HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Dřevěný nábytek nebo umělecká socha?

Hledáte domů, do kanceláře nebo reprezentačních prostor netradiční a originální nábytek? Co si třeba pořídit dřevěnou „dynamickou sochu“? Americký sochař David Knopp si vynalezl vlastní metodu výroby uměleckého nábytku, kdy z překližky vyřezává fantastické abstraktní tvary. Jak probáhá roces výroby i výsledné dílo uvidíte ve videu níže.


Výrobky Davida Knoppa jsou spíše uměleckými sochami, které jakoby dodávaly pevnému dřevu povahu tekuté, plynulé vody. Jeho postup výroby je takový, že nejdříve z lepených překližek vytvoří „hrubou stavbu“ sochy. Pak slepené kusy dřeva obrousí. K výrobě a vizualizacím svých děl využívá moderní 3D technologie. Nové návrhy pro svá díla hledá v přírodě mezi rostoucími stromy. Sleduje jejich bizarní a neobvyklé tvary. Jak sochař přiznal, že tvorba jeho umění je pro něj velkým odpočinkem a jakýmsi únikem z reality. Dřevo je zkrátka nekonečný zdroj inspirace.

Pořídili byste si takový nábytek? Napište nám do diskuze, jak se vám tyto umělecké sochy líbí.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
29.01.2018

1

Křesla do obývacího pokoje: Fotogalerie, trendy, tipy, ceny

Jak a podle čeho vybrat křesla do obývacího pokoje? Zde se dozvíte kolik takové křeslo stojí a inspirujete se v bohaté fotogalerii.

Relaxační křeslo: 10 tipů pro zasloužený odpočinek

Vhodné relaxační křeslo vnese odpočinek i pohodu do vašich běžných dní. Máme tu pro vás tipy i obsáhlou fotogalerii pro inspiraci.

Video: Lavička z palet - ekologická, praktická i nápaditá!

Nábytek z palet je ekologickým hitem dnešní doby. Zkuste to taky a vyrobte si vlastní recyklovanou lavičku!

Vibrační bruska: Podle čeho ji vybrat

Renovujete doma nábytek? Potom ve své dílně oceníte vibrační brusku. Díky vibrační brusce snadno vytvoříte hladké plochy. Ukážeme vám, po jaké brusce sáhnout.

Video: Neuvěřitelné kruhové plastiky inspirované městem

Jedinečné dřevěné plastiky představují scenérii moderního města. James McNabb vytváří skulptury napodobující městské panorama, avšak v různých pohledech. Podívejte se na jeho unikátní techniku a tvorbu.

Video: Skládací nábytek, který jen tak někde neuvidíte

Placatý nábytek v obýváku nebo kuchyni? A vlastně proč ne. Podívejte se, kolik místa s ním ušetříte a jak snadno se používá.

Fotograf si postavil černou kostku uprostřed Londýna

Podívejte se, jak bydlí známý fotograf. Vysoce moderní a minimalistická dřevostavba uprostřed Londýna plní požadavky majitele na příjemné a funkční bydlení postavené s ohledem na životní prostředí.

Video: Neuvěřitelně schované tajné místnosti

Potřebujete pauzu? Potřebujete se na chvíli schovat před celým světem? Ve videu vám ukážeme ty nejvychytanější skryté a tajné místnosti!

Ekologická motorka, která má přírodní pohon i design

Motor, který pohání palivo z mořských řas, a k tomu motorka, která je vyrobená z břízy, korku a lnu. Sci-fi, nebo realita?

Vodovzdorná překližka – materiál, se kterým se setkáte nejen na dřevostavbě

O pojmu překližka už jste asi slyšeli. V následujícím článku si ale představíme vodovzdornou překližku a ukážeme si příklady jejího použití.