HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Jak se staví jedna z nejvyšších dřevostaveb světa

Brock Commons je inovativní  osmnáctipatrová dřevěná konstrukce, postavená především za použití CLT panelů, obepínající dvě vysoké betonové věže – schodišťová jádra. Tato hybridní budova se nachází ve Vancouveru v Kanadě a slouží jako ubytovna pro 400 studentů University of British Columbia. Podívejte se, jak rychle probíhá výstavba na časosběrném videu.


V přízemí se nachází prostorná studovna se společenskou místností, zatímco nejvyšší osmnácté patro slouží jako místo pro relaxaci, přičemž je zde odhalena dřevěná konstrukce stavby, což má sloužit ke studijním účelům. Po dopravení materiálu na staveniště byla budova vztyčena během 70 dnů, což je o 4 měsíce rychleji, než tomu běžně bývá u projektů podobného rozsahu. 

Líbí se vám časosběrné video? Neváhejte ho ohodnotit a zapojit se do diskuze.

P.S. Víte o někom, kdo aktuálně řeší stavbu, bydlení či rekonstrukci? Dejte jim vědět o Stavebním veletrhu ONLINE, jehož druhé kolo proběhně pro velký zájem návštěvníků již 14.-16. května. Vstupenku si nyní mohou stáhnout ZDARMA, jejich počet je však limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Filip Dočkal

Vydáno dne:
17.10.2017

0 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE