HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Domek ve stylu 30. let vás na chvíli zbaví starostí

Některé domky mají přímo osobité kouzlo. Na první pohled z nich vyzařuje klid, pohoda, útulnost a harmonie. Velkou roli v tom hraje samozřejmě lokalita, se kterou musí domek souznít a dokonale do ní zapadnout. Ale to pravé kouzlo vytváří spousta malých detailů, jako jsou: volba materiálů a barev, světlo či poloha stavby. A aby vznikl opravdu harmonický domov, chce to i trochu štěstí. To rozhodně měli majitelé plážového domku ze 30. let minulého století, když se jej rozhodli zrenovovat.


Luxusní renovovaný plážový domek stojí na vysokém útesu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Kouzelná 30. léta

Starý plážový domek se nachází na jihovýchodním pobřeží Anglie a stojí jen pár set metrů od pláže. Byl postaven už ve 30. letech minulého století a svým majitelům vždy sloužil pouze k rekreaci. Dědil se z generace na generaci, až se dostal do rukou současným majitelům. A ti se rozhodli ho po dlouhých letech pouze nezbytné údržby kompletně zrenovovat. Nechtěli ale vytvořit moderní rekreační domek, který by ztratil své osobité kouzlo stavby 30. let. Jejich přáním bylo zachovat styl minulého století, pouze mu dát nový lesk. Vše mělo zůstat tak, jak bylo doteď, včetně materiálů a barev. Prohlédněte si celý domek s osobitým interiérem ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Zachování autenticity

Rekonstrukce nakonec nebyla tak jednoduchá, jak to zpočátku vypadalo. Domek včetně plotu a terasy je celý postavený ze dřeva. Některé kusy dřeva už nebyly v nejlepší kondici a bylo potřeba je vyměnit. Aby si domek zachovat svoji patinu a nebyly zatěžovány okolní lesy, byly použity recyklované desky a trámy z polorozpadlých domů v okolí. Exteriér domku, zábradlí kolem terasy i plot kolem celého pozemku byly natřeny bílou barvou, která dřevu dodala nejen svěžest, ale také ochranu proti vlhkému mořskému větru. Široké a dlouhé desky, které tvoří terasu, si zachovaly svoji patinu sto let starého dřeva.

Klasický šarm dodává interiéru na útulnosti

Za stejných desek, pouze natřených světlým lakem, který je chrání před opotřebením, jsou vyrobeny všechny podlahy v domě a také některé stěny. Zbytek stěn je z tenčích latí natřených stejně jako exteriér na bílo. Kombinace jemných bílých latí a hrubých desek dává interiéru přídech rustikálnosti a osobitosti. Všechny místnosti jsou zařízeny s klasickým šarmem a ukazují, že dům nemusí být nutně zařízen moderním nábytkem a vybavením, aby působil luxusním dojmem. Kombinace světlých barev, renovovaného nábytku a všudypřítomného světla vytvářejí neopakovatelnou atmosféru.

Restaurovaný nábytek dotváří atmosféru

Obývací pokoj je největší místností domu. Jedna jeho stěna je kompletně prosklená a otevírá se na terasu, která je součástí menší zahrady. V létě je tak tento prostor propojen s venkovním. Za chladnějších dnů či večer se můžete pohodlně usadit do křesel a pohovek a u klasického krbu na dřevo si vychutnávat výhledy na okolí a útulnou atmosféru domku. Obývací pokoj je propojen s jídelnou a menší kuchyňkou. Kuchyň i jídelna jsou vybaveny restaurovaným nábytkem: tradiční lavicí, masivním jídelním stolem a klasickými židlemi.

Místo na spaní pro celou rodinu

Jelikož domek slouží především k rekreaci a trávení volného času jak majitelů, tak jejich přátel či příbuzných, má dostatek místa na spaní. Hlavní ložnice je vybavena manželskou postelí a zařízena v příjemných zemitých tónech. Další ložnice jsou už určeny návštěvám, jedna s dvěma samostatnými postelemi, druhá dokonce se dvěma palandami, které ocení především děti. Domek má kromě hlavní koupelny se sprchou a vanou také samostatné WC.

Stoprocentní relaxace

„Velice rádi přijíždíme do našeho plážového domku. V momentě, kdy projdeme dveřmi, cítíme, jak všechny naše starosti a problémy mizí. Světlý interiér, vysoké stropy a přírodní materiály všude kolem vytvářejí tak příjemné a útulné prostředí, že se najednou cítíte tisíc kilometrů daleko od všeho špatného a nepříjemného“, říká majitelka. Její domek si můžete prohlédnout zblízka ve fotogalerii.

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
29.04.2019

Photocredit: Images Unique Home Stays

4

Jak se žije v tradičním malém domku nad pláží, kde migrují velryby?

Pozorovat z terasy migrující velryby nebo pasoucí se losy můžou obyvatelé malého tradičního domku, který stojí nad pláží nejvýchodnějšího kanadského ostrova.

Idylický plážový domek jako stvořený pro romantiku

Kdo by nechtěl aspoň pár dní bydlet v krásném idylickém domečku na útesu nad pláží? Malá chatka v námořnickém stylu je jako stvořená pro romantiku.

Užijte si digitální detox a dokonalý relax v chatě uprostřed lesa

Jedině chata, ke které ani nevede cesta, dokáže zajistit úplnou relaxaci a digitální detox. Dokázali byste v ní strávit pár dní?

Dřevěnou chatu postavil na přání majitelů ručně místní řemeslník

Dřevěná chatička, kterou postavil ručně místní řemeslník, poskytuje dost prostoru celé rodině. A pro případné návštěvy je tu zařízená maringotka. Zveme vás na návštěvu.

Neobyčejná malá prázdninová chata na louce u lesa

Neobyčejná prázdninová chatka stojící na louce u lesa vás v okamžiku přenese z hluku velkoměsta do uklidňujícího ticha okolního lesa. Navštivte ji dnes s námi a načerpejte inspiraci.

Jungle styl aneb když se interiér inspiruje přírodou

Bydlíte ve městě, ale milujete přírodu? Přeneste se do tropů díky vkusnému bydlení v urban jungle stylu, který vás chytí za srdce.

Černo-bílé bydlení: vyvolává pocit elegance, čistoty a vytříbeného vkusu

Černá a bílá jsou velmi oblíbené v mnohých domovech. Zkusili jste však tyto barvy zkombinovat? Podívejte se na inspiraci v našem článku.

Dovolená v Chorvatsku jinak – přímořské bungalovy šetrné k životnímu prostředí

Nekomplikovaný přístup, v rámci kterého vzniká dřevostavba z předchystaných prefabrikátů, má minimální uhlíkovou stopu. Prohlédněte si plážové eko domky v Chorvatsku.

Mini domek „Toulavá kočka“ uchvátí prosluněným interiérem a výhledem na hvězdy

Jak do malého domku dostat co nejvíce slunečního světla? A co majitele vedlo k tomu pojmenovat svůj domov podle toulavé kočky?

Domek, ve kterém se všechno dění točí kolem kuchyně

Design domku ukrytého mezi vzrostlými stromy je jako vystřižený z 50. let minulého století, kdy se vše točilo kolem kuchyně.