HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Vánoční ozdoby nejenom na vánoční stromeček – inspirace

Vánoce, svátky klidu a radosti. Období, které trávíme s rodinou a přáteli. Čas příprav. Sháníme dárky pro své blízké, v mnohých domácnostech probíhá vánoční úklid a pečení voňavého cukroví. Výběr vánočního stromečku a vánoční výzdoba jsou nedílnou součástí českých Vánoc. 


Ozdoby na vánoční stromeček
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Max Pixel (CC0 Public Domain)

Jaký vánoční stromeček vyberete vy?

Jaký vánoční stromeček upřednostňujete vy? Čerstvě uříznutý v lese, rostoucí v květináči, či vánoční stromeček umělý? Často řešíme i správné a pevné zasazení do stojánku a vhodné umístění v domácnosti. Nejenom výběr vánočního stromečku je důležitý, krásnou vánoční tradicí je i samotné zdobení vánočního stromečku.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Max Pixel (CC0 Public Domain), Kerry Lutz, Pipchippin

Kdo u vás zdobí vánoční stromeček?

V rodinách s malými dětmi jde většinou o proces utajovaný, neboť velmi často zdobí vánoční stromeček jeden z rodičů, zatímco druhý vymýšlí zábavu pro děti. Děti pak vidí stromeček i s dárky až po štědrovečerní večeři, nebo při ní. Proč? Protože všechno nosí přece Ježíšek. Setkáváme se ale i s tím, že stromeček zdobí celá rodina včetně dětí a připraví pro Ježíška, aby pod něj mohl přinést dárky.

Mohlo by vás zajímat: Vánoční stromeček: 3 tipy, jak vybrat vánoční stromek i se stojánkem

Jaké vánoční ozdoby volíte?

Vánoční ozdoby na stromeček mohou být dřevěné, skleněné, slaměné, keramické, papírové, perníkové, háčkované, retro a vyrobené svépomocí. Výběr je rozmanitý a každému se líbí něco jiného. Připravili jsme pro vás mnoho inspiračních obrázků, kde se můžete podívat na různé způsoby zdobení vánočních stromečků. Třeba se inspirujete na letošní Vánoce.

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
11.12.2021

Photocredit: Max Pixel (CC0 Public Domain)

2

13 tipů na originální vánoční dárky ze dřeva

Inspirujte se na letošní Vánoce dřevem. Podívejte se na 13 netradičních vánočních dárků, které si zvládnete i sami vyrobit.

Vánoční stromeček: 3 tipy, jak vybrat vánoční stromek i se stojánkem

Borovice, jedle, nebo smrk? Víte, jak vánoční stromeček vybrat a jaké existují druhy stojanů na vánoční stromek? Poradíme vám, jak vybrat ten nejlepší vánoční stromeček i jaké jsou barvy letošních Vánoc.

Tipy na dárky s vůní dřeva, které můžete sami vyrobit

Přinášíme ty nejžhavější tipy na vánoční dárky ze dřeva, které ještě do Štědrého dne bez problémů stihnete sehnat nebo sami vyrobit.

Vánoční dekorace: tipy, které zvládnete hravě a svépomocí

Máme pro vás 7 tipů na jednoduché vánoční tvoření ze dřeva. Mnohé nápady snadno zvládnou i děti, do jiných se mohou pustit maminky a tatínci.

Vánoční dekorace na stůl – inspirujte se tím nejlepším

Vánoce jsou za dveřmi a přípravy začínají v plném proudu. Přemýšlíte letos nad originálními vánočními dekoracemi na stůl? Vyberte si z bohaté inspirace, jaká výzdoba bude letos vaším favoritem.

Venkovní vánoční výzdoba oken, balkonu a dekorace před vchodem – inspirace

Vánoce jsou za dveřmi a začíná výzdoba nejenom v interiéru, ale i venku – na oknech, balkoně či před vchodem. Inspirujte se tradičními i originálními nápady na venkovní vánoční výzdobu bytu i domu v naší galerii.

4 krásné barevné trendy letošních Vánoc. Který zvolíte vy?

I Vánoce podléhají módním trendům a letos je jich hned několik. Každému z nich vévodí jiná atraktivní barva a styl. Jaký bude ten váš?