HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Kvíz: Poznáte stavební materiály podle zkratky a obrázku? Správný kutil zvládne alespoň 9 otázek

Na trhu se stavebním materiálem existuje nepřeberná škála konstrukčních desek nejen ze dřeva. A většina z nich je označena nicneříkajícími zkratkami. Mnohdy však intuitivně víme, jak která deska vypadá – ku příkladu OSB deska. Většina z nás by ji v regálu poznala, někteří možná i tuší, že se vyrábí slisováním velkých třísek. Málokdo už však ví, co tato zkratka znamená. Pojďme si v tom konečně udělat jasno.


KVÍZ Velkoplošné materiály
VSTOUPIT DO KVÍZU »
i Foto: Shutterstock

Kdo se v tom má vyznat?

OSB, MDF, LVL, DTD, CVD... uf! Je načase udělat si v těchto konstrukčních deskách přehled. Čeká vás celkem 11 otázek, přičemž je vždy pouze jedna odpověď ta správná. Nejenže si protrénujete správný význam českých i anglických zkratek, ale zkusíte tyto stavební desky i rozpoznat podle obrázku. Troufáte si? Napište nám poté do komentáře, kolik jste měli správných odpovědí. Jdeme na to.

SPUSTIT KVÍZ →

Vydáno dne:
02.05.2024

Photocredit: Shutterstock

0

Požární odolnost dřevostaveb 2. díl - Požadavky na stavební materiály

Splnění požadavků na dřevostavbu z požárního hlediska začíná správným.. Číst více →Co všechno dovedou dřevěné stavby? Snižují stres, zvyšují produktivitu práce a dokonce léčí!

Nevěřili byste, jaké benefity pro člověka přináší pobyt v prostředí ze dřeva. Pomůže s alergiemi, stresem nebo třeba učením... Číst více →Ceny stavebních materiálů – leden 2023. Na co se připravit?

Jak to vypadá s cenami stavebních materiálů ze startu roku 2023? Čeká nás zdražování? Přehled lednových cen a jejich aktuální vývoj najdete zde... Číst více →Ceny stavebních materiálů v roce 2024. Data ukazují, zda se vyplatí začít stavět

Po třech chudých letech ve stavebnictví začínají všichni vyhlížet lepší časy. Dočkají se jich už letos nebo doufají marně a jejich čekání se ještě více protáhne?.. Číst více →