HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Velkolepá áčková chata s proskleným štítem a terasou je ukrytá v lesích

Tento áčkový skvost navržený ideálně pro dvě osoby slouží k relaxaci a víkendovému odpočinku. Vizí designérky bylo vytvořit pocit přírody uvnitř chaty, a to se jí dle našeho názoru povedlo perfektně. Podívejte se do galerie na krásnou áčkovou chatu se štítovým oknem a venkovní terasou pro dlouhé letní večery.


áčková chata s proskleným štítem a terasou
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Áčková stavba s nádechem minimalismu má 80 m2

Áčkové stavby mají daný svůj konstrukční systém. Princip spočívá v prodloužené střeše, která nahrazuje svislé obvodové stěny. Velikosti jednotlivých staveb jsou však různé a závisí na samotném projektantovi.

Interiér je v tomto případě navržen pro víkendové bydlení, uvnitř nenarazíte na velké množství skříní nebo úložných prostor (navržené jsou pouze dvě skříně v kuchyni a decentní police). Původem ukrajinská designérka Yana se při své práci řídí vnitřním pocitem minimalistického nádechu a snaží se přenést přírodu do interiéru, co nejvíce to jen jde. Podívejte se na výsledky její práce v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Převažujícím materiálem je dřevo

Dřevěné prvky v interiéru jsou všude, kam se jen podíváte. Dominantou celé stavby je otevřený úložný prostor pro dřevěná polena (určená na podpal) uprostřed áčka, který se táhne až k samotnému hřebeni střešní konstrukce. Vaší pozornosti dozajista neunikne ani dřevěný prvek v centru místnosti nahrazující živý rostlý strom.

Namísto televize jsou uprostřed obývacího pokoje zavěšená kamna  

Hlavním prostorem áčkové chaty je obývací pokoj s decentními a estetickými kamny. Sedací souprava ladí do stylu celkového moderně-rustikálního návrhu dispozice, je tedy také dřevěná a s koženými povlaky. Jestliže vás zajímá její vzhled a jak parádně zapadá do atmosféry přírodního interiéru, nahlédněte do naší fotogalerii.

V minimalistické kuchyni narazíte kromě úložného prostoru i na základní vybavení, jako je trouba a mikrovlnka. Světlo je v celém áčku zajištěno ze dvou směrů, a sice z proskleného štítu na jedné straně a velkého okna právě v kuchyni.

Do loftové ložnice nevedou v tomto případě schody, pro ty zde nebylo místo. Probouzet byste se zde však dozajista chtěli. Celý vrchní prostor je věnovaný pouze obrovské posteli a malé šatní skříni. Podívejte se do fotogalerie, jak je řešený výlez do ložnice a jakých krásných výhledů se dostane majitelům hned po zazvonění budíku.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Kateřina Pospíšilová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
01.12.2021

Photocredit: Yana Prydalna (se souhlasem)

2

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE