HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Černo-bílé bydlení: vyvolává pocit elegance, čistoty a vytříbeného vkusu

Je tomu tak všude. Trendy se neustále mění a vyvíjejí. Jinak tomu není ani co se bydlení týče. Ať už se ale trendy mění jakkoliv, jedno zůstává stále stejné. A to užití černé a bílé barvy v interiéru. Ač jsou tyto barvy na opačných koncích barevného spektra, mohou vypadat skvěle i spolu. Nevěříte? Přesvědčte se. V dnešním článku načerpáte inspiraci na to, jak si zařídit interiér v kombinaci černé a bílé.


Černo-bílý interiér
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Pixabay

Vyberte si primární barvu

Vznešení, tajemná i elegantní. Přesně taková je kombinace černé a bílé barvy v interiéru. Ačkoliv se jedná o poměrně vysoce kontrastní kombinaci, nebudete litovat. Ze všeho nejdříve si určete, která z těchto dvou barev bude využita více. Pokud u vás převládají spíše menší prostory, vsaďte na bílou. Bílá barva má tu moc opticky zvětšovat prostor, prosvětlit jej a tvořit dokonalý podklad pro jinak výraznější kousky. Pokud máte větší domácnost, která je dobře prosvětlena velkými okny, může převládat i černá. Na černé barvě dobře vyniknou i různé vzory. Obě tyto barvy jsou vhodné jak na podlahu, tak i na stěnu. V případě, že se vám nelíbí klasická černá, mohla by vás potěšit barva antracitu.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Pixabay, tommerton2010, TheBetterDay

Luxus, nebo pohodlí?

Další věcí, kterou si musíme promyslet, je to, zda se má jednat o útulnější domácnost, nebo zda vsadíte pocit luxusu. Pokud toužíte po domáckém prostředí, je pro vás vhodnější matná kombinace, pro vytvoření elegantního a na první pohled luxusního domova neuškodí špetka lesku. Dobrými materiály, které se k těmto barvám hodí, jsou sklo, kov a dřevo s kamenem. Při používání skla a kovu však postupujte s mírou, aby se nestalo, že vytvoříte neosobní bydlení, ve kterém se budete cítit nesví.

Vše zjemněte doplňky

Pokud je na vás černo-bílá kombinace příliš ostrá, můžete ji zjemnit. A to za použití dřeva. Právě dřevo zjemní celkový pohled na jednotlivé pokoje. Na druhou stranu, na pozadí černé a bílé krásně vynikne. K oživení pak pracujte s doplňky. Velmi dobře může fungovat zeleň s květinami. To, zda se bude jednat o živé či umělé, záleží jen na vaší trpělivosti. Dalším doplňkem mohou být různé textilie. Ať už jde o závěsy, přehozy, polštáře či povlečení. V neposlední řadě můžete využít i nejrůznější obrázky či drobné dekorace, které postavíte na komodu či jiný nábytek. 

Černo-bílá kombinace v různých místnostech

Předsíň

Zde buďte spíše střízlivější. Aby nebyla vaše předsíň či chodba ponurá, volte černou pouze na doplňky či na podlahu.

Kuchyň

Kuchyně v černé a bílé jsou v současnosti velmi oblíbené. Je jen na vás, zda zvolíte jen jednu z barev nebo obě. Velmi dobře může jejich kombinace vypadat s pracovní deskou v hnědé barvě.

Obývací pokoj

Tak jako u kuchyně, i obývací pokoj snese kombinaci černé s bílou bravurně. Takto zařízený pokoj bude vypadat stylově a elegantně. Klidně můžete nést obývák spíše do bíla a kuchyni v černé. Anebo naopak. Můžete si dovolit černé stěny, nábytek, ale i pohovku. Buďte kreativní... Pro inspiraci můžete nahlédnout do naší fotogalerie.

Ložnice

Do ložnice se černo-bílá kombinace hodí zejména ve formě textilií, a to třeba závěsy, povlečení, prostěradlo či polštáře v těchto barvách. Jde o vkusnou součást ložnice, která však nebude na pohled nijak tvrdá a neosobní.

Dětský pokoj

Na první pohled zcela nepředstavitelná kombinace, která se do dětského pokoje zkrátka nehodí. Když se ale zamyslíme, například skandinávské pokojíčky jsou doslova kouzelné. A přitom pracují i s těmito dvěma barvami. Pokud to nepřeženete a černou a bílou citlivě doplníte veselou barvičkou, vytvoříte svým potomkům pokoj snů.

Koupelna

V koupelnách nemusíte mít černou barvu jen ve formě ručníků či košíků na kosmetiku. V současnosti si můžete pořídit i vkusné černé umyvadlo, toaletu nebo vanu. Záleží jen na vaší odvaze, vkusu, ale i smyslu pro detail.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Nikola Zatloukalová
redaktorka a blogerka

Vydáno dne:
12.10.2019

Photocredit: Pixabay

2

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE