Kov, poškrábané dřevo i holé cihly. Industriální styl bydlení hlavně pro pány nebo mladé páry
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Kov, poškrábané dřevo i holé cihly. Industriální styl bydlení hlavně pro pány nebo mladé páry

Když se řekne industriální styl, pravděpodobně si většina z nás představí průmyslové prostředí, což je správně. V posledních letech je však industriální styl bydlení velice in. Přirozeně vás jistě napadá otázka, jak si zařídit v industriálním stylu svůj domov, abyste se v něm necítili jako ve výrobní hale? Zjistěte, co industriální styl bydlení obnáší a jak ho vhodně a decentně zakomponovat do interiéru.


Industriální styl bydlení
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Čím se vyznačuje industriální styl bydlení

Pokud si chcete vaše obydlí zařídit v industriálním stylu, nesmíte zapomenout, že vychází právě z průmyslového prostředí. Tedy především tu převládá kov a beton, a proto byste se měli vyvarovat pestrobarevným polštářkům, květinovým vzorům a jiným věcem, které dům změkčují a zútulňují. Prohlédněte si spoustu krásné inspirace v naší nabité fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, JudyLighting.com, Maisons du Monde

Menší prvky a hlavně osvětlení

Pokud váš byt či dům nedisponuje zrovna 4 metry vysokým stropem nebo klenutými okny s velkým otevřeným prostorem, není nutné to s industriálním stylem přehánět. Prostor by pak mohl působit stísněně. Proto bohatě postačí do interiéru menší originální prvky jako plechové cedule na zeď, židle a vhodně zvolené osvětlení.

Jaké barvy použít a čemu se naopak vyhnout

Barvy byste měli zvolit neutrální a zemité. Zdi je vhodné mít v šedém odstínu připomínající beton, čisté bílé nebo výraznější varianta v podobě odhalených cihel. Jako doplňkovou barvu zvolte žlutou, červenou nebo modrou. Tyto barvy budou vynikat hlavně na kovových předmětech, třeba na kuchyňských židlích, dózách na potraviny nebo schodišti. Naopak vyhnout byste se měli pastelovým barvám.

Jak si zútulnit domov v industriálním stylu

Vaši ložnici si samozřejmě můžete zútulnit, ale i to by se mělo nést v určitém duchu. Použít můžete koberce v neutrálních barvách s nízkým vlasem nebo hovězí kůži, která je velice efektním prvkem. Dále do interiéru můžete umístit rostliny, ty by však neměly být příliš barevné, ideálně pouze zelené. Pro zastínění oken se hodí rolety, použít ale lze i závěsy ideálně v šedé barvě. A v neposlední řadě použití dřeva.

Nábytek v industriálním stylu

Nábytkem z masivního dřeva nic nezkazíte, právě naopak. Do ložnice tedy můžete zvolit postel z masivu, ke které si zvolíte další menší kus nábytku. Dřevo je vhodné nechat poškrábané a neupravené, aby vypadalo, že už bylo použité k jiným účelům. Samozřejmě tak, aby to neovlivnilo funkčnost. Na spoje použijte černý kov. Stejný kov pak použijte i na úchytky a drobné doplňky.

Světlo a svítidla v industriálním stylu

A na co je důležité nezapomenout, je osvětlení. Právě vhodně zvolená striopní svítidla a lampy celý koncept podtrhnou. Takové lampy či stolní lampičky si dokážete i snadno vyrobit. Fantazii se meze nekladou. Použít můžete trubky, plechovky, lano, staré nářadí… S nadsázkou by se skoro dalo říct, že co najdete zaprášené na polici ve staré dílně nebo garáži, můžete použít.

Zdroj informací: Wikipedia, DecorAid, CuratedInterior


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Tereza Berková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
20.08.2021

Photocredit: Shutterstock

1

Mohlo by Vás zajímat: