HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Jak se staví jedna z nejvyšších dřevostaveb světa

Brock Commons je inovativní  osmnáctipatrová dřevěná konstrukce, postavená především za použití CLT panelů, obepínající dvě vysoké betonové věže – schodišťová jádra. Tato hybridní budova se nachází ve Vancouveru v Kanadě a slouží jako ubytovna pro 400 studentů University of British Columbia. Podívejte se, jak rychle probíhá výstavba na časosběrném videu.


V přízemí se nachází prostorná studovna se společenskou místností, zatímco nejvyšší osmnácté patro slouží jako místo pro relaxaci, přičemž je zde odhalena dřevěná konstrukce stavby, což má sloužit ke studijním účelům. Po dopravení materiálu na staveniště byla budova vztyčena během 70 dnů, což je o 4 měsíce rychleji, než tomu běžně bývá u projektů podobného rozsahu. 

Líbí se vám časosběrné video? Neváhejte ho ohodnotit a zapojit se do diskuze.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Filip Dočkal

Vydáno dne:
17.10.2017

0 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE