HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Přenosné zahradní ohniště – 30+ inspirací na zajímavý a praktický doplněk na zahradu či terasu

Ne každý si chce nebo může na zahradě vytvořit klasické venkovní ohniště. Pokud i vy patříte do této skupiny lidí, právě pro vás je skvělým řešením přenosné zahradní ohniště, které si získává na stále větší oblibě. Výhodou je, že jej můžete umístit téměř kamkoliv, třeba na terasu nebo klidně i na větší balkon. Pojďte se podívat, jaká různá přenosná zahradní ohniště si můžete pořídit. 30+ inspirací najdete v naší galerii.


přenosné zahradní ohniště inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: jessebridgewater (Pixabay)

Účel přenosného zahradního ohniště vám pomůže při výběru

Přenosné zahradní ohniště je skvělou variantou, když z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete mít ohniště klasické. Před jeho pořízením si ujasněte, k jakému účelu vám ohniště má sloužit. Jestli jen jako designový doplněk, zdroj večerního tepla a světla nebo na něm budete chtít i opékat špekáčky nebo třeba grilovat. Zvažte také to, jestli bude ohniště stát na jednom místě, nebo jej budete chtít přenášet. I přenosné ohniště totiž může mít různou velikost a hmotnost a s některými kousky se asi nebudete chtít nosit. Inspiraci na originální i designová přenosná ohniště si můžete prohlédnout v naší galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: jessebridgewater (Pixabay), Dusk Fire Pits, Visionary Home u0026 Garden, Homecolours.com

Kov, nebo hlína? Jaký materiál a tvar přenosného ohniště vybrat?

Přenosná ohniště se dělají hlavně z kovu, narazit ale můžete i na pěkné hliněné kousky. Je tedy jen na vás, jakému materiálu dáváte přednost. Kovová ohniště nabízejí určitě větší výběr tvarů a velikostí, od minimalistických ohnišť, přes velká krbová ohniště až po zajímavé designové výrobky. Malá kovová ohniště mají výhodu, že se dají opravdu snadno přenášet a využijete je například i při kempování.

Zahradní ohniště jako ze Star Wars nebo Pirátů z Karibiku – inspirace

Pokud máte rádi neotřelé a originální věci, nemusíte se spokojit s klasickými tvarem přenosného ohniště. Prohlédněte si naši fotogalerii a přesvědčte se, že vaše venkovní ohniště může mít podobu třeba Darth Vadera ze Star Wars, mimoně, hořící zeměkoule nebo korábu, který jakoby vyplul přímo od Pirátů z Karibiku. A pokud se ve vás skrývá šikovný kutil, určitě si nějaké takové zahradní ohniště zvládnete vyrobit svépomocí.

P.S. Řešíte zahradu nebo vybavení kolem domu? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
30.03.2022

Photocredit: jessebridgewater (Pixabay)

2

Video: Zapalte si finský oheň a grilujte i v zimě

Plánujete grilovačku nebo survival pobyt v divočině? Naučte se rozdělávat finský oheň! K čemu slouží a co k němu potřebujete, se dozvíte ve videu.

Ceny zahradních krbů začínají na 3 tisících. Jak si vybrat?

Jaké zahradní krby nabízí náš trh a který splní vaše představy a požadavky? Nabízíme pár tipů, jak při výběru a nákupu postupovat.

Praktické tipy: Jak skladovat dřevo, aby správně hořelo?

Když vám zmokne dřevo do kamen, máte problém. Je to pravda, nebo ne? Odpovíme vám i na další otázky týkající se skladování dřeva.

Zahradní ateliér – manželé vsadili na mezanin se stylovým schodištěm

Manželé a spisovatelé z Norska si vybudovali zahradní ateliér, ve kterém mají klid a inspiraci pro svoji práci. Jak vše naskládali na 15 metrů čtverečních?

Zahradní okrasná studna jako kouzelná dekorace vaší zahrady

Okrasná studna dodá vaší zahradě pohádkovou atmosféru. Vyrobit si ji můžete i sami. Jak může taková dekorace vypadat, si prohlédněte v naší galerii.

Aktuální zahradní trendy – vybudujte ze zahrady další pokoj domu. Jak na to?

Začněme zahrady vnímat jako prodloužení našich domovů a přenášejme většinu běžných činností ven do zeleně. Víte, jak na to?

40+ inspirací na útulné venkovní zahradní posezení – na balkon, terasu i zahradu

Jaro je tady! Oslavte ho vysněným posezení na balkoně, terase, nebo na zahradě! Načerpejte nápady a inspiraci na krásné venkovní zahradní posezení.