Celoroční mobilní domy plní díru na trhu
Pod pojmem mobilní dům si můžete představit pojízdný dům, který je často k vidění například v přímořských kempech, nebo různě velké transportovatelné buňky. Mohou vás také napadnout prefabrikované dřevostavby, které se sestavují z již hotových stěn přímo na pozemku. Nabízí se odpověď, že vaše mobilní dřevostavba bude přesně taková, jakou ji budete chtít. Technologie totiž dnes umožňují postavit téměř cokoliv.
Stačí si jen ujasnit, co vlastně k bydlení potřebujete, protože celoročně obyvatelné mobilní domy reagují na potřeby svých obyvatel. Jak? To se dočtete v tomto článku.

Všechny typy celoročních mobilních domů se shodují ve dvou základních znacích:
- Pro jejich stavbu není nutná základová deska
- Většinou se jedná o přízemní objekty
Co nabízí mobilní domy oproti běžným domům?
Na první pohled mobilní domy zaujmou svými nižšími pořizovacími náklady, což je způsobeno jednoduše jejich menší velikostí oproti běžným domům. V projektech typových domů málokdy naleznete malý dům se zastavěnou plochou menší než 50 m2, což jsou běžné rozměry mobilních dřevostaveb. V případě, že si klasický dům necháte navrhnout na míru, bude vás studie a projekt stát velmi podobně jako u domu standardní velikosti a celková cena poroste.
Fotogalerie:

TIP: Cenu dřevostavby na základě její užitné plochy si můžete vypočítat v naší kalkulačce.
Mobilní dřevostavby nabízí stejný energetický a uživatelský standard jako běžné domy
Již se nejedná o maringotky, kde byste se museli bát, že v případě nízkých teplot zmrznete. Většina výrobců koncipuje mobilní dřevostavby k celoročnímu užívání a podle toho navrhuje skladby stěn. Vybraný topný systém pak odpovídá přesně požadavkům vašeho domu a ani v zimě nebude problém mobilní dřevostavbu rychle vytopit.
Díky vysokému pracovnímu tempu a koncentraci pracovních příležitostí ve městech se začínáme přibližovat evropskému standardu bydlení v menších domech a bytech. Není to ani tak způsobeno tím, že by lidé chtěli bydlet v menších a útulnějších prostorách, spíše jde o vysokou cenu za 1m² užitné plochy domu nebo bytu. Pro tento trend se zdají být mobilní dřevostavby odpovídajícím řešením v poměru cena/výkon.
Bude vás zajímat: Bydlení v malém domě
Malá rada k celoročním mobilním domům na závěr:
Nechcete-li investovat do velkého domu, ale máte pěkný pozemek nebo zahradu, porozhlédněte se po mobilních dřevostavbách. V možnosti uspokojit vaše aktuální potřeby rychle a za přijatelnou cenu vyplňují skutečně díru na trhu.
Čtěte dále: Malou mobilní dřevostavbu pořídíte i za méně než 1 milion korun.
Tak jaký je váš finální verdikt? Dáte přednost klasickému domu nebo jsou pro Vás celoroční mobilní domy zajímavé?
P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.
Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!
Autor:
Mgr. Jana Stará
redaktorka Dřevostavitele
Vydáno dne:
29.04.2012
Photocredit: Shutterstock
Mohlo by Vás zajímat:
- Bydlet v malém domě, myslet ve velkém
- Mobilní dřevostavby jsou zajímavý hack
- Mobilní domy – jsou vhodné pro celoroční bydlení?
- Nejlevnější dřevostavby nejsou ty nejmenší, a které tedy?
- Maringotka k bydlení nebo jako chata: Za kolik je na prodej?
- Rekonstrukce zapomenuté maringotky: Kolik stojí a jak na to?
- Video: Malý domek s šikovně řešeným interiérem
- Jak při zařízení prvního bydlení finančně nevykrvácet
- Co je to standardní dřevostavba a kolik stojí?
- Jak vypadá chata pro aktivní rodinu? Jako čtyři chaty v jedné.
NOVINKY E-MAILEM ZDARMA
Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky: