HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Celoroční mobilní domy plní díru na trhu

Pod pojmem mobilní dům si můžete představit pojízdný dům, který je často k vidění například v přímořských kempech, nebo různě velké transportovatelné buňky. Mohou vás také napadnout prefabrikované dřevostavby, které se sestavují z již hotových stěn přímo na pozemku. Nabízí se odpověď, že vaše mobilní dřevostavba bude přesně taková, jakou ji budete chtít. Technologie totiž dnes umožňují postavit téměř cokoliv.

Stačí si jen ujasnit, co vlastně k bydlení potřebujete, protože celoročně obyvatelné mobilní domy reagují na potřeby svých obyvatel. Jak? To se dočtete v tomto článku.


Mobilní dům
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »

Všechny typy celoročních mobilních domů se shodují ve dvou základních znacích:

  1. Pro jejich stavbu není nutná základová deska
  2. Většinou se jedná o přízemní objekty

Co nabízí mobilní domy oproti běžným domům?

Na první pohled mobilní domy zaujmou svými nižšími pořizovacími náklady, což je způsobeno jednoduše jejich menší velikostí oproti běžným domům. V projektech typových domů málokdy naleznete malý dům se zastavěnou plochou menší než 50 m2, což jsou běžné rozměry mobilních dřevostaveb. V případě, že si klasický dům necháte navrhnout na míru, bude vás studie a projekt stát velmi podobně jako u domu standardní velikosti a celková cena poroste.

Fotogalerie:


TIP: Cenu dřevostavby na základě její užitné plochy si můžete vypočítat v naší kalkulačce.

Mobilní dřevostavby nabízí stejný energetický a uživatelský standard jako běžné domy

Již se nejedná o maringotky, kde byste se museli bát, že v případě nízkých teplot zmrznete. Většina výrobců koncipuje mobilní dřevostavby k celoročnímu užívání a podle toho navrhuje skladby stěn. Vybraný topný systém pak odpovídá přesně požadavkům vašeho domu a ani v zimě nebude problém mobilní dřevostavbu rychle vytopit.

Díky vysokému pracovnímu tempu a koncentraci pracovních příležitostí ve městech se začínáme přibližovat evropskému standardu bydlení v menších domech a bytech. Není to ani tak způsobeno tím, že by lidé chtěli bydlet v menších a útulnějších prostorách, spíše jde o vysokou cenu za 1m² užitné plochy domu nebo bytu. Pro tento trend se zdají být mobilní dřevostavby odpovídajícím řešením v poměru cena/výkon.

Bude vás zajímat: Bydlení v malém domě

Malá rada k celoročním mobilním domům na závěr:

Nechcete-li investovat do velkého domu, ale máte pěkný pozemek nebo zahradu, porozhlédněte se po mobilních dřevostavbách. V možnosti uspokojit vaše aktuální potřeby rychle a za přijatelnou cenu vyplňují skutečně díru na trhu.

Čtěte dále: Malou mobilní dřevostavbu pořídíte i za méně než 1 milion korun.

Tak jaký je váš finální verdikt? Dáte přednost klasickému domu nebo jsou pro Vás celoroční mobilní domy zajímavé? Napište nám svůj názor do diskuse.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Jana Stará
redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
11.01.2018

51 -18

Mohlo by Vás zajímat: