HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevostavby v Brně poprvé samostatně

Veletrh Dřevo a stavby Brno se bude konat 23. - 27. dubna 2013, ve stejném termínu jako nejznámější stavební veletrh u nás tedy IBF. Stane se tato výstava dřevostaveb významnou konkurencí té pražské? Můžeme očekávat větší zájem o celou akci ze strany dřevostavitelů, než když v Brně tento samostatný veletrh nebyl? Co vůbec vedlo pořadatele k oštěpení dřevostaveb od IBF? Na tyto a mnohé další otázky se pokusíme najít odpověď v tomto příspěvku.

Výstaviště brno Dřevostavby

Dřevostavitelské firmy dříve vystavovali i na stavebním veletrhu IBF, většina z nich však postupem času koncentrovala síly hlavně na výstavu do Prahy. Čím to, že se dřevostavbám vedle Ytongu a Porothermu příliš nelíbilo? Vždyť tam byla z hlediska firem zabývajících se dřevostavbami menší konkurence. A proč vůbec oddělovat veletrh s dřevostavbami od ostatních staveb? Dřevostavba neznamená o nic méně stavba než ta betonová nebo cihlová…

Bude Vás zajímat: Mobilní dřevostavy

Zkusme se na to podívat z hlediska čísel: Ještě před pár lety byly dřevostavby u nás výrazně válcovány jinými způsoby výstavby. V České republice se podíl novostaveb rodinných domků realizovaných jako dřevostavby stěží přibližuje deseti procentům, což je v porovnání se zahraničím „stále málo“. Většina návštěvníků Stavebních veletrhů tedy jako by byla předem rozhodnuta, z čeho bude svůj dům stavět, nebo jen hledala argumenty, proč si dřevostavbu nepostavit. Vystavovatelé tak trávili hodně času odpovídáním na opakující se otázky, jestli dřevostavbu neodnese vítr nebo krtci.

Bude Vás zajímat: 5 nevýhod dřevostaveb a moje odpovědi na ně

Když pak tuto nikdy nekončící argumentační polemiku vystavovatelé srovnali se specializovaným veletrhem na dřevostavby, asi jim došly síly a důvody, proč nevystavovat tam, kde chtějí lidé stavět ze dřeva. Na veletrhu o dřevostavbách se dnes snad nikdo neptá jednotlivých firem, proč jsou dřevostavby horší nebo lepší, ale konečně se ptají na otázky typu: Proč bych si měl dřevostavbu postavit právě s vámi? nebo Jakým způsobem stavíte dřevostavby v Brně vy? Asi v tom všichni vidíme jasný rozdíl.

Proto asi pořadatelé brněnských veletrhů na základě předchozích zkušeností (v kombinaci se stále se zvyšujícím zájmem o dřevostavby) zvolili novou strategii a vytvořili samostatný veletrh Dřevo a stavby Brno. Nový veletrh jistě vzbudí zájem dřevostavitelských vystavovatelů i návštěvníků, pro které je pražský veletrh přece jen trochu z ruky. Jaký zájem vzbudí u návštěvníků, to se budeme muset nechat překvapit až na místě.

Půjdete se podívat v dubnu na brněnské výstaviště? Přijďte si promluvit s firmami, které vás zajímají, a které jste doposud znali jen z webu, nebo se stavte pro kousek dřevěné inspirace. To vše bude nabízet veletrh Dřevo a stavby Brno, kterému je Dřevostavitel jedním z hlavních mediálních partnerů.

Přemýšlíte, které z firem zabývajících se dřevostavbami, oslovit? Jejich kompletní seznam najdete zde a vyhledat je můžete například jednoduchým zadáním své adresy nebo jména firmy.

V případě, že vám jde zhlavně o firmy z Brna a okolí, přípravili jsme pro vás samostatný příspěvek Dřevostavby Brno.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
19.03.2013

2

Kdo vám v Brně postaví dřevostavbu

Kdo vám v Brně dřevostavbu postaví? Jaké zajímavé dřevostavby v Brně najdete?