HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Kdo vám v Brně postaví dřevostavbu

V Brně a jeho blízkém okolí staví dřevostavby přes 20 firem. Kteří dřevostavitelé to jsou, jak je najdete a co zajímavého Brno z oblasti dřevostaveb nabízí, se dozvíte v tomto článku. Poradíme i jaká kritéria byste měli při výběru firmy zvážit.

Dřevostavby Brno mapa

Pokud jste se rozhodli pro stavbu dřevostavby s lokální brněnskou firmou, je to jistě výhodné z hlediska komunikace, dopravy a dalších aspektů souvisejících se stavbou dřevostavby. Další kritéria podle kterých lze vybírat firmu, aby vyhovovala požadavkům, které na vaši dřevostavbu kladete, můžete zjistit v tomto souvisejícím článku.

V interaktivní mapě naleznete firmy, které mají sídlo v Brně, ale naleznete zde rovněž dřevostavitele z celé České republiky. V katalogu firem v části dřevostavby Brno najdete podrobný seznam dřevostavitelů pro danou oblast, jejich reference a hodnocení i to, jak se k nim z vaší aktuální polohy dostat.

Bude Vás zajímat: Levné dřevostavby


[mapa:Brno]

V případě, že již máte nějaké firmy vytipované, přečtěte si tento článek, který vám poradí, jak si vybrat firmu z Brna, aby stavba vaší dřevostavby nebyla učiněným hororem.

Bude Vás zajímat: Proč (ne)stavět dřevostavby svépomocí

Národní stavební centrum

Deset vzorových dřevostaveb firem, které staví dřevostavby po celé České republice naleznete na brněnském výstavišti v Národním stavebním centru. Tyto vzorové dřevostavby si můžete bez problémů projít a často slouží i jako lokální obchodní zastoupení jednotlivých firem.

Zajímavé dřevostavby v Brně a jeho okolí

Když se vydáte na sever od Brna do Hradčan, tak na ulici Sluneční narazíte na pasivní dřevostavbu, kterou navrhoval arch. Aleš Brotánek a která zdobí přebal nejedné z jeho publikací.

Milovníci výletů a dobrých výhledů si přijdou v okolí Brna na své na dřevěných rozhlednách.

Akátová věž u Židlochovic

Jak už její název napovídá, je tato dřevostavba postavena z akátu, což je naše nejtrvanlivější dřevo. Vstup do této impozatní rozledny je zdarma a tato stavba je návštěvníkům k dispozici po celý rok a v jakoukoli denní dobu. Akátová věž narostla do úctyhodné výšky 17,7 m a vy se máte možnost kochat výhledem z výšky 14,5 m.

Rozhledna na Hlíně

Rozhledna u Ivančic v obci Hlína nabízí při dobré viditelnosti velmi impozatní rozhledy. Na rozhlednu je možné se podívat pátek-neděle plus státní svátky od 10:00 do 17:00 a za vstup zaplatíte 10 Kč. Výška stavby činí 22 m a vy se do okolí podíváte z výšky 19 m.

Víte o zajímavé dřevostavbě v Brně a okolí? Napište nám do redakce nebo do diskuse.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
10.05.2014

8

Mohlo by Vás zajímat: