HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Moderní bytové interiéry: Fotogalerie plná inspirace

Moderní bytové interiéry se v posledních letech jednoznačně ubírají směrem k čistotě, jednoduchosti a vzdušnosti. Ukážeme vám konkrétní příklady realizací různých částí bytových interiérů. Tyto novinky jednoznačně určují i trend v rodinných domech. Co se mohou rodinné domy naučit od bytových interiérů? To se dozvíte v tomto článku.


Moderní bytový interiér
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Moderní interiéry = konec obývákových stěn a vitrínek s broušeným sklem

Moderní bytový interiér si mnoho lidí spojuje s nefunkčním designem. Je pravda, že pokud máte malé děti, tak si asi nepořídíte skleněnou desku stolu s ostrými hranami. Nejde o to mít byt jako vystřižený z první stránky designového magazínu, avšak je možné se jednotlivými prvky zajímavě inspirovat.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Brigitte, Rexta

Hlavní myšlenkou moderních interiérů je jednoduchost a čistota. V bytech je často požadován ještě třetí rozměr a to nápaditost, jak pracovat na malém půdoryse a přitom umožnit obyvatelům co největší komfort, dostatečné úložné prostory a dobrý pocit ze samotného prostoru. Zadání to není jednoduché, ale pokud se o to nebudeme alespoň snažit, budou v bytech zůstávat nefunkční obývákové stěny s hloupě řešenou dispozicí dalšího nábytku.

Bude Vás zajímat: Obývací pokoje: Fotogalerie, inspirace, trendy

Ostrůvky v kuchyních a kreativní dětské pokoje

V moderních interiérech se často setkáte s ostrůvkem místo kuchyňské linky a přímým propojením s obývacím pokojem. Toto řešení má mnoho odpůrců (nebudu si přece smrdět v obýváku) na druhou stranu umožňuje skutečné spojení prostoru a pokud ho ještě není ani dohromady příliš moc, je to často jediné řešení, které daný byt či dům umožňuje. Podívejte se do této fotogalerie: Moderní i rustikální kuchyně: Fotogalerie plná inspirace

V dětských pokojích je v moderních interiérech snaha o co největší rozvoj kreativity při návrhu menších či odrostlejších pokojů s důrazem na dostatek úložných prostor a kvalitní prostředí pro studium i zábavu.

Čtete dále: Dětské pokoje: Inspirace a fotogalerie

Moderní interiéry v rodinných domech

Pokud řešíte interiér rodinného domu a ne bytu, určitě si fotogalerii alespoň projděte, protože obsahuje zajímavá a chytrá řešení pro malé prostory. Díky modernímu interiéru totiž můžete ušetřit i desítky metrů čtverečních a stovky tisíc korun investice do vašeho nového domu.

Modulární nábytek

Modulární nábytek je jedním z žhavých moderních trendů. Jedná se o různé typy tvarových i materiálových modulů, které se různými způsoby dají spojovat, kombinovat a vytvářet z nich mnoho variant využití. Jedná se o velice variabilní typ nábytku, který se hodí nejen do minimalistických a moderních interiérů.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
04.11.2014

Photocredit: Shutterstock

6

Moderní i rustikální kuchyně: Fotogalerie plná inspirace

Kuchyně je centrem každého bytu nebo domu. Setkává se v ní celá rodina

Obývací pokoje: Fotogalerie, inspirace, trendy

Řešíte jak vybrat nábytek, osvětlení nebo křesla do vašeho obývacího pokoje?

Ložnice: Inspirace a fotogalerie pro moderní ložnice

Hledáte inspiraci pro zařízení vaší ložnice? Jaké použít barvy

Linoleum: Vzorník, ceník a fotogalerie

Zajímá Vás linoleum, jeho ceny, vzorník a rády byste viděli fotogalerii

Postel z masivu představuje kvalitu: 7 kroků pro její správný výběr

Vybíráte novou postel? Postel z masivu je určitě správnou volbou. Podívejte se na 7 kroků, které vám pomohou.

Ověřené tipy, jak přifouknout malý byt

Jak zařídit malý byt, aby mohl plnohodnotně konkurovat větším bytům? Stačí porozumět radám interiérových architektů a můžete se místo do tmavého kutlochu vracet do příjemného a pohodlného interiéru. Přinášíme vám souhrn ověřených rad, jak vyzrát na malý byt.

Vše, co potřebujete vědět o hygge, dánském receptu na štěstí

Chcete si vytvořit interiér, který ve vás bude vyvolávat pohodu a spokojenost? Inspirujte se naším článkem a vytvořte si bydlení ve stylu dánského hygge.

Dřevěný design vytváří příjemnou atmosféru seniorům i studentům

Belgické zdravotnické školicí středisko vsadilo na dřevěný interiér a otevřený prostor. Studenti i klienti si změnu chválí. Jak tento speciální dřevěný nábytek funguje?

Nábytek z palet: tipy jak si levně a originálně vybavit byt

Chcete si vybavit byt a máte hluboko do kapsy? Máme pro vás řešení. Stačí několik dřevěných palet a zařídíte si celou domácnost.

Video: Neuvěřitelně schované tajné místnosti

Potřebujete pauzu? Potřebujete se na chvíli schovat před celým světem? Ve videu vám ukážeme ty nejvychytanější skryté a tajné místnosti!