HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Loftová postel aneb jak doma stylově ušetřit místo

Chcete spát jako andílci? Pak je na čase pořídit si loftovou postel. Pokud jste odvážní a šikovní, můžete si ji vyrobit i sami. Níže naleznete podrobný foto návod. Potřebovat budete kvalitní dřevo, nářadí, lepidlo a zručné ruce. Loftová postel je praktickým řešením pro menší byty. Spíte na vyvýšené posteli, pod kterou můžete mít obytný prostor – pohovku, úložné skříně nebo pracovní stůl.


Loftová postel
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »

Jak na výrobu loftové postele svépomocí?

V první řadě je potřeba obstarat si kvalitní dřevěné lepené hranoly. Ty se pak podle výkresu pečlivě rozměří, pokosovou pilou nařežou a vyhloubí se v nich otvory pro konstrukční spoje. Takto připravené konstrukční prvky se pospojují lepidlem a šrouby. Tím je základní konstrukce celé postele hotová. Následně se přivrtá ke stěně a podpoří se stojným sloupkem. Na základní konstrukci už stačí umístit desky či rošty a matrace.

Prohlédněte si následující video, ve kterém se dozvíte, jak si vyrobit krásnou loftovou postel z masivního dřeva svépomocí:

Kde se vzalo loftové bydlení?

Loftové bydlení vzniklo původně ve starých průmyslových objektech, které se začaly přetvářet a přestavovat na obytné prostory. Tento typ bytů má většinou jednu otevřenou místnost, ve které bývá umístěn kuchyňský kout a obývací pokoj, zvlášť je sociální zázemí. Spaní je většinou vyřešeno na vyvýšené konstrukci či na půlpatře, ze kterého je příjemný pohled dolů na otevřený prostor.

Tradiční lofty mívají často originální design, také proto, že tento styl bydlení často využívali především umělci. V dnešní době se stalo již trendovou záležitostí. Často nalézáme prvky loftového bydlení například v různých minimalistických či staromládeneckých bytech.

Vybíráte právě postel do své ložnice? Podívejte se na výběr zajímavých modelů postelí zde.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Petra Pacáková

Vydáno dne:
18.03.2018


Photocredit: Build It Yourself

5 -6

Mohlo by Vás zajímat: