HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Fotogalerie: Bydlení v ráji – luxusní vily z bambusu

Až šestipatové luxusní vily, které stojí v přepočtu desítky milionů korun, byly postaveny na indonéském ostrově Bali v malé vesničce Green Village, která je obklopená bujným tropickým pralesem. Zdejší moderní bambusové stavby se vyznačují svojí krásou a originalitou. Ve fotogalerii naleznete fotky z prohlídky této vesnice, kde jsou zachyceny i detaily staveb a jejich interiérových prvků.


luxusní vily z bambusu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Petra Pacáková (se souhlasem)

Bambus jako udržitelný stavební materiál

Bambus je skvělou udržitelnou surovinou vhodnou pro využívání ve stavebnictví a dalších odvětvích, a to jak na Bali, tak a v dalších místech Země, kde přirozeně roste. Tato rychle rostoucí travina má neuvěřitelně krátkou dobu obnovy – pouhé 3 roky.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Petra Pacáková (se souhlasem)

Bambus kam se podíváš

Zajímavostí balijských bambusových staveb je, že místní obyvatelé velmi dbají na jejich kvalitní zpracování. Naučili se proto s tímto materiálem pracovat tak, že z něj dokáží vytvořit jakoukoli část domu – od konstrukčních prvků několikapatrových domů, přes krytinu, podlahy a nábytek, až po drobné detaily jako jsou dekorativní obklady, poličky či baterie na vodu. V těchto vilách tvoří bambus 95 % veškerého použitého materiálu.

Vše se dělá ručně a přesně na míru

Nejnákladnější je na zmíněných stavbách lidská práce. Každá bambusová tyč je totiž originál a vše se tedy provádí na míru. Jednotlivé prvky jsou v továrně na bambus dopředu máčeny v impregnačních roztocích, aby se zabránilo jejich degradaci. Takto se prodlužuje životnost staveb. Jediné, co se musí každých pět let kompletně obměnit, je střešní krytina, která je také kompletně tvořena z bambusu.

Výhodami bambusu jako stavebního materiálu jsou jeho lehkost, odolnost, antibakteriální povrch a šetrnost k životnímu prostředí.

Jak se vám tyto bambusové stavby líbí? Podívejte se na náš další článek Stavět z bambusu? Proč ne

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Petra Pacáková

Vydáno dne:
31.01.2018

Photocredit: Petra Pacáková (se souhlasem)

4

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE