HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

20 tipů na volně stojící vany a další zajímavá inspirace pro vaši koupelnu

Volně stojící vana má punc luxusu, který si nemůže dovolit každý. Ne že by byla dražší než vana klasická, ale pro její umístění potřebujete dostatečně velkou koupelnu, kterou má doma málokdo. Pokud patříte mezi ty šťastné a vaše koupelna má alespoň 6 m2, můžete si volně stojící vanu pořídit. Přečtěte si několik tipů, na co se při výběru vany zaměřit a ujasněte si, jaká vana bude pro vás nejlepší.


Volně stojící vana
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Quang Nguyen Vinh (Pexels)

Jaký tvar volně stojící vany vybrat?

Když začnete brouzdat internetem, možná vás překvapí množství tvarů, velikostí a materiálů, v jakých se volně stojící vany nabízejí. Inspirovat se můžete také v naší galerii. Než tedy začnete vybírat, doporučujeme se zamyslet nad tím, jaká je vaše koupací rutina. Budete se koupat sami, nebo spíše ve dvou? Pro koupání ve dvou je ideální kulatá vana, která je větší a poskytuje tak dostatek prostoru. Pokud se radši koupete sami, vybírejte klasické oválné vany nebo moderní hranaté.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Quang Nguyen Vinh (Pexels), Hayley Drummond, Loombrand, Build with Ferguson

I na materiálu vany záleží. Víte proč?

Materiál, ze kterého je volně stojící vana vyrobená, významně ovlivňuje dobu, za jakou vám vychladne voda ve vaně. Vany ze smaltové oceli jsou sice levnější, ale voda v nich velmi rychle ztrácí svoji teplotu, takže na dlouhé koupele můžete zapomenout. Lépe jsou na tom akrylátové vany, které se snadno zahřejí a vodu udrží teplou delší dobu. Z čistě estetického hlediska pak můžete vybírat vany z litého mramoru, dřeva, kovu či skla. Taková vana je výrazným designovým prvkem, kterému ale také odpovídá vyšší cena.

Umístění volně stojící vany v prostoru a odkládací prostory

Důležité je také umístění volně stojící vany v prostoru. Pokud máte v koupelně okno s hezkým výhledem, umístěte vanu tak, abyste si z ní tento pohled mohli užívat. Jestli ale máte radši nerušený relax a ve vaně si třeba rádi čtete, přizpůsobte tomu umístění a natočení vany. Dalším důležitým bodem jsou úložné prostory. Volit můžete třeba mezi odkládacím stolkem, velmi efektní poličkou na vanu, případně policí na zeď, když bude vana stát v dosahové vzdálenosti.

Přívod a odtok vody u volně stojící vany

Pokud jste si vanu již vybrali, před jejím nákupem nezapomeňte vyřešit zásadní věc, a tou je přívod vody. Ta musí být vedená podlahou, což není běžné a je tedy možné, že pořízení vaší volně stojící vany bude vyžadovat větší instalatérský zásah.

P.S. Vybavujete interiér ve Vašem domě či bytě? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
21.03.2022

Photocredit: Quang Nguyen Vinh (Pexels)

0

Sprchový box není jen levné řešení. Vaší koupelně vtiskne i eleganci

Sprchové boxy nejsou nutně jen levné řešení. Do vaší koupelny mohou vnést luxus a relaxaci, pokud si vyberete sprchový masážní box či parní sprchový box.

Sprchový kout, nebo vana – pět postřehů, které pomohou při výběru

Sprchový kout má oproti vaně hned několik výhod. Chcete je znát? V dnešním článku vám představíme 5 důvodů, proč dát přednost sprše před vanou.

Jak správně vybrat umyvadlo – rozměry, ergonomie, inspirace

Koupelnu máte již vymyšlenou, ale lámete si hlavu nad volbou umyvadla? Přečtěte si několik důležitých rozměrů a zvažte zásadní kritéria, pak budete mít vyhráno.

Dechberoucí rekonstrukce koupelny – podívejte se na fotky před a po

Rekonstrukce celé této koupelny bere dech a výsledek pro vás bude dozajista inspirací. Vyměněn byl i koupelnový nábytek a doplňky, naopak přidáno bylo podlahové vytápění. Podívejte se na stav před a po.

Vodovodní umyvadlová baterie – rady pro výběr a inspirace do vaší koupelny

Dokončujete novou nebo rekonstruujete starou koupelnu a chybí vám vodovodní umyvadlová baterie? Nevíte, jaký druh zvolit? Inspirujte se v galerii s originálními typy a nápady.

Přírodní dřevo do koupelny jako stylová a nadčasová varianta – 5 nápadů

Dřevěná koupelna nabízí luxus, eleganci i jemnost zároveň. Poradíme vám, jak docílit návrhu vaší vysněné koupelny v kombinaci se dřevem. Nahlédněte do bohaté fotogalerie.