HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Idylický plážový domek jako stvořený pro romantiku

Bydlet v idylické malé chaloupce uprostřed lesa nebo na břehu jezera či moře by si chtěl aspoň na pár dnů vyzkoušet určitě každý z nás. Každý si ale idylické bydlení představujeme trochu jinak. Někdo by bydlel v zapadlém lese v domku bez vody, elektřiny, telefonů a wi-fi, jiný zase v luxusním domku na skále s výhledem na moře. Ať už je vaše představa idylky jakákoliv, určitě se mnou budete souhlasit, že domek, do kterého vás zavedeme v našem článku, patří k těm nejromantičtějším, jaké jste kdy viděli. A určitě vás po zhlédnutí fotografií nepřekvapí tvrzení majitelů, kteří domek během sezóny pronajímají, že jeho nejčastějšími návštěvníky jsou zamilované páry, které zde tráví líbanky.


Idylický domek na pobřeží Cornwallu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Lokalita jako z pohádky

Romantická chatka se nachází téměř na vrcholu mořského útesu na pobřeží Cornwallu. Tato část Anglie se vyznačuje kouzelnou divokou přírodou. Nádherně divoké pobřeží se skládá ze čtyř zlatých písečných pláží známých pod názvem Whitsand Bay a je to jedno z nejukrytějších zákoutí v tomto hrabství. Dramatické útesy, dechberoucí výhledy a vysoké vlny lákají běžné návstěvníky i surfaře. Útesy jsou poseté nádhernými plážovými chatkami, z nichž většina zůstává v rodinách po celé generace. Na jednom z útesů sedí i náš námořnický domek. Pozice mu poskytuje nekonečné výhledy na Atlantický oceán a jeho pobřeží.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Ekologické bydlení

Chatky na cornwallských útesech zde stojí po generace a mají charakterictické rysy tradiční lokální architektury. Jsou to typicky pouze přízemní domky s nepříliš strmými sedlovými střechami. Také náš idylický domek patří k tradičním chatkám, ale byl místním cornwallským architektem renovován a doplněn o moderní vymoženosti a špičkové materiály. Interiéry si majitelé zařizovali sami. Zvenku je domek celý obložený cedrovým dřevem a i ostatní materiály, jak v exteriéru, tak v interiéru, jsou přírodní a ekologické. Stavba dostala ocenění Green Tourism Gold Award, udělovaný ekologickým turistickým stavbám.

Vše na 30 metrech čtverečných

Chatka má obytnou plochu pouhých 30 metrů čtverečných. Je tak ideální právě pro pár, více jak dvě dospělé osoby se do ní nevlezou. Do této plochy se totiž vejde pouze jedna ložnice, rohová kuchyň, obývací pokoj a vstupní veranda. Každá z těchto místností okupuje jeden roh domku. Koupelna se sprchovým koutem je vklíněna mezi verandu a kuchyňský kout. Vchodové dveře se otevírají do velmi krátké chodby vedoucí rovně do obývacího prostoru. Po obou stranách chodby jsou dveře do ložnice a koupelny. Prohlédněte si domek v detailu ve fotogalerii.

Bydlení jako pro námořníka

Už zvenku vypadá chatka jako námořní kajuta především díky kulatým okenním otvorům. Interiér obsahuje prvky typické pro plážové domky. Podlahy jsou dřevěné, stejně jako stropy, které jsou navíc natřeny na bílo. Právě kombinace bílé a modré barvy připomíná námořní kajutu a odkazuje na blízký oceán. Obývací prostory mají obrovská okna od podlahy až ke stropu, takže opravdu nic nebrání dokonalým výhledům. Tyto skleněné stěny se navíc dají úplně otevřít, takže vznikne velký otevřený prostor umožňující proudění čerstvého mořského vzduchu do domku. Ložnice je sice malá, ale má dost místa pro umístění velké manželské postele. Také v ložnici jsou velká okna přes celou zeď, takže si můžete z pohodlí postele užívat nádhernou okolní přírodu.

Dřevěná terasa pro posezení s výhledy

Pokud nechcete zůstat v posteli nebo na pohovce v obýváku, dostatek místa poskytuje i velká dřevěná terasa, která obklopuje chatku ze tří stran, a na kterou se dá vyjít jak z ložnice, tak z obýváku. Na ní se dá ráno příjemně posnídat nebo si užít romantickou večeři za zvuku šumícího oceánu. V rohu terasy je venkovní sprcha, která vás osvěží v horkých letních dnech. No není tohle opravdová idylka?

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
09.09.2018

Photocredit: Images Unique Home Stays

16

Mohlo by Vás zajímat: