HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Leštěný beton – moderní podlahu skvěle doplní přírodní styl Wabi-Sabi

Dům navržený v designu Wabi-Sabi je situovaný v Kalifornii a spojuje přírodní textilie, dřevo a proutí s moderním leštěným betonem. Tato soukromá vila působí díky svému návrhu současným i nadčasovým dojmem, co myslíte? Více fotografií naleznete v naší galerii, jestliže vás zajímá více tento design, čtěte dále.


Leštěný beton a jeho efektivní využití v kombinaci s přírodními materiály
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

V čem spočívá design Wabi-Sabi?

Wabi-Sabi spojuje jednoduchý design v souladu s přírodou a nedostatky zkrátka takové, jaké jsou. Tento design by měl v domácnosti odrážet váš životní styl, buďte proto ve výběru výzdob pečlivý. Wabi-Sabi se soustřeďuje na asymetrii a jednoduchost, vyloučena je tedy stoprocentní dokonalost.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Abyste dále dosáhli takového stylu zvolte přírodní materiály, udělejte si místnosti útulnými (polštáře, přikrývky, doplňky v podobě ložního prádla) a hledejte předměty, které stárnou s grácií. Nebojte se ani rozbitých předmětů – skvrny nebo lehce nalomené předměty jsou přesně to, co hledáte. V překladu by se dalo říci, že Wabi-Sabi vlastně znamená hledání krásy v nedokonalosti.

Rustikální a klidný domov pro vaši duši

Zapojením orientálního minimalismu a designových prvků západního stylu vznikl tento krásný návrh soukromé Zlaté vily. Pojmenování nese vila na základě využití světlých barev a lehkých textilií. Dekorativní omítka hraje perfektně do noty leštěnému betonu v každém pokoji. Ložnice je doladěná do posledního detailu a vytváří pocit lehkosti. Dřevěné a proutěné lampy (nejen) nad barem v kuchyni jsou skvělým prvkem pro styl Wabi-Sabi.

Designérka volila spíše světlejší barvy odstínů jako je bílá, béžová, hnědá a šedá. Materiály jako je keramika, ratan, dřevo, beton a sklo jsou využité prakticky všude. V návrhu interiéru se můžete také zaměřit na kontrast mezi kuchyňským koutem a obývací pokojem. Byť jsou tyto prostory v jedné místnosti, jejich pojetí návrhu se liší. Rozdíly jsou blíže popsané ve fotogalerii.

Leštěná betonová podlaha nevyžaduje speciální úpravy

Leštěný beton použila designérka Yana ve všech místnostech. Je neutrální a skvěle se hodí do každého pokoje. V kombinaci s vhodnou volBou nábytku tak dosáhla skvělého výsledku. Podívejte se na fotografie interiéru v naší galerii.

Dříve se leštěný beton využíval spíše v průmyslových a komerčních objektech. Dnes se tento typ podlahy volí i v moderních domácnostech. Není potřeba žádné speciální úpravy, povrch je bezprašný a disponuje velkou mechanickou odolností. Rozhodnete-li se však pro tuto variantu, je třeba brát v potaz, že je podlaha chladná a bude tedy potřeba tento problém řešit např. podlahovým vytápěním.  


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
11.05.2022

Photocredit: Yana Prydalna (se souhlasem)

0

Video: Jak vyrobit betonové obklady s dekorem dřeva

Nevíte si rady s obklady nebo se vám žádné nelíbí? Můžete si vyrobit vlastní. Trochu dřeva, trocha betonu a obklady jsou na světě!

Beton jako alternativa dřeva, plastu či kovu. Nahradí je i u vás doma?

Beton patří mezi základní stavební materiály. Kromě toho však v posledních letech hraje hlavní roli i v interiérovém designu. Podívejte se s námi, jaké neotřelé betonové kousky můžete mít doma.

Fotonávod krok za krokem: Jak svépomocí obložit betonové schody dřevem

Chcete si nechat obložit betonové schodiště dřevem a nevíte, jakého truhláře oslovit? S naším foto návodem si se vším poradíte sami.

Betonové ploty nemusíte nikdy stříhat ani natírat

Betonové ploty nepotřebují zastřihnout ani natřít, dlouho vydrží a vypadají i po letech náramně! Jak je získat a jaké se nabízí?

Dům z překližky a betonu – netradiční stavební konstrukce slouží už šedesát let

Netradičním spojením dřeva a betonu byl vytvořen sendvičový stavební systém pro výstavbu rodinných domů, který vznikl už v 50. letech minulého století. Prozkoumejte ho v dnešním článku.

Dřevostavba převlečená do betonu – na zahradě má dvoupatrovou terasu

Ze strany ulice vypadá tento dům jako nudná, betonová kostka. Směrem do zahrady se však postupně proměňuje na hřejivou a příjemnou dřevostavbu. Prohlédněte si netypický americký rodinný dům.

Moderní čtyřpokojový byt – citlivě kombinuje beton a bohémský styl

Máte rádi moderní styl bydlení? Inspirujte návrhem zajímavého bytu od slavné zahraniční designérky, která spojila dohromady několik interiérových stylů. Nahlédněte do naší fotogalerie.

Inspirace pro návrh útulného moderního bytu – přeneste si přírodu do vašeho domova

Hledáte přírodní dekorace do vašeho moderního domova? Poradíme vám, jak správně a moderně navrhnout a vybavit pokoje ve stylu Wabi-Sabi. Čeká na vás i bohatá inspirační galerie fotek.