HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Moderní, nespoutaný a extravagantní. Takový je italský styl bydlení.

Itálie. To nejsou jen specifické památky, skvělá gastronomie a centrum módy v Miláně. Itálie je taktéž představitelem vytříbeného vkusu – a to co se týče designu nábytku, ale i interiéru. Tato temperamentní a vskutku živá země umí pracovat s prostorem tak, aby byl dokonale prosvětlený a současně i prostorný. Jestliže přemýšlíte, jakým způsobem byste mohli svůj domov zařídit na italský způsob, čtěte dále.


Italský interiér
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Vincent Rivaud

Lidé z jihoevropských zemí jsou známí svojí horkokrevností a charismatem. Současně jde o místa, která dala vzniku nejednoho uměleckého směru. Ať už šlo o baroko či renesanci, tyto národy udávaly směr. Avšak stavebními slohy jejich um nekončí. Například Italové samotní jsou známí pro svůj vytříbený vkus co se módy, ale i designu týče. Ačkoliv se italské bydlení nemusí líbit všem, každý z nás se jím může do jisté míry inspirovat.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Vincent Rivaud, Sarath Babu, Pixabay, pxhere

Čím se italské bydlení vyznačuje?

Světlo v první řadě

Jednoznačným základem italského stylu jsou pokoje plné světla. Ideálně toho přirozeného – ze sluníčka. Světlo napomáhá tomu, aby interiér působil tepleji a přívětivěji. Některé italské interiéry jsou spíše střídmé, jiné mohou působit až extravagantně. Inspirujte se italským designem v naší fotogalerii.

Kontrast i vyváženost

Italský styl bydlení je způsobem, jak spojit nejrůznější kontrasty tak, aby dohromady dávaly dokonalý smysl. Tento styl umí propojit historické prvky s těmi moderními. Najdeme zde jak místo pro umění, luxus, tak i střídmou minulost této země. Tak jako v módě, i v interiérovém designu nám může Itálie nabídnout opravdu mnoho. Jde o honosné, avšak i velmi praktické bydlení. 

Harmonie v celku

Nábytek v italském interiéru je elegantní, pracuje s čistými liniemi, současně však pracuje i s odvážnějšími materiály či neobvyklými tvary. I přesto však interiér jako celek působí harmonicky. Všechny prvky v interiéru se tedy vždy navzájem doplňují tak, aby tvořily harmonický celek. Zejména sedací souprava, postel a stůl mohou tvořit výrazné, honosné prvky, zbytek interiéru se pak doplní jednoduššími kousky, které dominantní kusy nábytku zvýrazní. 

Vytříbený vkus i odvážnost

Italský interiér může být jakýkoliv, rozhodně však ne konzervativní, nudný či fádní. Jak je známo, Italové jsou velmi temperamentní. Jejich bydlení se pak řídí jejich povahou. Je elegantní, vkusné, přesto leckdy i divoké. 

Originalita a nadčasovost 

Když pomineme fakt o tom, že italské bydlení je originální a „neokoukané“, můžeme souhlasit i s tím, že je velmi nadčasové. Italští designéři pracují s každým detailem tak, aby celý interiér působil dokonale. Tím udávají trendy do celého světa.

Přírodní materiály a barvy

Italové při zařizování svého bydlení pracují velmi rádi s přírodními materiály i barvami. Co se týče barevné palety, tak jsou velmi oblíbené jak pastelové, tak i syté barvy. Především pak sytě modrá barva či barva cihly. Ze světlejších a jemnějších tónů jde o žlutou či šedou barvu.

Středomořské kouzlo takových interiérů dotváří kamenné obložení stěn, jež je pro toto místo tak typické. Dále pak tradiční, leckdy i starodávná dlažba na podlahách. Nemluvě o dekoracích s ornamenty z kamenů a mušlí. Italové také pracují s textiliemi. Každá pohovka v italském domově by měla být pohodlná a plná dekorativních polštářů. V italských interiérech se můžeme setkat i s kůží, která může při kvalitním zpracování působit obzvláště exkluzivním dojmem.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Nikola Zatloukalová
redaktorka a blogerka

Vydáno dne:
14.07.2019

Photocredit: Vincent Rivaud

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE