HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Velkolepá áčková chata s proskleným štítem a terasou je ukrytá v lesích

Tento áčkový skvost navržený ideálně pro dvě osoby slouží k relaxaci a víkendovému odpočinku. Vizí designérky bylo vytvořit pocit přírody uvnitř chaty, a to se jí dle našeho názoru povedlo perfektně. Podívejte se do galerie na krásnou áčkovou chatu se štítovým oknem a venkovní terasou pro dlouhé letní večery.


áčková chata s proskleným štítem a terasou
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Áčková stavba s nádechem minimalismu má 80 m2

Áčkové stavby mají daný svůj konstrukční systém. Princip spočívá v prodloužené střeše, která nahrazuje svislé obvodové stěny. Velikosti jednotlivých staveb jsou však různé a závisí na samotném projektantovi.

Interiér je v tomto případě navržen pro víkendové bydlení, uvnitř nenarazíte na velké množství skříní nebo úložných prostor (navržené jsou pouze dvě skříně v kuchyni a decentní police). Původem ukrajinská designérka Yana se při své práci řídí vnitřním pocitem minimalistického nádechu a snaží se přenést přírodu do interiéru, co nejvíce to jen jde. Podívejte se na výsledky její práce v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Převažujícím materiálem je dřevo

Dřevěné prvky v interiéru jsou všude, kam se jen podíváte. Dominantou celé stavby je otevřený úložný prostor pro dřevěná polena (určená na podpal) uprostřed áčka, který se táhne až k samotnému hřebeni střešní konstrukce. Vaší pozornosti dozajista neunikne ani dřevěný prvek v centru místnosti nahrazující živý rostlý strom.

Namísto televize jsou uprostřed obývacího pokoje zavěšená kamna  

Hlavním prostorem áčkové chaty je obývací pokoj s decentními a estetickými kamny. Sedací souprava ladí do stylu celkového moderně-rustikálního návrhu dispozice, je tedy také dřevěná a s koženými povlaky. Jestliže vás zajímá její vzhled a jak parádně zapadá do atmosféry přírodního interiéru, nahlédněte do naší fotogalerii.

V minimalistické kuchyni narazíte kromě úložného prostoru i na základní vybavení, jako je trouba a mikrovlnka. Světlo je v celém áčku zajištěno ze dvou směrů, a sice z proskleného štítu na jedné straně a velkého okna právě v kuchyni.

Do loftové ložnice nevedou v tomto případě schody, pro ty zde nebylo místo. Probouzet byste se zde však dozajista chtěli. Celý vrchní prostor je věnovaný pouze obrovské posteli a malé šatní skříni. Podívejte se do fotogalerie, jak je řešený výlez do ložnice a jakých krásných výhledů se dostane majitelům hned po zazvonění budíku.

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
01.12.2021

Photocredit: Yana Prydalna (se souhlasem)

6

Moderní dům japonského stylu, který je umístěn v lese

Stavba umístěná v lese pro někoho znamená spojení s přírodou, pro jiného zase klid od civilizace. Pojďte se inspirovat takovou stavbou.

Rustikální áčková chata pro ty, kteří hledají klid a samotu

Áčkovou chatu ukrytou na samotě v horách si postavil hudební skladatel, aby měl klid na práci. Pojďte se nyní s námi do jeho samoty podívat.

Unikátní chata z CLT stojí v drsných podmínkách – ve výšce 934 m n. m.

Horská chata postavená z CLT panelů a fasádou z dřevěných kůlů je mimořádně unikátní stavbou. Stojí ve nadmořské výšce 934 m n. m. a potvrzuje nezdolnost dřeva.

Lesní útulny pro pacienty nemocnice – k čemu slouží a čím je obložen interiér?

S netradičním nápadem přišli lékaři v nemocnici v Oslu. Součástí léčby se tam staly dřevěné chaty zasazené do zeleně. K čemu slouží?

Moderní rodinné domy a chaty z celého světa ukazují současné trendy v bydlení

Stavby, na které jen tak nenarazíte, jsou k nahlédnutí v naší fotogalerii. Jestliže vás zajímá, co je momentálně v trendu, přečtěte si náš nový článek o moderním bydlení.

Stavba americké venkovské chaty svépomocí – krok za krokem

Jak probíhá svépomocná výstavba menší rekreační chaty? Podívejte se na postup krok za krokem – od základů až po fasádu.

Áčkové chaty – 70+ inspirací na překrásné stavby v přírodě

Rekreační i rodinné chaty do tvaru písmene A jsou spojením staré funkčnosti v moderním pojetí a kouzelné přírodní atmosféry. Co ještě nevíte o áčkových chatách? Prohlédněte si fotky v galerii 70+ áčkové chaty – inspirace.

Moderní čtyřpokojový byt – citlivě kombinuje beton a bohémský styl

Máte rádi moderní styl bydlení? Inspirujte návrhem zajímavého bytu od slavné zahraniční designérky, která spojila dohromady několik interiérových stylů. Nahlédněte do naší fotogalerie.

Video: Áčkovou chatu postavil mladý kutil svépomocí ze 7 trojúhelníků

Šikovnému kutilovi se podařilo postavit krásnou mini chatu ve tvaru písmene A. Trvalo mu to téměř jeden celý rok s velkými přestávkami. Navíc stavěl jen z materiálů, které měl doma. Jak postupoval?

Inspirace pro návrh útulného moderního bytu – přeneste si přírodu do vašeho domova

Hledáte přírodní dekorace do vašeho moderního domova? Poradíme vám, jak správně a moderně navrhnout a vybavit pokoje ve stylu Wabi-Sabi. Čeká na vás i bohatá inspirační galerie fotek.