HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Proč je výhodné a žádoucí mít dřevo ve vašem domě? Přečtěte si tři přední důvody

Proč je přírodní dřevo skvělou variantou do interiéru a v čem spočívají jeho výhody? Prohlédněte si nově navržený interiér špičkové designérky. Obrovskou dominantou áčkové chaty s celoplošným proskleným štítem je pohovka z masivního dřeva a stylový závěsný komín. Viděli jste někdy už podobné vybavení? 


Áčková chata s masivním nábytkem v interiéru
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Víkendová dovolená v lese pro dvě osoby

Tato nádherná áčková stavba je plánovaná v přírodě – hluboko v lese poblíž jezera Thoe v Kalifornii. Tato oblast je jednou z těch nejkrásnějších, které byste v rámci kalifornské přírody měli rozhodně vidět na vlastní oči. Podívejte se na tuto krásnou scenérii ve fotogalerii.

Chata byla navržena pro účel víkendové dovolené pro dvě osoby. Až uvidíte interiér, zatají se vám dech. Samotná atmosféra této chaty donutí její obyvatele oprostit se od notebooků, chytrých telefonů a stresu vyvolaného uspěchaným životem. Naslouchejte lesu, pociťte dotek přírody a nadechněte se čistého vzduchu.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem), lhs_333333 (Pixabay)

Sjednocená vůně dřeva s pohledem na noční oblohu 

Hlavním úkolem designérky Yany, která celou stavbu navrhla, bylo využít maximální množství dřeva, které přenese onu nádhernou přírodu do nitra chaty. Dřevo je využito téměř všude. Podlaha je dřevěná, nábytek je ze dřeva a stejně tak vnitřní obložení stěn. Detaily jako jsou police, rámy, polstry na nábytek a nádobí jsou do tmavě šedého odstínu. Harmonie barev je tedy perfektně vyvážená. Nemluvě o netradiční koupelně s obrovským zrcadlem a umyvadly navrženými v imitaci kamene. Prohlédněte si je ve fotogalerii.

Přírodní materiály mají pozitivní účinky na naše myšlení

Interiérový design z přírodních materiálů je v mnoha případech tou nejlepší možnou cestou za stylovým bydlením. Proč je dřevo tak oblíbené? Připusťme si, že většina z nás tráví přibližně 80–90 % svého času uvnitř budov – v zaměstnání, ve škole nebo ve vlastním bytě či domě. Jistě víte, že má na naši psychickou rovnováhu dobrý vliv právě dřevo a příroda celkově. Některé dřeviny (modřín, cedr, borovice…) nám dokonce napomáhají k dosažení vnitřního potěšení více než ostatní. Ptáte se jak?

  • Vylučují do atmosféry pozitivní antibiotické látky.
  • Koncentráty (esence) ničí choroboplodné zárodky.
  • Výpary při vdechnutí čistí plíce (lépe se nám posléze dýchá).

Stejně tak se zapojují i lidské smysly, jako je například zrakové vnímání přírodních materiálů. Při doteku struktury dřeva pociťujeme příjemný a uklidňující dojem. Vyjma oné všem námi jistě známé vůně dřeva nám poslech šumu lesa stejně tak dodá uvolňující a osvobozující pocit. A přesně z těchto důvodů je přenesení přírody do interiéru výhodné, ne-li žádoucí.

Thermowood jako hlavní materiál v projektu

Thermowood (tepelně upravené dřevo) je v projektu áčkové chaty hlavním používaným materiálem. Takový dřevěný materiál je ekologický, odolný, a především rozměrově stálý. Tepelná úprava také značně zlepšuje jeho odolnost proti napadení dřevokaznými a dřevozbarvujícími parazity.

Tepelná modifikace dřeva 3. díl - Výsledky a východiska ochrany proti škůdcům

Obrovská pohovka z dřevěných trámů stojí vedle kovového krbu

Masivní nábytek není natolik cenově dostupnou variantou pro každého z nás a také se nehodí do všech domácností. S tímto materiálem musíte umět pracovat, pokud ho budete chtít zakomponovat do vašeho domu. Alespoň v takovém měřítku, jako je tomu právě v tomto domě.

Dominantním prvkem obytné části je kovový krb, který je umístěný hned vedle obrovské pohovky z dřevěných trámů. Takovým zásahem do obývacího prostoru se snad přírodě ani více přiblížit nelze. Masivní nábytek je zdravotně nezávadný (neuvolňuje formaldehydy, které se používají u dřevotřískových desek), dobře se s ním pracuje a jeho životnost je opravdu dlouhá.

Z dřevěné, avšak velice pohodlné pohovky poskytuje chata svým návštěvníkům úžasný výhled na venkovní terasu. Právě zde jsou umístěna dvě stylová křesla pro dlouhé letní večery.

P.S. Vybavujete interiér ve Vašem domě či bytě? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
18.10.2022

Photocredit: Yana Prydalna (se souhlasem)

2

Konferenční stolek do obýváku: 6 tipů, které vám usnadní výběr

Přečtěte si, jak i nepovedený obývák zachráníte vhodným konferenčním stolkem. Potřebujete konferenční stolek z masivu, nebo skleněný? Kulatý, nebo čtvercový? Čtěte dále. Máme pro Vás 6 dobře míněných rad.

Originální bydlení v áčkových stavbách

Zajímá vás, jaký netradiční dům či chatu je možné si postavit? Inspirujte se v tomto článku áčkovými stavbami.

Áčkové chaty – 70+ inspirací na překrásné stavby v přírodě

Rekreační i rodinné chaty do tvaru písmene A jsou spojením staré funkčnosti v moderním pojetí a kouzelné přírodní atmosféry. Co ještě nevíte o áčkových chatách? Prohlédněte si fotky v galerii 70+ áčkové chaty – inspirace.

Velkolepá áčková chata s proskleným štítem a terasou je ukrytá v lesích

Lesní chata do tvaru A podtrhuje nejmodernější trendy současného navrhování interiérů. Podívejte se na fotografie v galerii.

Moderní čtyřpokojový byt – citlivě kombinuje beton a bohémský styl

Máte rádi moderní styl bydlení? Inspirujte návrhem zajímavého bytu od slavné zahraniční designérky, která spojila dohromady několik interiérových stylů. Nahlédněte do naší fotogalerie.

Atypický návrh bytu ve stylu Wabi-Sabi: surové dřevo, beton a rustikální kámen

Design dnešních návrhů vnitřních prostor by potřeboval trochu okořenit. Objevte v naší fotogalerii styl, který se liší od většiny těch, které již znáte.

Video: Áčkovou chatu postavil mladý kutil svépomocí ze 7 trojúhelníků

Šikovnému kutilovi se podařilo postavit krásnou mini chatu ve tvaru písmene A. Trvalo mu to téměř jeden celý rok s velkými přestávkami. Navíc stavěl jen z materiálů, které měl doma. Jak postupoval?

Inspirace pro návrh útulného moderního bytu – přeneste si přírodu do vašeho domova

Hledáte přírodní dekorace do vašeho moderního domova? Poradíme vám, jak správně a moderně navrhnout a vybavit pokoje ve stylu Wabi-Sabi. Čeká na vás i bohatá inspirační galerie fotek.