HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Moderní, nespoutaný a extravagantní. Takový je italský styl bydlení.

Itálie. To nejsou jen specifické památky, skvělá gastronomie a centrum módy v Miláně. Itálie je taktéž představitelem vytříbeného vkusu – a to co se týče designu nábytku, ale i interiéru. Tato temperamentní a vskutku živá země umí pracovat s prostorem tak, aby byl dokonale prosvětlený a současně i prostorný. Jestliže přemýšlíte, jakým způsobem byste mohli svůj domov zařídit na italský způsob, čtěte dále.


Italský interiér
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Vincent Rivaud

Lidé z jihoevropských zemí jsou známí svojí horkokrevností a charismatem. Současně jde o místa, která dala vzniku nejednoho uměleckého směru. Ať už šlo o baroko či renesanci, tyto národy udávaly směr. Avšak stavebními slohy jejich um nekončí. Například Italové samotní jsou známí pro svůj vytříbený vkus co se módy, ale i designu týče. Ačkoliv se italské bydlení nemusí líbit všem, každý z nás se jím může do jisté míry inspirovat.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Vincent Rivaud, Sarath Babu, Pixabay, pxhere

Čím se italské bydlení vyznačuje?

Světlo v první řadě

Jednoznačným základem italského stylu jsou pokoje plné světla. Ideálně toho přirozeného – ze sluníčka. Světlo napomáhá tomu, aby interiér působil tepleji a přívětivěji. Některé italské interiéry jsou spíše střídmé, jiné mohou působit až extravagantně. Inspirujte se italským designem v naší fotogalerii.

Kontrast i vyváženost

Italský styl bydlení je způsobem, jak spojit nejrůznější kontrasty tak, aby dohromady dávaly dokonalý smysl. Tento styl umí propojit historické prvky s těmi moderními. Najdeme zde jak místo pro umění, luxus, tak i střídmou minulost této země. Tak jako v módě, i v interiérovém designu nám může Itálie nabídnout opravdu mnoho. Jde o honosné, avšak i velmi praktické bydlení. 

Harmonie v celku

Nábytek v italském interiéru je elegantní, pracuje s čistými liniemi, současně však pracuje i s odvážnějšími materiály či neobvyklými tvary. I přesto však interiér jako celek působí harmonicky. Všechny prvky v interiéru se tedy vždy navzájem doplňují tak, aby tvořily harmonický celek. Zejména sedací souprava, postel a stůl mohou tvořit výrazné, honosné prvky, zbytek interiéru se pak doplní jednoduššími kousky, které dominantní kusy nábytku zvýrazní. 

Vytříbený vkus i odvážnost

Italský interiér může být jakýkoliv, rozhodně však ne konzervativní, nudný či fádní. Jak je známo, Italové jsou velmi temperamentní. Jejich bydlení se pak řídí jejich povahou. Je elegantní, vkusné, přesto leckdy i divoké. 

Originalita a nadčasovost 

Když pomineme fakt o tom, že italské bydlení je originální a „neokoukané“, můžeme souhlasit i s tím, že je velmi nadčasové. Italští designéři pracují s každým detailem tak, aby celý interiér působil dokonale. Tím udávají trendy do celého světa.

Přírodní materiály a barvy

Italové při zařizování svého bydlení pracují velmi rádi s přírodními materiály i barvami. Co se týče barevné palety, tak jsou velmi oblíbené jak pastelové, tak i syté barvy. Především pak sytě modrá barva či barva cihly. Ze světlejších a jemnějších tónů jde o žlutou či šedou barvu.

Středomořské kouzlo takových interiérů dotváří kamenné obložení stěn, jež je pro toto místo tak typické. Dále pak tradiční, leckdy i starodávná dlažba na podlahách. Nemluvě o dekoracích s ornamenty z kamenů a mušlí. Italové také pracují s textiliemi. Každá pohovka v italském domově by měla být pohodlná a plná dekorativních polštářů. V italských interiérech se můžeme setkat i s kůží, která může při kvalitním zpracování působit obzvláště exkluzivním dojmem.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.07.2019

Photocredit: Vincent Rivaud

1

Video: Moderní přestavba kuchyně s nápaditým designem

Uvažujete o nové kuchyni? Podívejte se, na přestavbu zastaralé kuchyně a nechte se inspirovat!

Zelená stěna není jen kouzlem zahradníků. Co byste měli vědět, než si ji necháte postavit doma

Vertikální zahrady zkrášlí každý interiér či venkovní zdi. A navíc jsou prospěšné vašemu zdraví. Přečtěte si v našem článku, jak vytvořit zelenou stěnu u vás doma.

Luxusní vila s posuvnou dřevěnou fasádou v eukalyptovém lese. Pohádka nebo realita?

Moderní rodinný dům se skrývá v australské divočině. Jeho design však láká zvědavé oči z celého světa. Neotřelé řešení fasády stejně jako tvar domu a jeho umístění překvapivě ladí s okolní přírodou. Prohlédněte si jej ve fotogalerii.

Boho styl: originální bydlení pro všechny, kteří nefandí minimalismu

Styl boho chic je žhavým trendem a příjemnou alternativou minimalismu v interiéru. Inspirujte se jím a dopřejte svému interiéru svěží nádech osobitosti.

Vše, co potřebujete vědět o hygge, dánském receptu na štěstí

Chcete si vytvořit interiér, který ve vás bude vyvolávat pohodu a spokojenost? Inspirujte se naším článkem a vytvořte si bydlení ve stylu dánského hygge.

Slow design, aneb bydlete pomalu, ale kvalitně. Jak na to?

Slow design hledá kvalitní bydlení a jeho hlavním cílem je celostní přístup k návrhu interiérů. Podívejte se, jak jej aplikovat při zařizování vlastního domova.

Jak zařídit byt pro chlapa, který má styl?

Už vás nebaví načančané pokoje s pastelovými polštáři a květinovými vzory? Možná je ten pravý čas podívat se, jak vypadá typicky pánský interiér.

Designové digestoře jako ze sci-fi filmu. Nechte se unést!

Podívejte se pod pokličku světa designových digestoří. Neuvěříte, jaké netradiční kousky si domů lidé pořizují.

Pestrobarevná dřevostavba, která srší energií

Projekt, který vnáší do architektury dřevostaveb nový pojem: barevné světlo vizuálně rozdělující interiér.

Moderní bungalov připomíná svým uspořádáním starou tradiční farmu

Pokud máte také rádi bungalovy pro jejich praktičnost a jednoduchost, díky které krásně zapadnou do okolní krajiny, nenechte si ujít dnešní článek. Prohlédněte si tři bungalovy v jednom.