HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Chcete si vyzkoušet bydlení v ptačí budce? Víme, kde je a kolik stojí

Malé, minimalisticky zařízené domky stojící uprostřed přírody získávají neustále na popularitě. Hodně lidí utíká z měst do přírody a hledá ekologické bydlení bez zbytečných věcí. Bydlení uprostřed lesa či u vody nemusí být nutně jenom pro zálesáky, co umí lovit a zacházet se sekerou. Spousta těchto lesních domků poskytuje veškerý moderní komfort. Zároveň nabízí klid a pohodu, který v paneláku nikdy mít nebudete. Mezi tyto luxusnější minimalistické domečky patří i chata ve tvaru ptačí budky, kterou dnes spolu navštívíme.


Domeček, který vypadá jako ptačí budka
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: The Yurt retreat

Dům na stromě ve tvaru ptačí budky

Malá lesní chatka dostala název The Birdhouse Treehouse, volně přeloženo Dům na stromě ve tvaru ptačí budky. Není to klasický dům na stromě, protože není podpírán větvemi stromů a má blíž k zemi než ke korunám stromů. Nestojí ale ani na zemi, je totiž podepřen silnými kládami, které jej drží nad zemí. Na rozdíl od tohoto nepřesného označení je přirovnání k ptačí budce opravdu výstižné, představíte-li si kulaté okno ve přední stěně jako vchod do obrovské ptačí budky. Nakoukněte také do naší fotogalerie.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: The Yurt retreat

Idylická lokalita jako z pohádky

Domek se nachází v romantickém lese v oblasti Somerset v Anglii. Tato drobná rekreační chatka se dokonale skrývá v zalesněném prostředí díky přírodním materiálům, ze kterých je postavena. Celý exteriér je obložen cedrovým dřevem a střecha dřevěnými střešními šindeli, které budou postupně dostávat patinu a splývat s okolními stromy. Využití neopracovaných silných větví, na kterých chata stojí, jí dává ještě přirozenější vzhled. Široké dřevěné schody postavené mezi stromy vás dovedou na prostornou terasu, na které si můžete v létě dát snídani a v klidu si užívat váš soukromý ptačí koncert.

Nechte se inspirovat: Ptačí budka a krmítko – Návod jak na to

Zvenku stoletý domek, uvnitř moderní pohodlí

Zvenku opravdu působí téměř pohádkově, jako by v něm přímo žila nějaká pohádková bytost. Nenechte se ale zmást vnějším vzhledem chaty. Ten sice působí, jako by tam stála už celá století, ale interiér je pravým opakem. Je velmi moderní a poskytuje veškerý současný komfort. Dřevěná chata má otevřený půdorys ve tvaru písmene L. Koupelna se nachází ve vnějším rohu L a prakticky odděluje prostor ložnice v krátké noze od obývacího prostoru na dlouhé noze. V interiéru domku jsou pouze jedny dveře, které zavírají prostory koupelny. Ale pokud byste chtěli v ložnici více soukromí, bylo by velmi jednoduché do stávajícího otvoru umístit další dveře.

Rekultivované dřevo dodá na rustikálnosti

Kulaté okno v obývacím pokoji ladí s lehce zakřiveným přechodem mezi stěnami a stropem. Také v ložnici je jemně zvlněný strop. Aby interiér dostal jemně rustikální charakter, je kuchyňský nábytek vyroben z 80 let starých rekultivovaných prken, a i veškerý další nábytek má nádech rustikálnosti. Postel v ložnici byla vyrobena ručně.

Plánujete bydlení v malém domku uprostřed lesa?

Pokud už delší dobu sníte o malém domečku, který bude stát uprostřed lesa, ale zatím jste nenašli odvahu si ho postavit a odejít z města, máte nyní jedinečnou možnost si to vyzkoušet nanečisto. Majitel Ptačí budky ji totiž pronajímá turistům. Vy si tak můžete za 674 anglických liber za víkend nebo za 1840 za celý týden vyzkoušet, jak by se vám líbilo bydlet v takhle malém domku v souladu s okolní přírodou. Pronajmout si jej můžete nejen v létě, ale dokonce i v zimě.

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
08.08.2018

Photocredit: The Yurt retreat

3

Dřevostavba pro/na ptáky

Tuto zajímavou dřevostavbu nápadně připomínající ptáka naleznete v Německu na pobřeží Baltu kousek od města Heiliganfen. Více v této fotogalerii

Ptačí budka a krmítko pro ptáčky: Návod jak na to

Vyrobte si doma ptačí budky nebo krmítko pro ptáky z papíru, PET lahve nebo kokosového ořechu. Máme pro vás návody a inspiraci.

Domy ve stromech: Rady a inspirace, jak si jej postavit na vlastní zahradě

Dívat se z výšky na svět a mít hvězdy jen pro sebe? Stačí se přestěhovat do tzv. Tree house. Jak vypadají moderní domy v korunách stromů a můžete si jeden postavit u vás na zahradě?

Roubenka v Karlově: Co obnáší stavba dřevostavby v srdci Jeseníků?

Roubenky jsou krásné nejen na pohled, ale i pro život. Přečtěte si rozhovor s majiteli, kteří si roubenku postavili a podělili se o své zkušenosti z výstavby. A co by příště udělali jinak?

Norská rozhledna Herdla: vyhlíželi tu bombardéry, teď vítají ptáky

Netradiční dřevěná rozhledna dokreslila poklidnou atmosféru ptačího ráje v Norsku. Prohlédněte si ji ve fotogalerii.

Dům postavený kolem komína. Jak v něm asi topí?

Jak může vypadat dům vystavěný podle pravidel lidové architektury, který má navíc komín přes celou střechu? Vypravte se s námi do Slovinska, kde jeden takový stojí.

Návštěva víkendové dřevostavby v Posázaví: „Hledali jsme kontrast k životu ve městě.“

Podívejte se fotky moderní víkendové dřevostavby, která vyrostla v blízkosti Prahy u řeky Sázavy. V článku se dozvíte, s jakou filozofií majitelé chatu stavěli a jak celý proces probíhal.

Jak rychle a levně postavit horskou chatu

Postavit rychle a levně chatu není nic jednoduchého. Jak to udělat, aby se stavba neprodražovala a zbytečně neprotahovala? Podívejte se na španělský recept.

Idylický plážový domek jako stvořený pro romantiku

Kdo by nechtěl aspoň pár dní bydlet v krásném idylickém domečku na útesu nad pláží? Malá chatka v námořnickém stylu je jako stvořená pro romantiku.

Domek pro muže, který si plní svoje dětské sny

Mít tajný skrytý domek na stromě, do kterého se dá dostat jen po žebříku, to je sen nejednoho kluka. Jak to ale vypadá, když si takový sen splní dospělý muž?