HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Vsadili na jistotu, postavili si nejoblíbenější bungalov v Česku. Nahlédli jsme dovnitř

Mezi mnoha nabízenými katalogovými domy na našem trhu si mladí manželé vybrali právě ten, který je velice sympatický i spoustě dalším českým rodinám. Projekt dobře navrženého bungalovu si chtěli ale ještě více vylepšit k obrazu svému. Našli i pozemek, který by jim takové úpravy umožňoval. I když však splnili veškeré regulativy obce, museli se s těmito změnami nakonec rozloučit. Co se mladému páru přihodilo a jak nakonec stavba rodinného domu dopadla?


Typový rodinný dům
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: © Dřevostavitel.cz

Z koupě bytu rychle sešlo

Mladý pár z východních Čech chtěl založit rodinu, a protože bydleli v nájemním bytě, rozhodli se začít řešit vlastní bydlení. Nejdříve se dívali po bytech v okolí města. Nabízené možnosti však neodpovídaly jejich požadavkům na bydlení, a tak se rozhodli postavit si vlastní samostatný domek. Volba padla na typovou dřevostavbu. Důvodem nebylo nic jiného než pozoruhodná rychlost výstavby. Našli si stavební firmu, která by jim mohla dům postavit a vybrali typový projekt, který jim byl nejbližší.

Sázka na jistotu. Výběr typového domu padl na nejoblíbenější projekt v ČR

Při výběru rodinného domu se manželé soustředili převážně na dispozici a samozřejmě na cenu. Měli jasné představy o uspořádání jednotlivých pokojů a nechtěli příliš slevovat ze svých požadavků. Šťastnou náhodou narazili na typový projekt, který je u nás v Česku velice populární a staví se často. Jako jeden z mála odpovídal jejich představám.

Popis oblíbeného bungalovu s dispozicí 4kk

Hlavní vchod je navržen logicky ze strany příjezdové komunikace. Vstupujete do úzké předsíně, kde se nachází dveře do technické místnosti a dveře vedoucí do malé chodby ve tvaru L. Po levé straně se nachází koupelna, samostatné WC a ložnice. Vydáte-li se doprava, dostanete se do dvou dětských pokojů a hlavní obytné místnosti. V domě je obývací pokoj spojený s jídelnou a jednořadou kuchyní. Odtud také vedou dveře na venkovní terasu, stejně tak jako z ložnice. Nabízí se tak atraktivní možnost propojit život v domě s životem venku na terase a trávit zde příjemné teplé večery u vína nebo ráno s rodinou posnídat.

I přes promyšlenost typového domu si majitelé upravili projekt podle svého

Aby dotáhli typový projekt k naprosté dokonalosti, domluvili se s firmou na individuálních úpravách. Mezi nimi bylo například:

  • úprava rozměrů místností,
  • zúžení chodby,
  • nahrazení balkonových dveří okny.

Jaký je cenový rozdíl při koupi balkonových dveří nebo klasických oken? Porovnejte si ceny: balkonové dveře vs. okna.

Dům si nechali postavit na dokončení, což znamená, že si finální úpravy domu dodělávali sami. Od firmy měli k dispozici dokumentaci, tudíž přesně věděli, kde jsou např. nosné sloupky a rozvody elektřiny. Plynule tedy navázali dokončovacími pracemi svépomocí. Podívejte se, jak to vypadá u této rodinky doma, ve fotogalerii.

Úřady zkomplikovaly majitelům umístění domu na pozemek

První omezení ze strany stavebního úřadu přišlo hned v prvopočátcích. Manželé si nemohli postavit patrový dům, jedině bungalov. Tento regulativ je však neomezoval a neměli s ním sebemenší problém. Mnohem více jim však realizaci zkomplikoval druhý požadavek. Byli nuceni umístit stavbu blíže k veřejné komunikaci.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Obyčejný bazén za pár korun si manželé přestavěli na luxusní wellness. Poskytli nám návod

Jednání se stavebním úřadem jim stavbu odkládalo a zdržovalo

Jejich pozemek se nachází velmi blízko nadzemního elektrického vedení. Mladý pár tak musel posunout rodinný dům co nejvíce k silnici. Tento požadavek jim razantně změnil navazující plány s konstrukcí domu (stavbu plánovali podsklepit – výškově se tak měla přibližovat úrovni komunikace). Kvůli nižší výškové úrovni pak navíc nastal problém v napojení na kanalizaci, tudíž bylo potřeba zapojit přečerpávací stanici.

Dům stál do dvou týdnů. Na stavbu přijelo 20 dělníků

Manželský pár vyhověl stavebnímu úřadu, rozloučil se s podsklepením domu a získal stavební povolení. Neotáleli s časem a pustili se do terénních úprav a realizace základové desky svépomocí. V době, kdy padl první sníh, už měli hotovo a radostně vyčkávali na nový rok. V lednu dovezla stavební společnost hotové panely z výroby a započala montáž. Z nasazení a skvělé spolupráce 20 dělníků byli majitelé unešení. Jejich rodinný dům jim rostl doslova před očima.

Dnes je tomu přesně 8 let od bezproblémového zkolaudování domu a manželé si nemohou jejich rodinný dům vynachválit. Prohlédněte si ještě více fotek a detailů jejich domu ve fotogalerii.

Vydáno dne:
18.01.2024

Photocredit: © Dřevostavitel.cz

5

Dřevostavba s dechberoucím výhledem v podhůří Jeseníků
Chcete si postavit si dřevostavbu na odlehlém místě? Co vás může při výstavbě potkat se dozvíte přímo od lidí, kteří si takovou dřevostavbu nechali postavit.

Typový dům, který si majitelé vyšperkovali podle svých představ
Jednoduchý typový domek, který si majitelé díky pár drobným úpravám upravili tak, že je pro ně jedinečný. Přečtěte si o příběhu Moniky a Martina, kteří se rozhodli pro stavbu dřevostavby.

Petr: Banka nám dělala velké problémy. Kompromisy jsme ale dělat nechtěli
Mladá rodina si postavila ve středních Čechách moderní bungalov navržený na míru. Největší problémy měli na začátku s bankou. Proč se jim nedařilo získat hypotéku?

Dřevostavba byla jejich osudem: Dům nám postavili za dva týdny, pochvalují si manželé
Od rozhodnutí stavět až po hotovou dřevostavbu všechno běželo jako po másle. Přečtěte si, jak se to Monice a Vladimírovi povedlo.

Pavla a Petr žijí v krásném domě v Pobeskydí. Celý ho postavili bez elektřiny
Navštivte s námi bungalov 5+kk, který si v podhůří Beskyd nechali postavit Pavla a Petr. Co si na svém novém bydlení nejvíce pochvalují a co jim naopak dělá starosti?

Aleš a Lucia: Postavili jsme si rodinný dům u Zlína se sadem a výhledem
Postavili si jednoduchý rodinný dům s krásnými výhledy, velkou zahradou a vlastním sadem. Podívejte se, jak jak si Aleš a Lucia žijí na Zlínsku.

Životnost dřevostaveb je srovnatelná se zděnými domy, potvrdila německá studie
Jak je to s životností moderních dřevostaveb? Němečtí vědci konečně přišli s podloženými daty za několik posledních desetiletí.

Nejprodávanější bungalov v ČR překvapil nejen cenou, ale i nadstandardní výbavou
Vyhrát v soutěži nebo se umět hezky prezentovat? To může být krásná vizitka. Ale být nejprodávanějším, to už opravdu něco znamená. Znamená to projev skutečného zájmu.

Díky chytré úpravě dispozice je dům přístupný mnoha rodinám. Nový bungalov na klíč (107 m2) pořídíte za 4 mil.
Projektanti minimalizovali plochu komunikačních místností natolik, aby měl tento nový bungalov co možná největší užitnou plochu a přitom byl cenově dostupný pro mnoho domácností.

Dům na důchod – 14 nejoblíbenějších typových projektů od českých firem (půdorys i cena)
Stěhování ve vyšším věku dnes není ničím neobvyklým. Odrostlé děti opustí rodné hnízdo a najednou je velký rodinný dům poloprázdný. A rozhodně neodpovídá skutečným potřebám zralého páru.