HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Dřevěný nábytek nebo umělecká socha?

Hledáte domů, do kanceláře nebo reprezentačních prostor netradiční a originální nábytek? Co si třeba pořídit dřevěnou „dynamickou sochu“? Americký sochař David Knopp si vynalezl vlastní metodu výroby uměleckého nábytku, kdy z překližky vyřezává fantastické abstraktní tvary. Jak probáhá roces výroby i výsledné dílo uvidíte ve videu níže.


Výrobky Davida Knoppa jsou spíše uměleckými sochami, které jakoby dodávaly pevnému dřevu povahu tekuté, plynulé vody. Jeho postup výroby je takový, že nejdříve z lepených překližek vytvoří „hrubou stavbu“ sochy. Pak slepené kusy dřeva obrousí. K výrobě a vizualizacím svých děl využívá moderní 3D technologie. Nové návrhy pro svá díla hledá v přírodě mezi rostoucími stromy. Sleduje jejich bizarní a neobvyklé tvary. Jak sochař přiznal, že tvorba jeho umění je pro něj velkým odpočinkem a jakýmsi únikem z reality. Dřevo je zkrátka nekonečný zdroj inspirace.

Pořídili byste si takový nábytek? Napište nám do diskuze, jak se vám tyto umělecké sochy líbí.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Petra Pacáková

Vydáno dne:
29.01.2018

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE