HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Celoroční mobilní domy plní díru na trhu

Pod pojmem mobilní dům si můžete představit pojízdný dům, který je často k vidění například v přímořských kempech, nebo různě velké transportovatelné buňky. Mohou vás také napadnout prefabrikované dřevostavby, které se sestavují z již hotových stěn přímo na pozemku. Nabízí se odpověď, že vaše mobilní dřevostavba bude přesně taková, jakou ji budete chtít. Technologie totiž dnes umožňují postavit téměř cokoliv.

Stačí si jen ujasnit, co vlastně k bydlení potřebujete, protože celoročně obyvatelné mobilní domy reagují na potřeby svých obyvatel. Jak? To se dočtete v tomto článku.


Mobilní domy
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Všechny typy celoročních mobilních domů se shodují ve dvou základních znacích:

  1. Pro jejich stavbu není nutná základová deska
  2. Většinou se jedná o přízemní objekty

Co nabízí mobilní domy oproti běžným domům?

Na první pohled mobilní domy zaujmou svými nižšími pořizovacími náklady, což je způsobeno jednoduše jejich menší velikostí oproti běžným domům. V projektech typových domů málokdy naleznete malý dům se zastavěnou plochou menší než 50 m2, což jsou běžné rozměry mobilních dřevostaveb. V případě, že si klasický dům necháte navrhnout na míru, bude vás studie a projekt stát velmi podobně jako u domu standardní velikosti a celková cena poroste.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Baluchon, We re Two Pinners., Jake Goodall

TIP: Cenu dřevostavby na základě její užitné plochy si můžete vypočítat v naší kalkulačce.

Mobilní dřevostavby nabízí stejný energetický a uživatelský standard jako běžné domy

Již se nejedná o maringotky, kde byste se museli bát, že v případě nízkých teplot zmrznete. Většina výrobců koncipuje mobilní dřevostavby k celoročnímu užívání a podle toho navrhuje skladby stěn. Vybraný topný systém pak odpovídá přesně požadavkům vašeho domu a ani v zimě nebude problém mobilní dřevostavbu rychle vytopit.

Díky vysokému pracovnímu tempu a koncentraci pracovních příležitostí ve městech se začínáme přibližovat evropskému standardu bydlení v menších domech a bytech. Není to ani tak způsobeno tím, že by lidé chtěli bydlet v menších a útulnějších prostorách, spíše jde o vysokou cenu za 1m² užitné plochy domu nebo bytu. Pro tento trend se zdají být mobilní dřevostavby odpovídajícím řešením v poměru cena/výkon.

Bude vás zajímat: Bydlení v malém domě

Malá rada k celoročním mobilním domům na závěr:

Nechcete-li investovat do velkého domu, ale máte pěkný pozemek nebo zahradu, porozhlédněte se po mobilních dřevostavbách. V možnosti uspokojit vaše aktuální potřeby rychle a za přijatelnou cenu vyplňují skutečně díru na trhu.

Čtěte dále: Malou mobilní dřevostavbu pořídíte i za méně než 1 milion korun.

Tak jaký je váš finální verdikt? Dáte přednost klasickému domu nebo jsou pro Vás celoroční mobilní domy zajímavé?

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
29.04.2012

Photocredit: Shutterstock

52

Bydlet v malém domě, myslet ve velkém

Bydlení v malém domě může nabídnout podstatně více než málo místa.

Mobilní dřevostavby jsou zajímavý hack

Mobilní dřevostavby představují např. v USA určitý životní styl

Mobilní domy – jsou vhodné pro celoroční bydlení?

Líbí se vám mobilní domy? V České republice je to rostoucí trend. Hodí se mobilní dům k celoročnímu bydlení?

Nejlevnější dřevostavby nejsou ty nejmenší, a které tedy?

Hledáte mezi nabídkami firem ty nejlevnější dřevostavby?

Maringotka k bydlení nebo jako chata: Za kolik je na prodej?

Maringotky k bydlení nebo jako chata jsou stále populární. Maringotka na prodej je možná za odvoz nebo i za statisíce. Jak se v nich bydlí? Dozvíte se zde.

Rekonstrukce zapomenuté maringotky: Kolik stojí a jak na to?

Máte starou maringotku, se kterou nevíte co dál? Toužíte po víkendovém místě v přírodě bez starostí? Načerpejte inspiraci na rekonstrukci maringotky v galerii.

Video: Malý domek s šikovně řešeným interiérem

Také máte malý domek? Využijte každý prostor a nechte se okouzlit pohodovou atmosférou tohoto malého útulného domu.

Jak při zařízení prvního bydlení finančně nevykrvácet

Zařízení prvního bydlení je pro mladé lidi často náročným úkolem. Přinášíme ty nejdůležitější rady, jak vše zvládnout a vytvořit příjemné bydlení za málo peněz.

Co je to standardní dřevostavba a kolik stojí?

Jak vypadá standardní dřevostavba a co od ní můžeme očekávat? A kolik bude stát? Dozvíte se z průzkumu českého trhu dřevostaveb.

Jak vypadá chata pro aktivní rodinu? Jako čtyři chaty v jedné.

Chata pro velmi aktivní rodinu? To jsou rovnou čtyři chaty v jedné. Čtyři různé styly, čtyři různé stavební techniky a materiály.