HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Fotogalerie: Bydlení v ráji – luxusní vily z bambusu

Až šestipatové luxusní vily, které stojí v přepočtu desítky milionů korun, byly postaveny na indonéském ostrově Bali v malé vesničce Green Village, která je obklopená bujným tropickým pralesem. Zdejší moderní bambusové stavby se vyznačují svojí krásou a originalitou. Ve fotogalerii naleznete fotky z prohlídky této vesnice, kde jsou zachyceny i detaily staveb a jejich interiérových prvků.


luxusní vily z bambusu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »

Bambus je skvělou udržitelnou surovinou vhodnou pro využívání ve stavebnictví a dalších odvětvích, a to jak na Bali, tak a v dalších místech Země, kde přirozeně roste. Tato rychle rostoucí travina má neuvěřitelně krátkou dobu obnovy – pouhé 3 roky.

Zajímavostí balijských bambusových staveb je, že místní obyvatelé velmi dbají na jejich kvalitní zpracování. Naučili se proto s tímto materiálem pracovat tak, že z něj dokáží vytvořit jakoukoli část domu – od konstrukčních prvků několikapatrových domů, přes krytinu, podlahy a nábytek, až po drobné detaily jako jsou dekorativní obklady, poličky či baterie na vodu. V těchto vilách tvoří bambus 95 % veškerého použitého materiálu.

Nejnákladnější je na zmíněných stavbách lidská práce. Každá bambusová tyč je totiž originál a vše se tedy provádí na míru. Jednotlivé prvky jsou v továrně na bambus dopředu máčeny v impregnačních roztocích, aby se zabránilo jejich degradaci. Takto se prodlužuje životnost staveb. Jediné, co se musí každých pět let kompletně obměnit, je střešní krytina, která je také kompletně tvořena z bambusu.

Výhodami bambusu jako stavebního materiálu jsou jeho lehkost, odolnost, antibakteriální povrch a šetrnost k životnímu prostředí.

Jak se vám tyto bambusové stavby líbí? Podívejte se na náš další článek Stavět z bambusu? Proč ne

Autor:

Vydáno dne:

1 0

Hodnocení: 5/5 (62 hodnocení)

Podělte se s námi o Váš názor:

Související články:

Zvažte prosím deaktivaci AdBlocku pro tento web.

Přístup k obsahu tohoto portálu je zdarma. Naším zdrojem příjmu je totiž bannerová reklama.

Používáním systému AdBlock nás připravujete o finanční zdroje, bez kterých nebudeme schopni portál nadále provozovat.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonu ruky na červené značce a zvolte 'Nespouštět na stránkách na této doméně'. Děkujeme!

PŘEČETL JSEM A CHCI PŘEJÍT NA PORTÁL