HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Stezka korunami stromů (tip na výlet)

Docházejí vám nápady na výlety? Stezka korunami stromů je unikátní vyhlídková věž v krásném prostředí Lipna, která vám umožní nádherný rozhled do širokého okolí. Podívejte se do fotogalerie a přesvědčte se sami. 


devítihranná rozhledna
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: stezkakorunamistromu.cz

Stezka korunami stromů Lipno byla pro první návštěvníky otevřena 10. července 2012 a od té doby funguje celoročně. Stezku navrhl německý architekt Josef Stöger, který je autorem i stezky Baumwipfelpfad v Bavorském lese.

Rozhledna je umístěna v krásné krajině okolí Lipenského jezera, takže nabídka aktivit je opravdu široká. Je jen na vás, jakou trasu ke stezce zvolíte, jestli to bude po cyklotrase, turistickou trasou, nebo jednoduše lanovkou či speciální autobusovou linkou (Stezkabus).

Technické parametry stezky

Dřevěná konstrukce stezky je podepíraná 75 sloupy a dřevěná lávka o délce 372 metrů stoupá do výšky 24 metrů a odtud navazuje stezka ve tvaru devítihranné vyhlídkové věže o délce 303 metrů. Ta stoupá až do výšky 37 metrů a na nejvyšší bod věže pak vede 19 schodů. Šířka stezky i míra stoupání je navržena, tak aby nebyl problém s bezbariérovým přístupem, takže ani vozíčkáři a kočárky nebudou ochuzeni co nádherný výhled.

Součástí stezky jsou naučné prvky, které přiučí něco nového nejen děti, ale i dospělé. Vyhlídková věž představuje naprostý vrchol stezky, ze kterého se můžete rozhlédnout do širokého okolí Lipenského jezera, Šumavy, Novohradských hor a Alp. Cestou zpět se můžete svézt na 58 metrů dlouhém tobogánu, který vede přímo z vyhlídkové věže.

Podívejte se na Stezku korunami stromů

Na stezce často probíhají i doprovodné programy, koncerty a akce, takže si můžete užít spoustu další zábavy. Pokud dáváte raději přednost klidnějším a romantickým chvílím, tak doporučujeme stezku navštívit v červenci nebo v srpnu v úterý večer, kdy je stezka osvícená a vstup je možný až do 23 hod.

Líbila se vám fotogalerie? Nezapomeňte ji ohodnotit.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Kristina Nešporová
Redaktorka portálu

Vydáno dne:
21.06.2017

Photocredit: stezkakorunamistromu.cz

3 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE