HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevěný bungalov s bazénem se stal dokonalým útočištěm před městským shonem

Život v centru města je velmi pohodlný a plný událostí. Všechno máte doslova po ruce. Pár minut na metro či tramvaj, všude kolem kavárny, restaurace a bary. Obchody všeho druhu v docházkové vzdálenosti a výběr kin či divadel na každý večer. Ale jednoho dne většina obyvatel velkoměsta zatouží po klidu a tichu. A rozhodne si najít malé útočiště k relaxaci a odpočinku.


Přízemní dřevěný domek nabízí relaxaci u bazénu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Joe Fletcher

Občas je dobré utéct i od toho, co máte rádi

To je přesně příběh matky a dcery, které žijí obě od narození v centru New Yorku, a přestože městský život a vše, co je s ním spojené, milují, zatoužily aspoň občas utéct do klidu a ticha přírody. „Mám ráda každodenní shon New Yorku, auta, metro, davy lidí směřující všemi směry. Ale po týdnu hluku a shonu potřebuji občas vypnout a jen si v klidu ležet a třeba číst knížku. A to je uprostřed velkoměsta plného různých zvuků téměř nemožné,“ říká Suzanne, jedna z majitelek krásného dřevěného bungalovu z našeho článku.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Joe Fletcher

Dřevěný bungalov byla jasná volba

Máma s dcerou se tedy dohodly, že si spolu pořídí malý domeček někde v přírodě. Dostatečně velký, aby tam mohly pobývat obě i s přítelem, či si pozvat nějaké přátele, a přesto tak malý, aby byl útulný i v případě, že jsou v něm pouze dva lidé. Od začátku věděly, že chtějí jednoduchou stavbu ze dřeva ve tvaru bungalovu. Co nejotevřenější a nejjednodušší půdorys s propojením s venkovní krajinou a co nejmenší ekologickou stopou.

Mohlo by vás zajímat: Moderní bungalov na stáří – 360° videoprohlídka domu

Ideální pozemek pro dostatek soukromí

Pozemek, na kterém bungalov stojí, je ideální pro klidné bydlení. Je dostatečně velký, takže domek může stát dost daleko od všech sousedů. Navíc je na něm spousta vzrostlých stromů, které zajišťují obyvatelkám dostatek soukromí. Pozemek nestojí úplně na samotě, a jelikož majitelky chtěly hodně otevřený interiér, který bude nicméně ukrytý před zraky sousedů, obehnaly zadní část pozemku dva metry vysokou zdí.

Mohlo by vás zajímat: Bungalov 3+kk – přehled nejoblíbenějších českých projektů

Obývací pokoj je přímo propojený terasou s bazénem

Bungalov je rozdělen do tří částí o různých velikostech a různé otevřenosti a propojenosti s venkovním prostředím. Největší část tvoří obývací pokoj, který má jednu celou stěnu prosklenou posuvnými dveřmi. Dveře se dají celé odsunout na jednu stranu a tím se celá stěna otevře a prostor se propojí s exteriérem. Přímo před posuvnými dveřmi jsou schody z terasy, které vedou k bazénu a relaxačnímu prostoru u něj. Právě bazén tvoří dominantu celého pozemku, je přímo propojen s bungalovem díky rozlehlé terase a je na něj vidět ze všech pokojů. Prostřední částí je kuchyně a jídelna, které jsou plně otevřeným prostorem, dokonce i střecha nad jídelnou a kuchyní je prosklená. Sklo je položeno na dřevěné konstrukci, takže působí pořád přirozeně. Poslední část domu je tvořena ložnicí, která zároveň slouží jako relaxační a meditační pokoj, protože obě majitelky se aktivně věnují józe. Prohlédněte si jejich krásné víkendové sídlo v naší fotogalerii.

Design vystavěný na kontrastech

Design celého bungalovu je vystavěn na kontrastech. Uzavřené a otevřené prostory, světlé a tmavé části, soukromé a společné místnosti. Jednoduchý prostor s jednoduchým konceptem. Už na začátku procesu navrhování domku majitelky věděly, že chtějí, aby velmi tmavý exteriér kontrastoval se světlou strukturou lehkých dřevěných mříží, terasou a světlými interiéry. Za důležité také považovaly použití pouze přírodních materiálů, které budou v souladu s okolní krajinou. Tmavý cypřiš poskytuje ideální barevný kontrast a textura materiálu si krásně hraje s měnícím se přirozeným světlem po celé roční období. „Těšíme se na to, jak bude náš domek postupně stárnout a tím stále více zapadat do okolního prostředí. Věříme, že nám poskytne přesně ten klid a odpočinek, který hledáme,“ dodává Suzanne.

Zdroj informací: genassembly.com

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
09.06.2020

Photocredit: Joe Fletcher

4

Dřevostavby do 2 milionů – menší bungalov na klíč

Pokud máte limit 2 miliony, nekupujte dřevostavbu za 1,99 milionu. Proč?

Dřevostavby jako bungalovy: Proč je to výhodné?

Proč je výhodné stavět dřevostavby jako bungalovy? Odpověď v příspěvku

Dřevěné bazény na zahradu svépomocí, jak na to?

Máte zahradu a uvažujete o dřevěném bazénu? Dozvíte se druhy konstrukcí, cenu bazénových folií, i jestli je lepší kartušová nebo písková filtrace.

Brazilský DJ zrekonstruoval bungalov na rezidenci. Má šest koupelen a strom uprostřed domu

Tradiční bungalov v klasické zástavbě byl zrekonstruován od hlavy až k patě. Z nevýrazné bílé budovy vznikla luxusní rezidence s dřevěnými obklady a velkými černými plochami, která je propojená se zahradou. Navštivte s námi MV House.

Moderní bungalov na tradiční farmě? Posuďte sami, jak se architektům povedl

Je možné postavit moderní vzdušný bungalov na tradiční farmě v jižní Anglii? Přečtěte si náš článek a posuďte sami, jak se architektům podařilo skloubit staré s novým.

Dvojbungalov ze dřeva – virtuální prohlídka s 360° videem

Jak řešit dvougenerační bydlení v dnešní moderní době? Nechte se inspirovat touto dřevostavbou. Pojďte ji s námi virtuálně navštívit a prohlédnout si ji z perspektivy 360 stupňů.

Atriový bungalov jako dokonalé propojení venkovního a vnitřního prostoru

Atriový bungalov je ideálním řešením pro ty, kteří milují otevřené domy, ale zároveň nemají rádi, když jim sousedé koukají do talíře. Prohlédněte si tento dům skrytý mezi borovicemi.

Bungalov pro velkou rodinu – zvenku tradiční, uvnitř inteligentní

Navštívili jsme nově postavený prostorný bungalov 5+kk pro početnou rodinu ve středních Čechách. Jeho vzhled je tradiční, uvnitř však překvapí moderními technologiemi. Přečtěte si rozhovor s majiteli – Lucií a Markem.

Manželé si vylepšili levný zahradní bazén, a ještě na tom ušetřili. Máme pro vás návod

Přinášíme vám návod na výrobu dřevěného bazénu svépomocí. V článku najdete postup krok za krokem, cenovou kalkulaci a podrobnou fotogalerii.

Bazén z palet svépomocí za hubičku. Podívejte se, co se ukrývá v jeho stěně

Čtenář Jakub si vyrobil luxusní bazén ze starých palet a dřevěných latí. Podívejte se, jak se mu to povedlo a na kolik ho bazén vyšel.