HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nejoblíbenější dřevěné domy za rok 2022 – hlasy veřejnosti rozhodly o první TOP šestce

Přinášíme vám 6 nejoblíbenějších dřevěných domů za 1. pololetí roku 2022. Seznam těchto TOP dřevostaveb zahrnuje převážně individuální projekty, jsou mezi nimi moderní i malé dřevěné domy. Prohlédněte si tyto srubové i montované dřevěné domy a jejich dispoziční řešení ve fotogalerii. Tři z nich jsme dokonce s redakcí osobně navštívili a zjistili pro vás podrobnější informace.


Dřevěné domy
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Jan Planička (se souhlasem)

Nejoblíbenější dřevěné domy

Ve spolupráci s portálem 100 dřevostaveb jsme pro vás připravili žebříček TOP 6 dřevěných domů za 1. pololetí roku 2022. Těchto šest dřevostaveb získalo nejvíce hlasů veřejnosti, co na ně říkáte vy? Pokud by vás některá zaujala, nahlédněte do naší galerie, kde najdete konkrétní dřevěné domy i s více fotkami a půdorysem. V tomto žebříčku se sešly nejčastěji moderní montované dřevěné domy na klíč, ale jsou mezi nimi o dva tolik oblíbené srubové domy.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Jan Planička (se souhlasem), 100 dřevostaveb (se souhlasem), Jan Planička, Se souhlasem majitelů dřevostavby

1. Nízkoenergetický montovaný dřevěný dům v Mníšku pod Brdy

Na první příčce (nejoblíbenější dům za leden 2022) se umístil montovaný dřevěný dům v Mníšku pod Brdy, který je postaven podle individuálního projektu. Tato moderní dřevostavba s velkou zahradou a přilehlou terasou je určená pro mladou rodinu. Dům má na celém prvním patře krásný venkovní obklad ze sibiřského modřínu a na střeše fotovoltaické panely. Jste fanoušky velkých francouzských oken? V takovém případě vás tento montovaný dřevěný dům zaujme, má jich hned několik.

2. Moderní dřevěný dům na klíč se třemi terasami poblíž Olomouce

Druhá příčka patří modernímu dřevěnému domu na klíč s dispozicí 5+kk, který nabízí opravdu nevšední návrh domu zpracovaný architektem. Jeho tvar je do písmene U a je rozdělen na dvě hlavní části – soukromou a společenskou. Podívejte se na půdorys a fotky domu ve fotogalerii. Zaujal vás tento přízemní moderní dřevěný dům postavený na klíč? Přečtěte si zkušenosti a názory samotných majitelů v exkluzivním rozhovoru:

Dřevostavba, která prověřila manželství – jeden dům, dvě křídla, tři terasy

3. Srubový rodinný dům ve Velkém Meziříčí

Dřevěné domy mohou mít různé konstrukční řešení, třetí příčka našeho žebříčku patří oblíbenému srubu. Mladá rodina z Vysočiny bydlí v překrásném srubovém domě s moderním designem. Netradiční je jeho půdorys do tvaru písmene L, což je u srubů docela netypické. Mezi další nevšední prvky dřevěného srubového patří také velké rohové okno, které poskytuje světlo a krásný výhled do zahrady.

4. Patrový dřevěný dům 5+1 na klíč v nízkoenergetickém standardu

Tento nízkoenergetický dřevěný dům na klíč, který se umístil na čtvrtém místě v žebříčku, byl také postaven na základě individuálního projektu. Dispozice patrového dřevěného domu je 5+1, přičemž jeho užitná plocha je 210 m2. Nabízí tak velkorysé zázemí pro život mladé čtyřčlenné rodiny, která se rozhodla usadit nedaleko Prahy. V přízemí se nachází velká kuchyně, která je od jídelny a obývacího pokoje oddělena úzkou halou. Dále také pokoj s šatnou a koupelnou, technická místnost a garáž. A co druhé patro? Objevte půdorys tohoto oblíbeného dřevěného domu ve fotogalerii.

