HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Fotogalerie: Pavilón jako termitiště

Termiti a mravenci jsou na planetě okolo 300 milionů let a měly tedy dostatek času se vyvinout a přijít na to co funguje, a co ne. Na druhou stranu lidé jsou na zemi jen něco okolo 295 000 let. Snadno jsme zapomněli, že zvířata mohou být mnohem lepší architekti než my.


Pavilón inspirovaný termitištěm
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: www.archdaily.com

The Termite Pavilion je dřevěná konstrukce sestavena z velkého množství horizontálně kladených CLT panelů. Celý návrh vychází z 3D skenu termitiště v Namibii a pavilón představuje jeho patnáctkrát zvětšený výřez. Díky nepravidelným volně tvarovaným výřezům je dosaženo organického tvaru v jinak pravoúhlém půdorysu.

Projekt TERMES, který se zabývá napodobením termitiště, věří že je možné se hodně naučit od termitů v oblasti výstavby. Pavilón byl představen na festivalu Pestival v roce 2009, který je zaměřený právě na hmyz a hmyz v umění.

Podívejte se i na časosběrné video z výstavby pavilónu:

Zaujal vás termití pavilón? Podělte se o své dojmy v diskuzi.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
16.10.2017

Photocredit: www.archdaily.com

0

Pompidou-Metz: Dřevostavba inspirovaná bambusovým kloboukem

Dřevostavba inspirovaná bambusovým kloboukem. Fotografie a fakta v článku

Pavilon Sumika – posezení pod rozkvetlou třešní

Navrhli dům budoucnosti. Ve fotogalerii najdete výsledek práce čtyř japonských architektů.

Video: Fascinující domy z bambusu

Příspěvek z řady TED Talks, který se zabývá stavbami z bambusu, představuje tuto travinu jako udržitelný stavební materiál s velkým potenciálem zejména v tropech.

Video: Nevšední skříňka s nápaditým designem vějíře

Jste fanoušky chytrého a netradičního nábytku? Podívejte se, jak vypadá skříňka inspirovaná papírovým vějířem.

CLT panely: Vrstvené masivní panely, které voní dřevem

Co je to CLT panel? Dřevěné masivní panely jsou konstrukčním systémem dřevostaveb nabízejících pohledové dřevo, vysokou pevnost a moderní design.

Video: Jak se staví geodetická kopule „Dobrá karma“

Geodetická kopule – starověká konstrukce, která má neobyčejné vlastnosti! Podívejte se na video, jak se staví nejdokonalejší stavba, která byla kdy vynalezena!

Studenti v Nebrasce navrhli unikátní dřevostavbu

Realizace podle návrhu studentů architektury v Nebrasce není jen obyčejnou dřevostavbou. Široko daleko totiž nenajdete jinou dřevostavbu postavenou z CLT panelů.

Video: Jak se zrodí anděl ze dřeva?

Vyřezávání dřevěných soch je velkým uměním. Obzvláště pak pomocí motorové pily! Podívejte se v krátkém sestřihu, jak probíhá výroba sochy anděla.

Proč romantické dřevostavby z Panamy nepřežijí sezónu?

Dřevo je přírodní stavební materiál a má jistě bezpočet kvalit. Ve vlhkých tropech však záleží na tom, kde stavíte a odkud dřevo pochází. S čím se potýkají dřevostavitelé v různých koutech světa?

Organický dům: Budeme jednou bydlet pod zemí?

Mít dům a kolem zahradu? A což takhle bydlet pod zemí, aby zahradou byla celá vaše parcela? Projekt Organický dům od mexického architekta boří konvence.