HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Fotogalerie: Bydlení v ráji – luxusní vily z bambusu

Až šestipatrové luxusní vily, které stojí v přepočtu desítky milionů korun, byly postaveny na indonéském ostrově Bali v malé vesničce Green Village, která je obklopená bujným tropickým pralesem. Zdejší moderní bambusové stavby se vyznačují svojí krásou a originalitou. Ve fotogalerii naleznete fotky z prohlídky této vesnice, kde jsou zachyceny i detaily staveb a jejich interiérových prvků.


luxusní vily z bambusu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Petra Pacáková (se souhlasem)

Bambus jako udržitelný stavební materiál

Bambus je skvělou udržitelnou surovinou vhodnou pro využívání ve stavebnictví a dalších odvětvích, a to jak na Bali, tak a v dalších místech Země, kde přirozeně roste. Tato rychle rostoucí travina má neuvěřitelně krátkou dobu obnovy – pouhé 3 roky.

Fotogalerie:

i Foto: Petra Pacáková (se souhlasem), Swh, Martine Lavoie

Bambus kam se podíváš

Zajímavostí balijských bambusových staveb je, že místní obyvatelé velmi dbají na jejich kvalitní zpracování. Naučili se proto s tímto materiálem pracovat tak, že z něj dokáží vytvořit jakoukoli část domu – od konstrukčních prvků několikapatrových domů, přes krytinu, podlahy a nábytek, až po drobné detaily jako jsou dekorativní obklady, poličky či baterie na vodu. V těchto vilách tvoří bambus 95 % veškerého použitého materiálu.

Vše se dělá ručně a přesně na míru

Nejnákladnější je na zmíněných stavbách lidská práce. Každá bambusová tyč je totiž originál a vše se tedy provádí na míru. Jednotlivé prvky jsou v továrně na bambus dopředu máčeny v impregnačních roztocích, aby se zabránilo jejich degradaci. Takto se prodlužuje životnost staveb. Jediné, co se musí každých pět let kompletně obměnit, je střešní krytina, která je také kompletně tvořena z bambusu.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Leonardo DiCaprio postavil sobě a své mamince dřevostavbu v Malibu

Výhodami bambusu jako stavebního materiálu jsou jeho lehkost, odolnost, antibakteriální povrch a šetrnost k životnímu prostředí.

Jak se vám tyto bambusové stavby líbí? Podívejte se na náš další článek Stavět z bambusu? Proč ne

Vydáno dne:
31.01.2018

Photocredit: Petra Pacáková (se souhlasem)

4

Stavět z bambusu? Proč ne
Podívejte se na jednu bambusovou stavbu, která stojí v luxusním letovisku

Domy ve stromech nejsou jen pro děti
Mít své vlastní malé obydlí v korunách stromů je snad sen každého dítěte

Asijské dřevostavby: místo smrku používají bambus a sluší jim to
Jak staví dřevostavby v Asii? Z bambusu, prohlédněte si je ve fotogalerii.

Hausbót: dřevostavba, na které si ujedete
Líbil by se Vám život na hausbótu? V tom případě se nechte inspirovat touto fotogalerií, kde najdete velmi povedené a zajímavé kousky.

Domy ve stromech: Rady a inspirace, jak si jej postavit na vlastní zahradě
Dívat se z výšky na svět a mít hvězdy jen pro sebe? Stačí se přestěhovat do tzv. Tree house. Jak vypadají moderní domy v korunách stromů a můžete si jeden postavit u vás na zahradě?

V Číně mají divadlo postavené z živého bambusu. Jak funguje?
Bambus jako základní stavební materiál organického stavebnictví využila čínská architektka. Vytvořila Bambusové divadlo, které je světovým unikátem. Jak vypadá? A dá se hrát, i když prší?

Video: Neuvěřitelně schované tajné místnosti
Potřebujete pauzu? Potřebujete se na chvíli schovat před celým světem? Ve videu vám ukážeme ty nejvychytanější skryté a tajné místnosti!

Bambusový pavilon Tchaj-wanu připomíná, že harmonie prostředí posiluje osobní růst
Návrat k přírodním materiálům znamená vydat se na cestu k poznání hluboké harmonice. Podívejte se na tento unikátní bambusový pavilon, který je toho důkazem.

Tropický eko resort ve Vietnamu je z uzeného bambusu
Na jednom vietnamském ostrůvku vyrostlo výjimečné rekreační středisko. Co je na něm vlastně tak zvláštního?

Ke znovuzrození čínské vesnice přispěl pavilon z bambusových deštníků
Bambusové konstrukce mají v Číně tisíciletou tradici. I proto je tu vždy na vesnicích preferovali a rádi se k nim vrací. Co přinesla místní komunitě tato stavba?