Zalíbila se vám tato atraktivní dřevostavba ve středních Čechách? Přečtěte si o ní více informací přímo v rozhovoru s majiteli:

Nechtěli děti vychovávat v paneláku. Dřevostavba pro ně byla jasná volba.

5. Malý dřevěný dům na důchod v jižních Čechách

Příroda v jižních Čechách je nádherná a právě zde je situovaný tento pěkný malý dřevěný dům typu bungalov. Dům má dispozici 4+kk, přičemž jeho rozměry jsou 10 × 14,8 metrů. Stavba stojí na velkém pozemku poblíž lesa – podívejte se do galerie na krásné fotky. Majiteli dřevostavby jsou manželé v nejlepších letech, kteří se rozhodli odejít z města z paneláku a nové bydlení v dřevěném domě u lesa si velice chválí. Přečtěte si více o tomto domě a příběhu rodiny v rozhovoru s majiteli: 

Na stáří si splnili sen a vyměnili panelák za dřevostavbu

6. Malý srub na samotě u lesa

Na šesté příčce je malý dřevěný srubový dům postavený u rybníka je dokonalým místem pro víkendový relax. Vychutnejte si požitek z přírody z verandy s masivním zábradlím. Výhledy ze srubu poskytují dokonalý výhled na jezero. Uvnitř této malé chatky byste objevili mimo jiné i klasická kamínka. A střecha srubu je porostlá zelení.

Který z těchto šesti dřevěných domů se nejvíce líbí vám? Na konci roku se můžete těšit na další žebříček oblíbených dřevěných staveb za 2. pololetí 2022.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
27.07.2022

Photocredit: Jan Planička (se souhlasem)

1

Hledáme dřevostavby, které se vám líbí. Hledejte také!

Zapojte se do hlasování o nejpovedenější české dřevostavby. Stačí jeden klik.

Nejoblíbenější domy v hlasování veřejnosti značně překvapily

Prohlédněte si ty nejvydařenější a nejoblíbenější dřevostavby za rok 2019, které si zvolila veřejnost v internetovém hlasování. Je mezi nimi i váš favorit?

Zrekonstruovala starý bungalov. Postarala se, aby ji nerušili sousedé v těsné blízkosti

Původní bungalov zrekonstruovala pomocí dřevěných prvků a vdechla tak domu druhý život. Obklopuje ho divoká zahrada, která vytváří dokonalé soukromí uprostřed města.

Nejoblíbenější dřevostavby za rok 2020

Dřevo je jeden z nejstarších stavebních materiálů u nás i ve světě. Díky moderním technologiím se úroveň dřevostaveb stále více zvyšuje a tento systém se stává žádanějším u mnoha zájemců o nové bydlení.

Veřejnost svými hlasy rozhodla o TOP 5 bungalovech na území ČR

Pokud patříte k milovníkům bungalovů, tak bude následující článek přímo pro vás! Česká veřejnost hlasovala o nejoblíbenějších dřevostavbách a my jsme na základě výsledků sestavili seznam TOP pěti nejlepších.

Žebříček 10 nejoblíbenějších českých bungalovů 4+kk – přehled půdorysů a cen

Plánujete začít stavět bungalov 4+kk a hledáte inspiraci pro své bydlení? Porovnejte půdorysy, ceny i fotografie různých typů bungalovů v našem článku.

Bungalovy na klíč s dispozicí 5+kk – známe ceny nejoblíbenějších domů v Česku

Bungalovy na klíč s dispozicí 5+kk jsou velice oblíbenou volbou bydlení pro větší rodiny. Podívejte se do fotogalerie a vyberte si váš oblíbený. Který se vám zamlouvá nejvíce? A jaké jsou aktuální ceny?

Nejoblíbenější domy v Česku za rok 2022 – vedou bungalovy. Podívejte se dovnitř

Dřevěné domy – v druhé polovině roku 2022 veřejnost každý měsíc hlasovala a zde je výsledek. Která z těchto TOP dřevostaveb oslovila nejvíce vás?