HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nejoblíbenější domy v Česku za rok 2022 – vedou bungalovy. Podívejte se dovnitř

Jak jsme slíbili, tak i plníme. Sepsali jsme pro vás žebříček šesti nejoblíbenějších domů za druhou polovinu roku 2022. Zavítali jsme do Prahy, Zlína, Benešova a na další místa v Česku. Která z těchto dřevostaveb populárních mezi veřejností se líbí nejvíce vám? Dokázali byste si představit v některé z nich bydlet?


Nejoblíbenější domy roku 2022. Pojďte se podívat dovnitř
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

Nejoblíbenější dřevěné domy 2/2022 – vítězové

Ve spolupráci s portálem 100 dřevostaveb jsme pro vás sestavili žebříček domů, které si v druhé půlce roku 2022 získaly váš obdiv. Těchto šest dřevostaveb získalo nejvíce hlasů veřejnosti. Co na ně říkáte vy? Pokud by vás některá zaujala, nahlédněte do naší fotogalerie, kde najdete tyto konkrétní dřevěné domy i s více fotkami.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem), Jan Homola, © Dřevostavitel.cz

1. Rodinný dům doprovázela náročná výstavba

V červenci si první místo v žebříčku vydobyl Rodinný dům pod ořechem. Moderní dřevostavba s dispozicí 5kk disponuje užitnou plochou 170 m2. Celý proces (od přípravy projektové dokumentace až po samotnou výstavbu) trval přibližně 4 až 5 měsíců.

Výstavba byla náročná právě kvůli mohutnému ořechu, který na pozemku stojí. Byť byly situace často vyhrocené a strom měl být mnohokrát pokácen, dnes je krásným doplňkem nového domu.

2. Bungalov s dispozicí 4kk postavený na dokončení

Srpnovým vítězem se stala dřevostavba na dokončení nedaleko Prahy. Postavit si jej nechala mladá rodina a svépomocí pak dodělávali některé práce a řemesla. Bungalov má dispozici 4+kk, užitnou plochu 89 m2a stal se prototypem funkčního bydlení za rozumnou cenu. A jak to vypadá uvnitř? Prosím, vstupte. Měli jsme s redakcí možnost tento rodinný bungalov navštívit. Přečtěte si více informací od samotných majitelů:

Dům převzali „na dokončení“ a finišovali svépomocí

3. Typovka na Benešovsku, do které byste to netipli

Je nám ctí představit vítěze devátého měsíce v roce 2022, kterým se stal rodinný bungalov v Neveklově na Benešovsku. Jedná se o typový projekt rodinného domu s dispozicí 4kk včetně garáže o užitné ploše 108 m2. Dům je navíc vylepšený o předokenní rolety, komín pro připojení krbových kamen, elektrokotel se zásobníkem vody a tepelné čerpadlo. Rodinný bungalov byl dodán v rekordním čase – devět měsíců od podpisu smlouvy.

4. Sympatický bungalov postavila Blanka po rozvodu

Říjnovým favoritem se stala dřevostavba pro tři ženy nedaleko Uherského Hradiště. Sympatický bungalov ze dřeva má jednoduchou dispozici 4kk a užitnou plochu 92 m2. Hrubá stavba zabrala jediný den, se střechou bylo hotovo do týdne. Prohlédněte si tento bungalov detailněji ve fotogalerii. Měli jsme s redakcí možnost tento dům navštívit a promluvit si o jeho stavbě s majitelkou, paní Blankou:

Blanka po rozvodu neváhala. S omezeným rozpočtem postavila nový domov pro sebe a své dvě dcery

5. Podlahová plocha domu je neuvěřitelných 166 m2

Nejvíce hlasů v listopadu získal prostorný rodinný dům u Prahy. Byl navržený pro mladou energickou rodinu, která miluje prosvětlené interiéry. Dřevostavba vás zaujme nejen krásným interiérem, ale také podlahovou plochou domu, která činí neuvěřitelných 166 m2. Nemusíte tedy řešit problém s nedostatkem místa.

6. Posuvný portál propojuje obrovský obývák s terasou

V posledním měsíci si první místo vysloužil rodinný dům poblíž Jindřichova Hradce. Jeho dominantou je prostorný obývací pokoj s pohodlným přístupem na terasu díky posuvnému portálu. Ze strany ulice je dům naopak nenápadný, průčelí domu tvoří garážové stání pro 2 auta a sklad s velkým přesahem střechy. Velkorysá dispozice 5+kk nabízí ideální zázemí pro 4–5 člennou rodinu (užitná plocha činí 126,1 m2 + 8,96 m2 zahradní sklad + 33,88 m2 garážové stání). Bungalov se vytápí elektrickými topnými kabely v kombinaci s kamny na pelety. Ohřev vody je řešen solárními panely a celkové náklady na energie se tak vejdou do 25 000 Kč ročně. Všimli byste si tohoto domu, kdybyste projížděli kolem?

Kompletní přehled nejoblíbenějších dřevostaveb 2022

A jak vypadaly nejoblíbenější dřevostavby první poloviny minulého roku? Zjistěte si kompletní přehled o TOP dřevostavbách za uplynulý rok 2022:

Nejoblíbenější dřevěné domy za rok 2022 – hlasy veřejnosti rozhodly o první TOP šestce


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
05.01.2023

Photocredit: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

0

Dům převzali „na dokončení“ a finišovali svépomocí

Montovaný bungalov byl postaven během pár podzimních dní ve variantě „na dokončení“. Co všechno majitele čekalo a jak si s tím poradili, se dozvíte v této redakční návštěvě.

Dvanáct nejoblíbenějších srubů u nás

Připravili jsme pro vás žebříček dvanácti nejoblíbenějších srubů. Prohlédněte si je, přečtěte si, čím je každá stavba specifická, a nechte se inspirovat dvanácti nej sruby.

Pět nejoblíbenějších roubenek z Čech a Moravy

Víte, jak vypadá pět nejoblíbenějších roubenek v Česku? Jsou mezi nimi moderní i tradiční stavby. Prohlédněte si je a inspirujte se.

Bungalovy do tří a půl milionů, které se v Česku staví nejčastěji

Bungalovy patří mezi nejoblíbenější typ staveb u nás. Které z nich se těší největší oblíbenosti a jsou nejčastěji vyhledávány?

Blanka po rozvodu neváhala. S omezeným rozpočtem postavila nový domov pro sebe a své dvě dcery

Dřevostavba na jihovýchodní Moravě byla postavena netradičně pro tři ženy. Jaký příběh se skrývá za jejími stěnami? O tom jsme si povídali s paní Blankou.

Rozhodli jste o TOP 12 nejoblíbenějších dřevostavbách roku 2021. Které zvítězily?

Které dřevostavby se zasloužily o vaši přízeň v uplynulém roce 2021? Máme pro vás výsledky hlasování. Fotografie domů jsou k nahlédnutí v naší galerii.

Žebříček 10 nejoblíbenějších českých bungalovů 4+kk – přehled půdorysů a cen

Plánujete začít stavět bungalov 4+kk a hledáte inspiraci pro své bydlení? Porovnejte půdorysy, ceny i fotografie různých typů bungalovů v našem článku.

Nejoblíbenější dřevěné domy za rok 2022 – hlasy veřejnosti rozhodly o první TOP šestce

Dřevěné domy – v první polovině roku 2022 veřejnost každý měsíc hlasovala a zde je výsledek. Která z těchto TOP dřevostaveb oslovila nejvíce vás?