HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Leštěný beton – moderní podlahu skvěle doplní přírodní styl Wabi-Sabi

Dům navržený v designu Wabi-Sabi je situovaný v Kalifornii a spojuje přírodní textilie, dřevo a proutí s moderním leštěným betonem. Tato soukromá vila působí díky svému návrhu současným i nadčasovým dojmem, co myslíte? Více fotografií naleznete v naší galerii, jestliže vás zajímá více tento design, čtěte dále.


Leštěný beton a jeho efektivní využití v kombinaci s přírodními materiály
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

V čem spočívá design Wabi-Sabi?

Wabi-Sabi spojuje jednoduchý design v souladu s přírodou a nedostatky zkrátka takové, jaké jsou. Tento design by měl v domácnosti odrážet váš životní styl, buďte proto ve výběru výzdob pečlivý. Wabi-Sabi se soustřeďuje na asymetrii a jednoduchost, vyloučena je tedy stoprocentní dokonalost.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Abyste dále dosáhli takového stylu zvolte přírodní materiály, udělejte si místnosti útulnými (polštáře, přikrývky, doplňky v podobě ložního prádla) a hledejte předměty, které stárnou s grácií. Nebojte se ani rozbitých předmětů – skvrny nebo lehce nalomené předměty jsou přesně to, co hledáte. V překladu by se dalo říci, že Wabi-Sabi vlastně znamená hledání krásy v nedokonalosti.

Rustikální a klidný domov pro vaši duši

Zapojením orientálního minimalismu a designových prvků západního stylu vznikl tento krásný návrh soukromé Zlaté vily. Pojmenování nese vila na základě využití světlých barev a lehkých textilií. Dekorativní omítka hraje perfektně do noty leštěnému betonu v každém pokoji. Ložnice je doladěná do posledního detailu a vytváří pocit lehkosti. Dřevěné a proutěné lampy (nejen) nad barem v kuchyni jsou skvělým prvkem pro styl Wabi-Sabi.

Designérka volila spíše světlejší barvy odstínů jako je bílá, béžová, hnědá a šedá. Materiály jako je keramika, ratan, dřevo, beton a sklo jsou využité prakticky všude. V návrhu interiéru se můžete také zaměřit na kontrast mezi kuchyňským koutem a obývací pokojem. Byť jsou tyto prostory v jedné místnosti, jejich pojetí návrhu se liší. Rozdíly jsou blíže popsané ve fotogalerii.

  Mohlo by vás zajímat:

Leštěná betonová podlaha nevyžaduje speciální úpravy

Leštěný beton použila designérka Yana ve všech místnostech. Je neutrální a skvěle se hodí do každého pokoje. V kombinaci s vhodnou volBou nábytku tak dosáhla skvělého výsledku. Podívejte se na fotografie interiéru v naší galerii.

Dříve se leštěný beton využíval spíše v průmyslových a komerčních objektech. Dnes se tento typ podlahy volí i v moderních domácnostech. Není potřeba žádné speciální úpravy, povrch je bezprašný a disponuje velkou mechanickou odolností. Rozhodnete-li se však pro tuto variantu, je třeba brát v potaz, že je podlaha chladná a bude tedy potřeba tento problém řešit např. podlahovým vytápěním.  


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Kateřina Pospíšilová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
11.05.2022

Photocredit: Yana Prydalna (se souhlasem)

0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE