HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

V domě se zastavěnou plochou 100 m2 získejte menší pokojíček navíc

Jestliže jste už alespoň trochu znalí v oboru dřevostaveb, znáte asi i jejich základní výhody i nevýhody. Systém je to rychlejší, subtilnější a lehčí, než stavba z cihel a betonu. Jaké jsou ale další skryté výhody z pohledu obyvatel? Čtěte dále a odpověď se dozvíte. Kolik % užitného prostoru jsme například schopni s dřevostavbou získat navíc?


Skutečné výhody dřevostaveb
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: ADMD (se souhlasem)

Úspora místa až o 7 % zastavěné plochy

Mezi přední výhody dřevostaveb spousta jejich uživatelů řadí právě úsporu místa. Tloušťka stěn je zhruba o 7 % nižší než u zdiva, což znamená více užitné plochy pro bydlení. Nepřipadne vám takto malé procentuální číslo dostatečné? V případě 100 m2 zastavěné plochy rodinného domu byste získali navíc jeden menší pokojíček. Nahlédněte do fotogalerie, kde jsme pro vás zachytili i další důležité výhody dřevostaveb.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: ADMD (se souhlasem)

Dřevostavby jsou z pohledu energetické úspory neuvěřitelně efektivní

Dřevostavby fungují na podobném principu jako energeticky úsporné domy. Pozor si však musíme dávat (nejen u dřevostaveb) na tepelné mosty v konstrukci. Tepelný most je místo v konstrukci, kde uniká více tepla, než v ostatních částech domu (např. napojení dvou různých konstrukcí nebo rohů).

Proč jsou výhodné sendvičové konstrukce? Využívány jsou čím dál více díky jejich skvělým tepelně technickým vlastnostem, nízké tepelné vodivosti a příznivé emisivitě povrchu dřeva (emisivita povrchu značí schopnost materiálu vyzařovat teplo). Ve videu se dozvíte, jak je to s regulací tepla v domě a jak vypadá skladba sendvičové konstrukce stěny.

Sendvičové konstrukce mají vysokou požární odolnost

Jeden z největších stále putujících mýtů o dřevostavbách je jejich reakce na oheň. Každý ví, že dřevo je hořlavý materiál, a proto je tato požární složka podchycena. Dřevostavby musí dodržovat stejné podmínky, jako jakákoliv jiná stavba. Sendvičové konstrukce mají tedy nehořlavostí třídu reakce na oheň A1. Co to znamená? Klasický rodinný bungalov musí dosáhnout požární odolnosti 15 minut, patrový dům minimálně 30 minut. V naší fotogalerii zjistíte, jak je taková výdrž dřeva vůbec možná. 

Čas jsou peníze: stavba domu z pohledu úspory dopravy, stresu, hluku a cenného času

Dřevěné nástavby nejen bytových domů

Dřevo je velice lehký stavební materiál a realizace dřevostavby je prováděna suchým způsobem. Tyto dvě vlastnosti jsou perfektními předpoklady pro dřevěné nástavby. Je tedy možné měnit dispozici domu, nebo ho případně později rozšiřovat. Dřevěné prvky totiž původní obvodové stěny výrazně nezatíží.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
22.10.2022

Photocredit: ADMD (se souhlasem)

3

4 výhody dřevostavby, které nemusí platit vždy

Na některé neustále opakované výhody dřevostaveb je třeba si dát pozor!

Malá akumulační schopnost dřevostaveb může být výhodou

V dřevostavbě budete mít zatopeno téměř okamžitě. Je to tedy výhoda nebo ne?

Jak se žije v dřevostavbě: výhody a nevýhody po 9 letech užívání

Jaké má dřevostavba výhody a nevýhody? Rozhovor po 9 letech užívání.

Stavíte si dům na stáří? Pak jedině bezpečně, úsporně a bezbariérově!

Bydlení pro seniory: Víte, jak si na stáří postavit pohodlné, bezpečné a bezúdržbové sídlo, které navíc potěší levným provozem? Dáme vám pár rad k nezaplacení.

Pasivní domy – kvalitní okna a dveře jsou základ úspory

Víte, co je důležité při výběru kvalitních oken a dveří pro pasivní domy? Máme pro vás tipy, jak můžete díky několika zásadám efektivně využívat solární zisky a snížit spotřebu pasivního domu až o desítky procent.

Velké srovnání dřevostaveb: výhody, nevýhody a ceny jednotlivých konstrukčních systémů

Rozhodli jste se pro dřevostavbu a nejste si jisti, jakou konstrukci zvolit? Přečtěte si náš článek a budete mít jasno.

Správce paneláku v severních Čechách vyřešil úsporu pro 22 bytů

Panelák v severních Čechách disponuje systémem, který šetří energie všem 22 bytů. Jak tento systém funguje, nám ukázal jeho správce.

Čas jsou peníze: stavba domu z pohledu úspory dopravy, stresu, hluku a cenného času

Jak postavit dům rychle a levně? Odpovědí jsou jednoznačně dřevostavby. Přečtěte si, v čem všem spočívají výhody v rámci úspory dopravy, stresu a času.

Mladí bez úspor chtějí bydlet ve svém. Jaké mají možnosti při dnešních cenách? Kompletní návod a výpočet

Ceny bydlení jsou opravdu vysoké a mnoho lidí tak přišlo o sen mít vlastní nemovitost. Cesta však stále existuje. V následujícím článku si názorně ukážeme, jak si i mladý manželský pár s průměrným příjmem může pořídit vlastní bydlení bez dlouhé hypotéky.

Kdo nahradí pokácené stromy a jaká je životnost dřevostaveb?

Jak je to s ekologií, udržitelností a životností dřevostaveb? Uhlíková stopa CO2, likvidace dřevostavby, regulace vlhkosti a mnohem víc.