HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Klasický srub s útulným a osobitým interiérem

Lidé sruby pro jejich přirozenost a úzkou vazbu na přírodu milují. Interiéry srubů už nejsou tak striktně vyhraněné, ale ať už jsou velmi jednoduché, nebo naopak velmi luxusní, měly by zůstat útulné, hřejivé a vyvolávat pocity pohodlí a klidu. Tak jako klasický jednoduchý srub, který jsme navštívili v našem článku. Z venku příjemný srub zasazený do horské přírody, uvnitř hřejivý osobitý interiér, který přímo vyzývá k relaxaci.


Krásný klasický srub stojí v horách blízko Los Angeles
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Pioneer Log Homes Of BC

Každý srub je unikát

Sruby mají mezi dřevostavbami speciální místo. Některé jsou vyráběny pouze ručně z neošetřených klád a působí tak velice přirozeně. Nedají se postavit úplně všude, ale pokud pro ně najdete to správné místo, dokáží vyzařovat harmonii a sílu přírody. Prohlédněte si právě jeden takový v naší galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Pioneer Log Homes Of BC

U srubu je lokalita na prvním místě

Místo, na kterém srub stojí, dává stavbě celkový charakter. To, jak do krajiny zapadne, jak s ní souzní, určuje to, jak se v něm budete cítit. A samozřejmě správně zvolená lokalita dodává stavbě na hodnotě. Srub, který jsme navštívili, stojí na jednom z nejvhodnějších míst. Nachází se uvnitř národního parku Los Padres National Forest, pouhé dvě hodiny cesty od Los Angeles a východního pobřeží Spojených států. Obklopuje ho soukromý pozemek o velikosti 2100 metrů čtverečných a stojí v nadmořské výšce téměř 2000 metrů. Navíc je v blízkosti města, ze kterého vyrážejí turisté na túry a které je plné restaurací, obchodů a dalších možností zábavy. Především díky lokalitě je momentální cena tohoto jednoduchého srubu na americkém trhu 375 000 amerických dolarů (to je při současném kurzu 8 a půl milionu českých korun).

Exteriér nese všechny prvky klasického srubu

Exteriér má všechny klasické prvky srubové stavby. Je postaven z ručně opracovaných klád červeného cedru, který patří mezi nejvhodnější dřeva k výstavbě dřevostaveb. Každá kláda je jiná a srub tak působí velmi přirozeně. Jednotlivé spoje mají velké přesahy a jsou různě dlouhé. Typická šikmá střecha výrazně přesahuje stěny a chrání tak bezprostřední okolí domu před sněhem a poskytuje místo pro podkrovní místnosti. Zakrývá také balkon, který dokáže ochránit jak před nepříznivým počasím, tak před přímým sluncem. Kvůli nerovnému terénu stojí celá dřevěná konstrukce na kamenném základu, který vyrovnává terén a zároveň srub lehce zvedá nad jeho úroveň.

Dostatek prostoru až pro 4 osoby

Srub má obytnou plochu 110 metrů čtverečných a na ní vše nezbytné pro pobyt páru, kterému srub patří, a případné návštěvy dvou lidí. V přízemí se nachází prostorný obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyní, koupelna se sprchovým koutem a malá ložnice. V podkroví je ještě jedna ložnice s posezením a malou pracovnou. Prostory jsou navzájem propojeny, pouze koupelna a spodní ložnice poskytuje soukromí za zavřenými dveřmi. Obrovská okna nabízejí fascinující výhled ze všech místností na okolní majestátné hory.

Osobitý rustikální interiér vyzařuje pohodu

Interiér srubu je zařízen v rustikálním duchu s využitím všech přírodních materiálů, které ladí s atmosférou srubu. Většina přízemí je z kulatých klád, zatímco stropy a podkroví je obloženo opracovanými trámy ze stejného dřeva. V přízemí jsou stropy podepřeny obrovskými kmeny cedru a i schody jsou z neopracovaných hrubých klád. Pohovky v obývacím pokoji jsou kožené a stolek je dřevěný z ručně řezaných desek, stejně jako jídelní stůl a židle. Hřejivou atmosféru obýváku dolaďuje barevný koberec a naprosto nezbytný krb, jehož světlo je ještě zdůrazněno přirozeným světlem několika velikých svíček. Ty pomáhají navodit příjemné pocity při sezení u krbu.

Důraz na ručně vyrobené detaily

Obě ložnice jsou vybaveny ručně vyrobenými postelemi. Spodní ložnice je intimnější, její intimita je zdůrazněna tmavými závěsy a doladěna barevným kobercem, lampičkou na kovaném stojanu či obrazy s krajinami. Interiér je doplněn barevnými vyřezávanými skříňkami a knihovnou. Koupelna je zařízena v romantickém stylu ručně vyrobeným mozaikovým umyvadlem, zrcadlem v kovaném rámu a kovanými věšáky na ručníky. Právě důraz na detail a ruční práci dělají celý interiér autentický a útulný.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
26.12.2018

Photocredit: Pioneer Log Homes Of BC

6

Mohlo by Vás zajímat: