HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Domek pro fanoušky Pána prstenů

Středozemě  překrásná krajina a ústřední místo děje fantastické ságy Pán prstenů. Mezi její obyvatele a hlavní hrdiny příběhů o boji mezi zlým čarodějem Sauronem, který chce ovládnout celou zem, a různými národy Středozemě, kteří se proti němu spojí ve snaze vlast zachránit, patří i mírumilovní a klidní hobité. Kdo by neznal tyto odvážné hrdiny, kteří si ve svých vesničkách stavěli malé roztomilé domečky. Sága si po celém světě získala miliony fanoušků a své fanoušky si našla i neobvyklá hobití obydlí. Spolu s rostoucí popularitou tiny houses, tj. malých, jednoduchých, často ekologických domků, vzrostla i oblíbenost hobitích domečků. Po celé Evropě i Spojených státech se začaly objevovat malé domky napodobující bydlení hobitů. Jeden z nich stojí v kolonii tiny houses v americkém Coloradu a my se ho v dnešním článku vydáme navštívit.


Domek jako pro hobity
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: WeeCasa

Hobití resort 

Přestože ve filmu Pán prstenů malebnou Středozem představuje Nový Zéland, náš glampingový Hobití domek stojí v podobně malebném Coloradu, v těsné blízkosti národního parku Rocky Mountain. Nachází se v celé kolonii malých roztomilých domků nazývané WeeCasa Tiny House Resort. Je zde 22 malých domků pro hosty s obytnou plochou mezi 12 a 37 metry čtverečnými. Jsou k sobě těsně namačkané tak, aby resort fungoval jako malá vesnice a sousedi vytvářeli komunitu. Prohlédněte si ho důkladně v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: WeeCasa, Helga Jalajas

Návštěvníci si mohou vychutnat klidnou procházku po okolí, potápění v nedaleké řece a pěší nebo cyklistické výpravy do krásné okolní krajiny. Každý malý dům v resortu je jiný, s vlastním osobitým půvabem a jedinečným charakterem. Všechny jsou zajímavé, ale Hobití domek je mezi hosty zdaleka nejoblíbenější.

Maličký prostor, který ubytuje i čtyři lidi

Hobití domek je opravdu jako pro hobity. Hobité jsou o dost menší než lidé, měří průměrně 90 až 100 cm. Jejich domky jsou maličké a i ten náš má plochu pouhých 16 metrů čtverečných. Ale nemusíte se bát, obsahuje všechno, co ke skromnému bydlení potřebujete, a nábytek naštěstí není upraven na hobití velikosti! V případě potřeby v domku můžou přenocovat až čtyři osoby. Má totiž velkou manželskou postel v podkroví, do kterého se dostanete po točitých schodech. Navíc je v přízemí pohovka, na které se po rozložení můžou pohodlně vyspat dva hosté.

Dole se také nachází prostorná kuchyně a obývací pokoj s již zmíněnou pohovkou. A samozřejmě koupelna se sprchou a záchodem. Do příjemného dřevěného interiéru se vchází velkými kulatými dveřmi, která jsou typická pro hobití domečky. Tato pohádková chaloupka má kromě kulatých dveří také několik kulatých oken, která prosvětlují interiér. Malý elektrický krb dokáže vyhřát prostor v chladnějších dnech a navodit útulnou příjemnou atmosféru. Zkrátka nabízí vše, co k romantické, dobrodružné i luxusní dovolené potřebujete.

Atmosféra jako ve Středozemi

Při prvním pohledu na malý domeček na kolečkách budete mít pocit, jako byste se ocitli ve fantastické Středozemi. Nejenom typické kulaté dveře, ale i střecha porostlá břečtanem a ručně dělané dřevěné obložení vás okamžitě přenesou do fantastické hobití vesnice. Pokud jste fanoušky Tolkienových příběhů a rádi byste se aspoň na chvíli přenesli do jejich světa, máte možnost si pár dnů žít jako hobit. Cena za noc v Hobitím domečku v Coloradu je 199 amerických dolarů. Prohlédněte si ho celý důkladně ve fotogalerii.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.09.2018

Photocredit: WeeCasa

2

Mohlo by Vás zajímat: