HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Zahradní okrasná studna jako kouzelná dekorace vaší zahrady

Chystáte se zvelebit zahradu a přemýšlíte, jaký prvek by jí dodal ten správný šmrnc? Pořiďte si okrasnou studnu. Ta může mít mnoho podob, ale ať už ji postavíte na existujícím vrtu nebo kolem klasické studny, či jako samostatně stojící dekoraci, okrasná studna bude pravou ozdobou a dominantou vaší zahrady.


zahradní okrasná studna
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Pixabay

Podobě okrasné studny se meze nekladou

Ať už máte na zahradě klasickou kopanou studnu nebo vrt, nebo dokonce nemáte nic z toho, okrasná studna pozdvihne vaši zahradu na vyšší úroveň. Tuto zajímavou dekoraci si můžete koupit již hotovou, nebo, pokud si na to troufáte, si ji můžete postavit svépomocí. Je mnoho způsobů, jakými se dá tato dekorace využít, a je jen na vás, který si vyberete. Inspiraci můžete načerpat v naší galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Pixabay, Mariakray (Pexels), Piqsels

Využití stávající kopané studny nebo vrtu

Pokud vám na zahradě stojí kopaná studna s klasickou betonovou skruží, která příliš parády neudělá, můžete ji zvelebit a povýšit na krásnou dekoraci. Na výběr máte několik možností. Skruž můžete obezdít okrasnými cihlami nebo obložit kameny, dřevem či kachlemi. Abyste zjistili, kolik materiálu budete potřebovat, bude se vám hodit vzoreček pro obsah a objem válce. Ke skruži pak můžete postavit dřevěnou stříšku se závěsným vědrem a rázem získáte studnu jako z pohádky. Stejným způsobem můžete vybudovat okrasnou studnu i nad stávajícím vrtem.

Okrasná studna jako dekorace zvelebí vaši zahradu

Pakliže studnu na zahradě nemáte a ani ji neplánujete, můžete si koupit nebo vyrobit repliku okrasné studny. Výhodou je, že ji můžete postavit kamkoliv a opravdu si pohrát s její výzdobou. Můžete ji například pojmout jako malou zahrádku a vysázet do ní květiny, nebo ji naplnit vodou a vysázet vodní rostliny a lekníny. Zajímavé jsou také zakrslé exotické jehličnany, ze kterých vykouzlíte jedinečnou zenovou zahrádku. Dekorativní studnu můžete také postavit na vyvýšeném místě a přistavět k ní pár schůdků. Stane se tak nepřehlédnutelnou chloubou vaší zahrady. Tipy na okrasné studny najdete v naší fotogalerii.

P.S. Řešíte zahradu nebo vybavení kolem domu? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
23.03.2022

Photocredit: Pixabay

0

Okrasná zahrada: Jak ji založit a vybrat správné rostliny?

Poradíme, jak na okrasnou zahradu a její rostliny. Inspiraci najdete ve fotogalerii.

Čím letos okořenit zahradu? Vsaďte na kino nebo bludiště!

Každá zahrada potřebuje čas od času vylepšit. Pokud chcete strávit léto na zahradě a vykouzlit z ní místo, odkud se vám nebude na podzim chtít odejít, přečtěte si naše tipy, jak na to.

Okrasné zahrady ve fotogalerii: Jaký typ je vaším favoritem?

Přemýšlíte, jaký typ okrasné zahrady zvolit k vašemu domku? Nechte se inspirovat naším článkem a fotogalerií a vyberte si tu pravou.

Zenová zahrada – místo pro klid naší mysli i těla

Přemýšlíte o tom, že vaše zahrada potřebuje změnu? Zenová zahrada je tím pravým místem pro relaxaci, klid a harmonii. V čem tkví její pravidla?

Bydlení podle Feng Shui: harmonická zahrada je živoucím místem, které respektuje okolní přírodu

Zařiďte si zahradu podle Feng Shui, a získáte tak svůj kousek přírody a neutuchající zdroj radosti a klidu. Inspirujte se v našem článku.

Zahradní skalka – inspirace, rady a správný timing

Působí na vás vaše zahrada nudně a přijde vám stále stejná? Chtěli byste změnu? A co takhle zahradní skalka svépomocí? Poradíme vám, jak na to, a ukážeme spoustu inspirace.

Veselé Velikonoce – 60+ inspirace na velikonoční výzdobu, vajíčka a dekorace

Velikonoce jsou obdobím plným jarních a velikonočních tradic. Je to také čas, kdy se zaměřujeme na zdobení našeho obydlí. Inspirujte se originálními nápady na velikonoční dekorace, vajíčka a výzdobu.

Přenosné zahradní ohniště – 30+ inspirací na zajímavý a praktický doplněk na zahradu či terasu

Zvažujete pořízení přenosného ohniště na zahradu či terasu? Máme pro vás zajímavé tipy na různá zahradní ohniště a galerii plnou inspirace.

Jarní dekorace na stůl, dveře i okna – více jak 50 nápadů a inspirací nejen na venkovní výzdobu

Jaro je v plném proudu a vy stále váháte nad volbou jarní dekorace? Inspirace, jak si vyrobit jarní dekoraci na stůl nebo na dveře, je tady!

Letní truhlíky – 20+ inspirace do oken a originální venkovní květinové dekorace

Léto je v plné kráse a vaše okna zejí prázdnotou? Nevíte, které letní truhlíky jsou nejvhodnější a jaké květinové dekorace v nich vytvořit? Inspirujte se!