HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Jungle styl aneb když se interiér inspiruje přírodou

V dřívějších dobách se lidé stěhovali spíše do měst, v současnosti dávají přednost bydlení v přírodě, avšak bez ztrát, co se komfortu týče. Tomuto způsobu života skvěle vyhovuje bydlení v okrajových částech měst, kde je klid, ale i dostatečná blízkost městských služeb. Ne každý má však tu možnost bydlet v srdci přírody. Právě pro vás je vhodné bydlení v jungle stylu.


Jungle bydlení
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Milujete přírodu, ale nemáte možnost v ní bydlet? Nelíbí se vám interiér vašeho bytu či domu v centru, protože byste jej rádi vyměnili za místo plné zeleně a klidu? Není problém. Zkuste si svůj domov zařídit ve stylovém urban jungle stylu, který vás během okamžiku přenese doprostřed tropické jungle. Pro bohatou inspiraci nahlédněte do naší fotogalerie.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, DomSolncaWOOD, Sara Toufali

Jungle interiér je plný barev i života

Správná tropická jungle je plná života. I proto není tento interiérový styl fádní a bez života, nýbrž  hýří spoustou barev. A to není všechno. Jungle je i hezky voňavá a plná nejrůznějších kombinací – co se týče tvarů, barev, ale i zmíněných vůní. Není nic snazšího, než si takovou oázu vytvořit i u sebe doma. Co se týče barev, na prvním místě je jistě zelená, spousta zelené. Tu pak můžete kombinovat s dalšími výraznými barvami, jako je například růžová, modrá, tyrkysová, oranžová, žlutá či červená. Jen si představte, kolik barev má třeba papoušek. Při zařizování jungle bydlení se však nemusíte omezovat jen na klasickou kombinaci dvou až tří barev, naopak je můžete kombinovat všechny dohromady.

Nezapomínejte ani na tropické vzory

Abyste docílili toho, že se budete cítili jako v tropické jungli, použijte ve svém domově správné vzory. A to buď ve formě zelených rostlin, které jsou naprostým „must-have“ kouskem, nebo dekoracemi, na kterých budou tyto vzory použity. Dobře může vypadat i stěna, na které bude výmalba s jungle vzorem.

Zeleň jako základ každého jungle bydlení

Základem každého jungle interiéru by měly být rostliny. A je jen na vás, zda zvolíte ty živé nebo umělé – případně jejich kombinaci. Velmi hezky mohou vypadat zejména monstery, ty jsou bohužel ale jedovaté. Do svého interiéru je však můžete vnést i formou obrazu či malby. Ze živých rostlin pak volte mezi palmami, kaktusy, citrusy, fíkusy, ale i kapradinami. Každá zelená se počítá. V místech, kde nechcete mít živé rostliny, volte ty umělé. Zde však dbejte na to, aby byly kvalitní a s živými k nerozeznání. Spoustu inspirace můžete načerpat v naší fotogalerii.

Tapety, ale i polštáře. Aneb nezapomínejte na dekroace

Co se týče dekorací, chybu neuděláte se vzorovanou tapetou, zdobeným kuchyňských nádobím, lampou, lustrem, ale třeba i stolky. Nezapomínejte ani na textilie, ty totiž dotváří celkovou atmosféru každého domova. Tyto textilie mohou mít nejrůznější potisky. Od těch rostlinných po barevné. Můžete je do svého domova vnést ve formě přehozů, dek, povlečení, závěsů, ale i polštářů. Dobře může vypadat i ratanový nábytek a dekorace z přírodních materiálů.

Pokud máte strach z přehnané barevnosti, můžete vyzkoušet střídměji zařízený interiér, kdy můžete za nejvýraznější prvek považovat stěny s jungle výmalbou. Tu pak stačí doplnit nábytkem neutrálních barev, trochou zeleně a dekoracemi v růžové, béžové, hnědé, ale třeba i zelené barvě.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
28.08.2019

Photocredit: Shutterstock

2

Mobilní dřevostavby jsou zajímavý hack

Mobilní dřevostavby představují např. v USA určitý životní styl

Loftová postel aneb jak doma stylově ušetřit místo

Inspirujte se v článku s foto návodem, jak si vlastnoručně smontovat loftovou (vyvýšenou) postel ze dřeva. Díky této posteli se budete cítit, jako byste spali na obláčku, a zároveň ušetříte spoustu užitného prostoru v místnosti.

Boho styl: originální bydlení pro všechny, kteří nefandí minimalismu

Styl boho chic je žhavým trendem a příjemnou alternativou minimalismu v interiéru. Inspirujte se jím a dopřejte svému interiéru svěží nádech osobitosti.

Jak zařídit byt pro chlapa, který má styl?

Už vás nebaví načančané pokoje s pastelovými polštáři a květinovými vzory? Možná je ten pravý čas podívat se, jak vypadá typicky pánský interiér.

Domek ve stylu 30. let vás na chvíli zbaví starostí

Útulný renovovaný domek z 30. let minulého století vás během chvilky přenese do jiného světa, ve kterém vládne jen klid a pohoda.

Moderní, nespoutaný a extravagantní. Takový je italský styl bydlení.

Moderní, nespoutané, až lehce extravagantní. Přesně takové je italské bydlení, jehož cílem je navodit v obyvatelích pocit pohody. Zajímá vás, jak můžete vnést špetku Itálie i do svého domova?

Provensálský styl bydlení – to není jen levandule, bílá patina a pastelové tóny

Provensálský styl bydlení je nesmírně populární. A není to jen levandule a pastelové tóny. Jak vytvořit Provence styl u vás doma? Přinášíme pár tipů.

Černo-bílé bydlení: vyvolává pocit elegance, čistoty a vytříbeného vkusu

Černá a bílá jsou velmi oblíbené v mnohých domovech. Zkusili jste však tyto barvy zkombinovat? Podívejte se na inspiraci v našem článku.

7 tipů, jak nepropadnout strachu a depresi po nastěhování do nového domova

Přestěhovali jste se do vysněného domova, ale spíše než radost pociťujete depresi a strach? Poradíme vám, jak s tím bojovat.

Nízkonákladová dřevostavba se stala dokonalým útočištěm pro mladou rodinu

Moderní rodinný dům je dokonalým propojením všech důležitých aspektů u stavby: Je krásný, nízkonákladový a šetrný k životnímu prostředí. Prohlédněte si ho zblízka.