HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nejoblíbenější dřevostavby za rok 2020

V uplynulém roce 2020 široká veřejnost hlasovala v soutěži o nejoblíbenější dřevostavbu. Každý měsíc byla vybrána právě ta jedna s největším počtem hlasů a získala si titul „Dřevostavba měsíce“. V článku vám představíme 12 nejoblíbenějších staveb na bázi dřeva. Nezapomeňte nakouknout do naší galerie, kde všechny vítězné stavby objevíte.


Nejoblíbenější dřevostavby za rok 2020
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

Leden 2020 – Veritas

Dům Veritas na první pohled zdaleka nepřipomíná stavbu na bázi dřeva. Své první místo si zasloužil především díky skvěle promyšlené dispozici. Čtyřpokojový dům má hlavní vstup z čelní strany. V objektu se nenachází téměř žádné chodby. Společenské místnosti, jako je obývací pokoj, kuchyně a jídelna, jsou propojené a tvoří tak moderní a elegantní bydlení. Součástí domu Veritas je částečně zastřešená terasa sloužící k podvečernímu grilování i příjemnému rannímu posezení u kávy. Realizace celé stavby trvala přibližně pouhé 4 měsíce.

Mohlo by vás zajímat: Rozhovor s majiteli domu Veritas v Havlíčkově Brodě

Prohlédněte si všechny vítězné dřevostavby za rok 2020 v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

Únor 2020 – Zdravý dům

Svůj název si dřevostavba získala opravdu oprávněně. Čtenáři trpící různými alergiemi dozajista ocení tuto stavbu. Bydlení v domě z přírodních materiálů, bez lepidel, impregnací a těkavých látek – co říkáte? Antialergenní dům zajišťuje obyvatelům příjemný a plnohodnotný život. Co je v konečném důsledku důležitější, než právě zdraví?

Březen 2020 – Dřevostavba v Českém středohoří

V březnu se zasloužila o první místo dřevostavba z Ústeckého kraje. Jednopodlažní rodinný dům jednoduchého obdélníkového tvaru leží na rozhraní Polabské nížiny a Českého středohoří. V srdci domu je situovaný krb na chladné zimní dny. Pod sedlovou střechou o sklonu 25° mají majitelé možnost využití podkroví jako úložného prostoru.

Duben 2020 – Dřevostavba pro šestičlennou rodinu

Velká rodina – velké požadavky. Aby si uvnitř rodinného domu našel každý z šesti členů rodiny trochu soukromí, bylo zapotřebí individuálního architektonického návrhu. Moderní dřevostavba poskytuje skvěle řešenou vnitřní dispozici pro společné rodinné chvíle. Stejně tak je promyšlený i exteriér se zastřešenou terasou. Elegantní ráz stavby udává především kombinace klasické a dřevěné fasády s prvky neopracovaného kamene z vnitřní strany stavby. Prohlédněte si ji ve fotogalerii.

Květen 2020 – Rodinný dům (Tehov)

V Praze vyrostla další krásná dřevostavba. Samotný dům doprovází velká zahrada s bazénem a venkovním domkem sladěným do stejného stylu. „Chtěli jsme bydlet ve dřevě. Líbí se nám to pohledově i pocitově, je to pro nás mnohem přijatelnější než bílý štuk a omítka,“ říkají majitelé domu.

Červen 2020 – Largo 85

V červnu vítězné ocenění zavítalo do chráněné krajinné oblasti. Požadavky na stavby v tomto území jsou předem dány správou CHKO. Jedním z nich je právě obdélníkový půdorys a sedlová střecha. Oba požadavky dům Largo 85 Economy splňuje a navíc je doplněný o přistavěnou garáž. Prostorné využití přízemí a možnost využití půdního prostoru je jen „třešničkou na dortu“.

Červenec 2020 – Sonberk

Stavba Sonberk je navržena v nízkoenergetickém standardu jako difuzně otevřená montovaná dřevostavba s podlahovým vytápěním, řízeným větráním s rekuperací tepla a krbovými kamny. Stavba je do tvaru písmene L, přičemž přísun denního světla je zajištěn ze třech stran. V jedné části je situovaný obývací pokoj s kuchyní, v druhé, klidové části, je potom koupelna s oddělenou toaletou, technická místnost a dva pokoje.

Srpen 2020 – Srub s posezením

Srubové domy se využívaly především jako rekreační chaty mimo rušná města, v jehličnatých lesích nebo v horských oblastech. V dnešní době jsou v mnoha případech prvotní volbou spousty rodin a slouží jako domy k běžnému dennímu bydlení. Srub s posezením je postavený ze smrkového dřeva. Majitelé mají ze dřeva kromě vnitřního schodiště a zábradlí i venkovní lavice, stoly a dokonce i květináče. Dřevostavba z masivní dřevní suroviny má výrazný štít a velký přesah střechy sloužící jako zastřešení venkovního posezení.

Září 2020 – Srub na kopci

Krásný výhled, příjemné chvíle a dostatek prosvětleného interiéru nabízí Srub na kopci. Dřevostavba je realizovaná v blízkosti tamního lesa a nabízí dokonalé rodinné bydlení. Srub z masivních kulatin je v exteriéru obohacený o ručně vyřezávané dřevěné sochy, které zároveň slouží i jako podpěrné sloupy. Prohlédněte si tuto originální inspiraci v naší fotogalerii.

Říjen 2020 – Srub v borovicovém lese

V pořadí máme další vítězný srub. Dřevostavba z masivních kulatin stojí v borovicovém lese a je ukázkovým příkladem pro dokonalé propojení tradičního vzhledu srubových staveb a moderního designu. Není nad bydlení v samotném srdci přírody, co myslíte?

Listopad 2020 – Srub z masivní kulatiny

Listopadová vítězná stavba stojí v Beskydech. Pohled na zasněženou srubovou stavbu v zimním období bere dech. Dokonale řešená stavba s velkými okenními otvory vytváří krásnou a v tomto případě i kouzelnou vánoční atmosféru. Obývací pokoj je otevřený a vzniká díky tomu obrovský prostor typický pro srubové stavby. Součástí dispozice je i srubové schodiště do podkroví a krb. Tato dominantní stavba z ručně opracované kulatiny je určená pro čtyřčlennou rodinu.

Prosinec 2020 – Rodinný dům (Beskydy)

V Beskydech ještě chvíli zůstaneme. Moderní ráz rodinného domu zastává z velké části stropní a střešní konstrukce z přiznaných pohledových KVH hranolů. Za domem je navíc rozsáhlý venkovní prostor s výhledem na přírodní krajinu.

Prohlédněte si všechny vítězné dřevostavby za rok 2020 v naší fotogalerii.

TIP PRO VÁS: Chtěli byste také rozhodnout o příští vítězné Dřevostavbě měsíce nebo se jen inspirovat pro své nové bydlení? Podívejte se na nejoblíbenějších 100 dřevostaveb a dejte hlas svému favoritovi. 

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.09.2021

Photocredit: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

1

Dřevostavby do 2 milionů – menší bungalov na klíč

Pokud máte limit 2 miliony, nekupujte dřevostavbu za 1,99 milionu. Proč?

4 rady, jak předejít největším chybám u vaší dřevostavby

Jaké jsou u dřevostaveb největší chyby a jak se jim vyvarovat?

Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postavený dům

Montované dřevostavby na klíč = nejrychleji postavený dům.

Video: Jak se staví jedna z nejvyšších dřevostaveb světa

Časosběr stavby jedné z nejvyšších hybridních budov světa. V téhle budově se bude studentům bydlet velice dobře!

Nejžhavější trendy ve stavebnictví pro letošní rok

V tomto videu se vám představí osm největších technologických trendů, které by měly v letošním roce zahýbat světovým stavebnictvím. Podívejte se, co nás letos čeká!

Dvanáct nejoblíbenějších srubů u nás

Připravili jsme pro vás žebříček dvanácti nejoblíbenějších srubů. Prohlédněte si je, přečtěte si, čím je každá stavba specifická, a nechte se inspirovat dvanácti nej sruby.

Pět nejoblíbenějších českých patrových rodinných domů ze dřeva

Chystáte se pustit do stavby vlastního bydlení a hledáte byť jen kapku inspirace pro začátek? Zájemci o dřevostavby dali své hlasy jednotlivým stavbám dle jejich osobního vkusu a my pro vás vytvořili výběr těch nejoblíbenějších.

Michaela: Místo bytu máme dřevostavbu, vyšlo nás to levněji, máme klid a zahradu

Přečtěte si rozhovor s paní Michaelou, která spolu s rodinou vyměnila byt za dřevostavbu a nám prozradila, jaké komplikace museli řešit.

Rozhodli jste o TOP 12 nejoblíbenějších dřevostavbách roku 2021. Které zvítězily?

Které dřevostavby se zasloužily o vaši přízeň v uplynulém roce 2021? Máme pro vás výsledky hlasování. Fotografie domů jsou k nahlédnutí v naší galerii.

Nejoblíbenější dřevěné domy za rok 2022 – hlasy veřejnosti rozhodly o TOP šestce

Dřevěné domy – v první polovině roku 2022 veřejnost každý měsíc hlasovala a zde je výsledek. Která z těchto TOP dřevostaveb oslovila nejvíce vás?