HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Moderní koupelna pro rok 2024 – inspirace pro velké i malé koupelny

Ztrácíte přehled v trendech koupelen, protože je každou chvíli moderní jiný styl? Současná doba nám nabízí nepřeberné množství různých stylů od moderních nadčasových bílých koupelen až po odvážné kombinace barevných obkladů a dlažeb. Ať už máte velkou či malou koupelnu, vyberte si ji dle vašeho osobitého vkusu v naší galerii.


moderní malá koupelna inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Shutterstock

Správný typ koupelny není

Každé ráno by měla být právě koupelna první místností, kam po dlouhé příjemné noci zavítáte. Někomu se líbí klasické obklady v podobě různých geometrických tvarů, jiný je zase fanouškem retro designu. Květované ornamenty vládnou vintage koupelnám, jednoduchost je zase ukrytá ve skandinávském stylu.

Nehleďte na to, co teď frčí

V každém případě byste měli volit tak, abyste se ve vaší koupelně cítili dobře a komfortně nehledě na to, co právě frčí. Na základě bohaté dávky nápadů, které vám přináší naše galerie, se můžete inspirovat a popřemýšlet i nad volbou samotného vybavení (obzvláště pokud řešíte malou koupelnu).

1. Luxusní koupelny

Luxusní koupelny jsou obyčejně velmi vysoké kvality a jsou navrženy s ohledem na bezpečnost, pohodlí a hygienu. Některé luxusní koupelny mají i sauny, vířivky, bazény nebo sprchové kabiny.

Luxusní koupelny jsou často zdobené kvalitními materiály, jako je drahý kámen, mramor nebo exotické dřevo. Některé koupelny mají i luxusní detaily, jako je například perlový nábytek nebo zářivé květiny. V neposlední řadě jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi, jako je například automatický odvod vody nebo systém detekce požáru.

TIP: Pro ještě větší pocit luxusu se můžete rozhodnout pro koupelnové doplňky, jako jsou šperky, které se hodí k vašemu stylu, nebo dekorativní polštářky a doplňky, které pomohou vytvářet stylovou koupelnu a navodit perfektní atmosféru.

Aktuální ceny luxusních sprch, které vidíváte v moderních koupelnách, zjistíte zde.

2. Šedá koupelna se dřevem

Šedá barva je neutrální a snadno se kombinuje s jinými materiály. Pokud se rozhodnete zkombinovat např. šedou se dřevem, dodáte prostoru eleganci a luxus.

Můžete začít se stěnami s bílou nebo světle šedou barvou a doplnit je dřevěnými detaily (nábytek, dřevěné obklady stěn nebo dřevěné doplňky). Kombinace šedé a dřeva vám také umožní použít kontrastní barvy, jako je červená nebo zelená, které dodají místnosti šmrnc.

Aktuální ceny koupelnových zrcadel naleznete zde.

3. Bílá koupelna je stálým trendem

Bílá koupelna je oblíbený a elegantní styl, který je často spojován s čistotou, prostorností a luxusem.

Koncept můžete vyjádřit pomocí neutrálních barevných odstínů a materiálů, jako je bílá, stříbrná, černá, nebo dokonce kov. Kombinace těchto barev s hladkými moderními liniemi může vytvořit velmi moderní a čistý vzhled, který je skvělý pro všechny typy domácností.

Aktuální ceny umyvadlové desky do koupelny naleznete zde.

Jaké jsou trendy v koupelnách? Moderní technologie, ale i námi oblíbené dřevo

4. Koupelna v přírodním stylu

Koupelna ve stylu přírodního designu je ideální pro ty, kteří mají rádi přírodní materiály a styl. Zde je několik tipů, jak takovou koupelnu zařídit:

1. Použijte přírodní materiály, jako je dřevo, bambus, kámen, kůže a konopí.
2. Přidejte nějakou rostlinu, abyste dodali místnosti živoucí atmosféru.
3. Vybírejte nábytek (např. tvarované vany a umyvadla), který má přírodní tvary a vzory.
4. Použijte textilie s přírodními vzory, jako jsou květinové a listové motivy.
5. Zvolte přírodní barvy (khaki, zelená, hnědá a šedá).
6. Pro osvětlení zvolte doplňky z přírodního materiálu, jako jsou svícny a svítidla.
7. Použijte kousky umění vyrobené z přírodních materiálů.

5. Dřevo v koupelně?

Využití dřeva v koupelně se v poslední době stává stále populárnějším trendem. Dřevo je přirozený materiál, který dodává prostoru teplo a pohodlí. Kromě toho zvýší vizuální úroveň luxusu. Abyste však dosáhli skvělého výsledku, je důležité používat správné druhy dřeva a ošetřovat je tak, aby vyhovovaly podmínkám koupelny.

Aktuální ceny volně stojících van do koupelen naleznete zde.

Po padesátce si postavili vysněný srub na jižní Moravě – navštívili jsme s redakcí

6. Moderní malá koupelna – inspirace

Jak vytvořit elegantní a účelnou koupelnu i na malém prostoru?

TIP 1: Jasné barvy
Pro malé koupelny se obvykle doporučuje jasná a světlá barva, která do místnosti přinese světlo a prostorovou iluzi, aby vypadal větší.

TIP 2: Správné vybavení
Nejlepší volbou pro malé koupelny je nábytek omezené velikosti, podlahové skříňky, nástěnné skříňky a umyvadlo. 

TIP 3: Kombinace obkladů a dlaždic
Pro moderní malou koupelnu je nejlepší volbou jednoduchá, ale elegantní kombinace bílé a černé. Použijte jasné a světlé obklady na stěny a černou dlažbu na podlahu.

TIP 4: Osvětlení
Pro malou koupelnu je velmi důležité dostatečné osvětlení. Využijte světlo instalované u stropu nebo na stěně.

Malá koupelna se sprchovým koutem

Nejdůležitější je správně vybrat sprchový kout, který se vejde do vašeho prostoru. Měl by být dostatečně velký, abyste se v něm mohli pohodlně osprchovat, ale zároveň by vám měl zůstat dostatek místa pro další koupelnové vybavení. Dále je důležité vybrat správný materiál, který zvládne odolávat vlhkosti a bude snadno udržovatelný.

Sprchový kout, nebo vana – pět postřehů, které pomohou při výběru

Obklady – koupelna

V koupelně se nejčastěji používají obklady pro dlažbu, sprchové zástěny a obklady stěn.

  • Nejběžnější dlaždice jsou keramické nebo porcelánové.
  • Obklady z přírodního kamene: travertin, mramorgranit.
  • Obklady z umělých materiálů: keramické dlaždice nebo plast.
  • K obložení stěn se nejčastěji používají keramické obklady nebo mozaika.
  • Pro větší prostory je možné použít obklady z plastu nebo dřevěné desky.
  • Nadstandartní obklady: z přírodního kamene nebo mramoru.

Aktuální ceny mramorových obkladů naleznete zde.

Proč využít mramor v koupelně?

Mramor je skvělou volbou do koupelen, neboť jeho vysoce odolný povrch se vám bude snadno a rychle čistit. Mramor je také velmi dekorativní a může dokonale doplnit váš interiér. Navíc je velmi odolný vůči vlhkosti, takže je do koupelen naprosto ideální (povrch musí být impregnován).

P.S. Vybavujete interiér ve Vašem domě či bytě? Navštivte online stavební veletrh Veleton, který se uskuteční 26. – 29. ledna 2024. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní na tomto odkazu (počet vstupenek je limitován). Těšit se můžete na množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery.


Vydáno dne:
04.11.2023

Photocredit: Shutterstock

2

20 tipů na volně stojící vany a další zajímavá inspirace pro vaši koupelnu

Vybíráte volně stojící vanu? Prohlédněte si bohatou galerii a přečtěte si několik tipů, jak při výběru postupovat a co brát v potaz... Číst více →Přírodní dřevo do koupelny jako stylová a nadčasová varianta – 5 nápadů

Dřevěná koupelna nabízí luxus, eleganci i jemnost zároveň. Poradíme vám, jak docílit návrhu vaší vysněné koupelny v kombinaci se dřevem. Nahlédněte do bohaté fotogalerie... Číst více →Jak na návrh moderní malé koupelny? Položte si předem tyto 4 otázky a inspirujte se

Lámete si hlavu se zařízením malé koupelny? Nevěšte hlavu. Prohlédněte si inspiraci na populární moderní koupelny nejen ze zahraničí... Číst více →Petr se pochlubil umyvadlem na desku vyrobeným svépomocí z afrického dubu

Podívejte se na krásnou a čistou práci šikovného kutila Petra, který s sám vyrobil dřevěné umyvadlo na desku do koupelny... Číst více →Češi opakují stále stejné hlouposti. Pak jsou nešťastní a musí doplácet

„Už nikdy bych v domě neudělal těchto 12 absurdních chyb,“ vykřikují Češi veřejně. O jaké hloupé chyby se jedná?.. Číst více →