HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Černo-bílé bydlení: vyvolává pocit elegance, čistoty a vytříbeného vkusu

Je tomu tak všude. Trendy se neustále mění a vyvíjejí. Jinak tomu není ani co se bydlení týče. Ať už se ale trendy mění jakkoliv, jedno zůstává stále stejné. A to užití černé a bílé barvy v interiéru. Ač jsou tyto barvy na opačných koncích barevného spektra, mohou vypadat skvěle i spolu. Nevěříte? Přesvědčte se. V dnešním článku načerpáte inspiraci na to, jak si zařídit interiér v kombinaci černé a bílé.


Černo-bílý interiér
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Pixabay

Vyberte si primární barvu

Vznešení, tajemná i elegantní. Přesně taková je kombinace černé a bílé barvy v interiéru. Ačkoliv se jedná o poměrně vysoce kontrastní kombinaci, nebudete litovat. Ze všeho nejdříve si určete, která z těchto dvou barev bude využita více. Pokud u vás převládají spíše menší prostory, vsaďte na bílou. Bílá barva má tu moc opticky zvětšovat prostor, prosvětlit jej a tvořit dokonalý podklad pro jinak výraznější kousky. Pokud máte větší domácnost, která je dobře prosvětlena velkými okny, může převládat i černá. Na černé barvě dobře vyniknou i různé vzory. Obě tyto barvy jsou vhodné jak na podlahu, tak i na stěnu. V případě, že se vám nelíbí klasická černá, mohla by vás potěšit barva antracitu.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Pixabay, tommerton2010, TheBetterDay

Luxus, nebo pohodlí?

Další věcí, kterou si musíme promyslet, je to, zda se má jednat o útulnější domácnost, nebo zda vsadíte pocit luxusu. Pokud toužíte po domáckém prostředí, je pro vás vhodnější matná kombinace, pro vytvoření elegantního a na první pohled luxusního domova neuškodí špetka lesku. Dobrými materiály, které se k těmto barvám hodí, jsou sklo, kov a dřevo s kamenem. Při používání skla a kovu však postupujte s mírou, aby se nestalo, že vytvoříte neosobní bydlení, ve kterém se budete cítit nesví.

Vše zjemněte doplňky

Pokud je na vás černo-bílá kombinace příliš ostrá, můžete ji zjemnit. A to za použití dřeva. Právě dřevo zjemní celkový pohled na jednotlivé pokoje. Na druhou stranu, na pozadí černé a bílé krásně vynikne. K oživení pak pracujte s doplňky. Velmi dobře může fungovat zeleň s květinami. To, zda se bude jednat o živé či umělé, záleží jen na vaší trpělivosti. Dalším doplňkem mohou být různé textilie. Ať už jde o závěsy, přehozy, polštáře či povlečení. V neposlední řadě můžete využít i nejrůznější obrázky či drobné dekorace, které postavíte na komodu či jiný nábytek. 

Černo-bílá kombinace v různých místnostech

Předsíň

Zde buďte spíše střízlivější. Aby nebyla vaše předsíň či chodba ponurá, volte černou pouze na doplňky či na podlahu.

Kuchyň

Kuchyně v černé a bílé jsou v současnosti velmi oblíbené. Je jen na vás, zda zvolíte jen jednu z barev nebo obě. Velmi dobře může jejich kombinace vypadat s pracovní deskou v hnědé barvě.

Obývací pokoj

Tak jako u kuchyně, i obývací pokoj snese kombinaci černé s bílou bravurně. Takto zařízený pokoj bude vypadat stylově a elegantně. Klidně můžete nést obývák spíše do bíla a kuchyni v černé. Anebo naopak. Můžete si dovolit černé stěny, nábytek, ale i pohovku. Buďte kreativní... Pro inspiraci můžete nahlédnout do naší fotogalerie.

Ložnice

Do ložnice se černo-bílá kombinace hodí zejména ve formě textilií, a to třeba závěsy, povlečení, prostěradlo či polštáře v těchto barvách. Jde o vkusnou součást ložnice, která však nebude na pohled nijak tvrdá a neosobní.

Dětský pokoj

Na první pohled zcela nepředstavitelná kombinace, která se do dětského pokoje zkrátka nehodí. Když se ale zamyslíme, například skandinávské pokojíčky jsou doslova kouzelné. A přitom pracují i s těmito dvěma barvami. Pokud to nepřeženete a černou a bílou citlivě doplníte veselou barvičkou, vytvoříte svým potomkům pokoj snů.

Koupelna

V koupelnách nemusíte mít černou barvu jen ve formě ručníků či košíků na kosmetiku. V současnosti si můžete pořídit i vkusné černé umyvadlo, toaletu nebo vanu. Záleží jen na vaší odvaze, vkusu, ale i smyslu pro detail.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
12.10.2019

Photocredit: Pixabay

2

Mohlo by Vás zajímat: