HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Kdo nahradí pokácené stromy a jaká je životnost dřevostaveb?

Dřevostavby nabízejí komfortní a zdravé bydlení. Dřevo je možné v interiéru i exteriéru domu skrýt anebo přiznat. U dřevostaveb je konstrukce někdy odhalená, zejména pak u dřevostaveb masivních. Dřevo vytváří uvnitř domu mikroklima, které je zdravé. Mimo jiné je velice příjemné na dotek i pohled a ve většině případech krásně provoní vaši domácnost. Nenechte si ujít zajímavé video v tomto článku s tématem: Země si žádá změnu přístupu ke stavbám.


Jak je to s ekologií a udržitelností dřeva? Aneb dřevostavby a jejich životnost
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: ADMD (se souhlasem)

 

Dřevostavby si umí do určité míry samo regulovat vlhkost

V jednoduchosti spočívá celý princip v tom, že dřevo umí pružně pracovat s ideální akumulací tepla. To znamená, že v zimě je vytopení domu velmi snadné a v létě se domy zase rychle zbaví přebytečného tepla. Zajímá vás skladba stěny dřevostavby? Jak funguje regulace vlhkosti? V naší fotogalerii naleznete přehledně popsané modely a důležité informace.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: ADMD (se souhlasem)

Jaká je životnost dřevostavby?

Životnost dřevostavby může být 80–100 let, záleží ovšem na péči, kterou jí věnujete. Tyto stavby mohou být plnohodnotnou alternativou k domu z cihel, vydrží dokonce i několik generací. Na otázku jak prodloužit životnost dřevostavby existuje jednoduchá odpověď. Stačí dodržet poctivé konstrukční zpracování během výstavby a správně zvolit konstrukci pro vaše nynější i budoucí potřeby.

Dřevo jakožto obnovitelný materiál

Dřevo je jediný materiál, běžně užívaný pro stavbu domů, který má pasivní bilanci CO2 (více skleníkových plynů absorbuje/pohltí, než vyprodukuje). Je to tedy ekologický materiál, což znamená, že při stavbě dřevostavby šetříme do jisté míry přírodu. Za pokácené stromy jsou vysazovány nové lesy, to je povinnost majitele lesa daná zákonem.

Likvidace dřevostavby je v tomto ohledu stejně tak nenáročná a nezatěžuje životní prostředí, jelikož je dřevo biologicky rozložitelné. Většinu dřevostaveb lze v případě potřeby i rozebrat a materiál využít znovu jinde a jinak.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
29.10.2022

Photocredit: ADMD (se souhlasem)

0

Životnost dřevostaveb, aneb proč se bát více vlhkosti než dřevomorky

Jakou mají dřevostavby životnost? Na tuto často kladenou otázku ohledně

Opalování dřeva: levná povrchová úprava dřeva, která má životnost přes 50 let

Opalování dřeva je originální, funkční, estetická a levná metoda povrchové úpravy. Dejte svému dřevu vzhled, který se neokouká, a navíc ho ochrání.

Jak se staví moderní montované dřevostavby? Zapomeňte na truhláře a motorovou pilu

Jednou z největších výhod moderních dřevostaveb je rychlost jejich výstavby. Díky čemu je to možné? Nahlédněte s námi do výrobní haly a odhalte tajemství výroby prefabrikovaných dřevostaveb.

Čas jsou peníze: stavba domu z pohledu úspory dopravy, stresu, hluku a cenného času

Jak postavit dům rychle a levně? Odpovědí jsou jednoznačně dřevostavby. Přečtěte si, v čem všem spočívají výhody v rámci úspory dopravy, stresu a času.

V domě se zastavěnou plochou 100 m2 získejte menší pokojíček navíc

Základní výhody dřevostavby většina z nás zná. Co ale takové výhody z pohledu jejich uživatelů? Čeho si obyvatelé těchto domů nejvíce cení? Nahlédněte do bohaté galerie fotografií.