HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Inspirace pro návrh útulného moderního bytu – přeneste si přírodu do vašeho domova

Hebkost mechových polštářků, vůně jehličí, textura dřeva, svěží vzduch a šum lesa. Co si představíte vy, když zavřete oči a pomyslíte na přírodu? Jestliže vás dokáží takové myšlenky uklidnit, co takhle je přenést do vašeho domova? Inspiruje se v naší fotogalerii moderně zařízeným interiérem s přírodními motivy.


moderní byt inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Autentický a jedinečný domov

Designérka Yana Prydalna využila blahodárných účinků designu Wabi-Sabi a stvořila tuto krásnou dispozici útulného domova. V kuchyňském prostoru a obývacím pokoji je decentním způsobem sladěné dřevo, beton, sklo a proutí. Všechny tyto materiály jsou podobného odstínu, a tak sjednocují celkový dojem místnosti. Přiznané masivní trámy nám ve většině pokojů připomínají přírodu a oheň hořící v otevřeném krbu jen tuto myšlenku posiluje. Dveře jsou ve většině případů maskované a není na ně kladený velký zřetel.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Zaútočte na všechny lidské smysly

Abyste docílili dokonalého propojení přírody s vaším domovem, musíte ji cítit neustále na blízku. Samozřejmostí jsou svěží a atraktivní rostliny, které přináší do domu čistý vzduch. Zelená barva uklidňuje, čili nebude nouze o příjemnou atmosféru. Interiér navíc můžete doplnit i o přírodní doplňky jako např. kamínky, dřevěné hodiny, větvičky či mechové dekorace.

Jedinečné kouzlo světla dokáže víc, než si možná umíte představit. Prosvětlete tmavé místnosti a nebraňte průchodu slunečních paprsků do všech pokojů. Použijete-li zrcadla, bude se světlo odrážet a účinek tak bude větší. Vaše čichové smysly můžete omámit sušenými bylinkami, vonnými olejíčky a svíčkami či oblíbenou vůní jehličí. Obklopte se také přírodními texturami bambusové podlahy. V naší fotogalerii objevíte návrh moderního bytu, který je doplněný o proutěná křesla, lněné i konopné koberce a další přírodní doplňky.

V jednoduchosti je krása

Povšimněte si, že je uvnitř velké množství úložného prostoru. Třeba v kuchyni není na očích žádné nádobí nebo zbytečné kuchyňské či jídelní příslušenství. Police jsou ve většině případů nevyužité a stěny jsou prázdné. Co je dělá tak atraktivními? Je to právě ona hrubá textura betonu. Navštivte naši galerii fotografií a mrkněte se na zavěšená světla v ložnici. Dohromady jsou skoro stejně tak velká jako samotná postel!

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
24.06.2022

Photocredit: Yana Prydalna (se souhlasem)

1

Rustikální styl bydlení aneb vneste přírodu i k sobě domů

Zajímá vás rustikální bydlení? Milujete přírodu a chtěli byste ji i ve svém interiéru? V tom případě čtěte o tom, jak rustikální bydlení může vypadat.

Velkolepá áčková chata s proskleným štítem a terasou je ukrytá v lesích

Lesní chata do tvaru A podtrhuje nejmodernější trendy současného navrhování interiérů. Podívejte se na fotografie v galerii.

Leštěný beton – moderní podlahu skvěle doplní přírodní styl Wabi-Sabi

Leštěné podlahy jsou milovníky designu stále více vyhledávané, a není divu. Jaké doplňky a barvy se hodí do takového interiéru? Navštivte naši bohatou fotogalerii.

Proč je výhodné a žádoucí mít dřevo ve vašem domě? Přečtěte si tři přední důvody

Jaký má příroda pozitivní dopad na naše psychické vnímání? Přečtěte si článek o masivním nábytku, který vdechl do áčkové chaty přírodu.