HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Jak uvařit pasivní dům poradí nový film

Konečně je ke shlédnutí (i ke stažení) nový film o energeticky úsporném bydlení z dílny Centra pasivního domu. V půlhodinovém dokumentu s názvem Vaříme pasivní dům se dozvíte, jak chytře stavět a na co při stavbě pasivního domu nezapomenout.

pasivní dům

Dokumentární film Vaříme pasivní dům mapuje příběh stavby mobilního pasivního domku, který Centrum pasivního domu se svými členy postavilo během pouhých pěti dní před zraky návštěvníků stavebního veletrhu na brněnském výstavišti. Vedle časosběrného videa uvidíte a uslyšíte řadu tuzemských expertů, kteří se nízkoenergetickému a pasivnímu bydlení profesně věnují již pěknou řádku let.

Dokument je srozumitelný pro širokou veřejnost, ale na své si přijdou i mnozí kovaní stavitelé, kteří jsou doposud k pasivnímu stavění skeptičtí - přináší odpovědi na řadu otázek a na pravou míru uvádí mýty, které se kolem energeticky úsporného bydlení doposud tradují.

Bude Vás zajímat: Solární ohřev vody: Vyplatí se?

Film, stejně jako každá dobrá kuchařka, poukazuje především na důležitost použitých surovin. Právě ty totiž určují – jak v kuchyni, tak na staveništi – jestli bude výsledný produkt za něco stát. U pasivních domů jsou to tyto ingredience:

  • Odborníkem vyladěný projekt na míru
  • Efektivní konstrukce bez tepelných mostů a dostatkem tepelné izolace
  • Kvalitní okna s trojskly, správně osazená a utěsněná
  • Neporušená vzduchotěsná obálka budovy zkontrolovaná Blower-door testem
  • Větrání s rekuperací tepla
  • Šetrný a efektivní topný systém

Ve filmu Vaříme pasivní dům se dozvíte, jak tyto ingredience správně smíchat.

Na webu Centra pasivního domu se můžete také podívat na videa stavby domu den po dni.

Až spořádáte tuto kulinářskou specialitu, napište nám do diskuse, jestli vám pasivní dům chutnal.

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Bc. František Přikryl
redaktor Dřevostavitele

Vydáno dne:
28.11.2012

8

Mohlo by Vás zajímat: