po víkendovém místě v přírodě bez starostí? Načerpejte inspiraci na rekonstrukci maringotky v galerii.

Video: Útulný domek postavený na způsob jurty

Teď něco pro milovníky lodí! Tenhle domek se vám bude líbit.Podívejte se na minimální bydlení v domku, který připomíná loď obrácenou dnem vzhůru.

Tiny House jako fenomén: Chytré bydlení, kde není ani centimetr navíc

Účelné bydlení ve vlastním domku, ale na minimální ploše. I tak by se dal charakterizovat fenomén tiny house. Co všechno se za tímto pojmem skrývá a jak se v malých domcích trvale bydlí?

Hotel Juvet: Moderní dřevostavby zavrtané do strmé skály si místní postavili vlastními silami

Nevšední krajinný hotel Juvet se skládá z malých dřevostaveb chytře začleněných do svažitého terénu. Místní řemeslníci navíc vše postavili sami.

Kontejnerové domy jako světový trend: Mají u nás budoucnost?

Domy postavené z námořních kontejnerů jsou levné, rychle postavené i ekologické. Obstojí však dům z kontejneru i v náročných českých podmínkách?

Jak vypadá mobilní domek, do kterého se pohodlně vejde rodina s malým dítětem?

Mobilheim, ve kterém bydlí rodina i s dítětem, je tak důmyslně řešený, že má každý z obyvatelů dostatek prostoru i soukromí. A ještě ubytují i návštěvu.

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 1: Od myšlenky k maketě

Postavte si vlastní tiny house na kolečkách. V prvním díle našeho seriálu vás provedeme krok za krokem počáteční fází stavby.

Chata na cestách, která nepotřebuje připojení k síti. Kolik stojí?

Hranice mezi komfortem civilizace a přírodou, fádním relaxem a dobrodružstvím. Tato cestovní chata vás právě k těmto limitům přiblíží.